Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fopardi
18. sep 2010

@vinka a rada by som ale zajtra sa sem nahrnu a ktovie či niečo ostane 😀 alebo naopak či nepojde psovi 😅

bzucinka2
18. sep 2010

@hejdita dakujem 🙂
@fopardi pokial viem cukriky sa umyvaju 😉 a torticka krasna 🙂 ja nenechavam pismenka uschnut prave kvoli tomu lamaniu 😉

vinka
18. sep 2010

@fopardi no ja to vlhkým štetcom prejdem kde je solamyl.Ja ny solamyle válkam. 😉 Mohlo to byť aj tým,že bola na strednej.Ja zásadne dávam na spodok.Lebo vyššie ti môže od zadu primrznúť a potom ked vyberieš sa rozmrazí a je namoknutá 😒 No tak kúsok odrež a odlož a v pondelok dobehni na kafčo 😀 A môže ten parížsky.Aj ja ho dávam pod poťah ked je v torte.Tým to nebude

vinka
18. sep 2010

@bzucinka2 ale smolkove nie lebo tie sú origo zafarbené.To by umývala aj týžden a farba by nezmizla 😀 😀

fopardi
18. sep 2010

@bzucinka2 pouťívala som šmolkov ako píše vinka a potom aj nedavno bola akcia na taky velky balík 300g za 1euro a to su take čo su slabo ružove a slabo člte a rozne postačane a kocky atd tak z toho som dorabala

bzucinka2
18. sep 2010

@vinka 😀 😀 😀 to hej , ale ona ich chcela umyt od cukru, nie farby 🙂

fopardi
18. sep 2010

@bzucinka2 nie nie ja som to myslela tak že ked si vyvalkam hmotu tak ja si podsypavam s cukrom a ten rukor mi nejde celkom dať preč z torty nie z cukríkov 😉

fopardi
18. sep 2010

@vinka a ked tym vlhkym štetcom prejdeš tak ti neostava to miesto leskle ??? alebo potieraš celu toru ?

fopardi
18. sep 2010

@vinka a na kvietky som použila aj ten strieborny prašok čo som si objednavala s tebou a bolo to pekene 😉

a ne sa neda dať vyššie v chladničke jedine že uberiem na teplote to by mohlo pomocť nie ?? lebo ja mam malu chladničku kombinovanu s mrazakom a to by som musela vybrat vrchnu poličku a to už fakt neviem kde by som sa podela 😀

fopardi
18. sep 2010

@vinka či vlastne na spodok som chcela napísať ale ved chapeš nie

dm1
18. sep 2010

dakujem za pochvaly 😵

aj ostatne torticky su krasne nestacim sa pozerat!

@alionuska nemam slov nadhera! nechapem to ako to zvladas stale nad tym dumam ja mam taku svalovicu teraz z tej 5 a 10kg torty ze az a ty take pocty davas! a tu noemovu archu mam ulozenu uz davnejsie strasne sa mi pacila a urcite chcem vyskusat niekedy. Mne sa paci najviac ta truhlica. prosim ta ako je ten vrch robeny? to je torta z dvoch platov ci ako?

nadulici
18. sep 2010

moje posledne, jednoducha krstinova podla zelania+ tiramisu.... 🙂

dm1
18. sep 2010

a ruzicky som robila podla navodu od @sofi07 este raz dakujem 😵

vinka
18. sep 2010

@fopardi neostáva mi to dáko leskle.Lebo to je fakt tak viac suchý ako mokrý ten štetec

vinka
18. sep 2010

@nadulici krásne torty a tá tiramisu joj to milujem.Najviac mi chutila v rakusku v interspári.Pána tak tú som jedla na kilá 😀 😀 😀

fopardi
18. sep 2010

@dm1 daj rosím aj mne navod alebo aspon na ktorej je strane , dik

fopardi
18. sep 2010

a načo davate tie torty len na karton obaleny farenou foliu ???

sofi07
18. sep 2010

@bzucinka2 voda je zafarbeny piping gel

@alionuska alenka, dakujeeeeeem 🙂 , torticky su opat prekrasne, vzdy ked pridas vela torticiek, tak si vyberam vitaza 😀 , len teraz akois neviem vybrat, kitty ma prekrasne farby, ta fialkova je uzasna. prosim ta pekne, co to mas za papier, sak to ako hodvab vyzera 🙂 a mozem sa spztat, tu truhlicu ako robis? to veko?
@anibas nadherna torta, uzasne slnecnice
@dm1 aaaach, to je kraaasa! jednoducha krasna torta, ta fialova.....ruzicky mas perfektne, kolko vazila?

sofi07
18. sep 2010

@nadulici krasne!mnam tiramisu zboznujem

anibas
18. sep 2010

@sofi07 to je telepatia - koľko vážila tvoja 50 - tka ? - potrebujem 80-ku do 5 kg +/-

dm1
18. sep 2010

@fopardi tu je ten navod http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/f... je to stranka jednej sikovnej kocky odtialto a navod je super!

anibas
18. sep 2010

@nelika666 krásne -hlavne Panda 😵 😵 😵 😵
@vladka1 dobrý začiatok 😉 😉 😉 😉
@alionuska No ... neviem si vybrať naj - naj - všetky su krásne a ešte raz pls. FOTOPOSTUP truhlica 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
18. sep 2010

@dm1 Uf - tvoja 3-poschodová !!!!!! 😨 😨 😨 😨 😨 A je milé, že naj-manželka mala najväčší korpus 😉 😉 😉 😉 😉 😉

fopardi
18. sep 2010

@dm1 dakujem za navod a tie listy to ako??? to su na drote ?

maca77
18. sep 2010

@dm1 krása 😉 keby tam nebola 30tka, tak kľudne by mohla byť aj na svadobnom stole 😉 😵

@alionuska že sú tie torty všetky nádherné, to už ani písať nemusím 😉 😵 a veru, inšpirácií máme od teba veeeľmi veľa... ten súdok si domaľovávala, aby bolo svetlejšie a tmavšie drevo? a tie mince v truhlici sú tiež z MMF?

dm1
18. sep 2010

@sofi07 mala 10 kg mam svalovicu ze az z toho dvihania

@anibas no naj manzelka bolo najdlhsie tak mi to tak vyslo 😉

@fopardi ake listy? tam nemam ziadne 😕 . Len potom take biele kvietky male a tie su na drotiku

sofi07
18. sep 2010

@anibas 6kg...🙂

nadulici
18. sep 2010

@alionuska no zasa si nam to ukazala, ako to ma vyzerat... 😵 😀 😀 😀 ....inak ten postup na pootvoreny vrchnak by aj mna zaujimal.....

@vinka z tej tvojej svadobnej som skoro na rit padla, ta sa ti teda podarila, krasna... 😵

sisa.b
18. sep 2010

ahojte,

prebehla som len fotky - nadhera 😵 😵 😵 nejdem menovat, lebo by som urcite na niektoru zabudla a to by som nechcela, lebo pochvalu si zasluzite vsetky!

@alionuska tu truhlicu ma raz musis naucit 😀 noemova archa uzasna. nieco podobne mam stiahnute zo zahranicnych stranok, len nie je taka velka. alebo su zvieratka vacsie? 😕 😀

sisa.b
18. sep 2010

ja nepeciem, tak nemam co pridavat. ☹