Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
23. sep 2010

@bzucinka2 muze 😉

@evitkamalicka dej sem prosim teda ten recept i postup.. pro blbe 😀 😀 😀 😀 diky ptz ja dela zvlast snih a pak zoutky atd...

evitkamalicka
23. sep 2010

@beruska2x je to ten isty aky tu napisala teraz rybca

rybca
23. sep 2010

@evitkamalicka odpadnem..🙂)) a to je aky priemer? do kelu, to by chcelo presny fotopostup..🙂))))))))) tiez som poriadne dlho slahala vajicka s cukrom, az to zosvetlelo, ale mozno to nebolo dostatocne..🙂 ale ked som do vajicok dala muku, tak mi az zanechala stopu, priehlbinu, ked klesala dolu, tak myslis, ze by som ich mala este viac slahat?

beruska2x
23. sep 2010
bzucinka2
23. sep 2010

@beruska2x dakujeeem 🙂

winona24
23. sep 2010

@evitkamalicka kokos tak to je peráda...keď si predstavím,že ako tá moja vyzerala....ale máš pravdu s tým,že treba poriadne vyľahať...u mňa bola chyba aj to ,že mi odišiel šľahač,tak som to robila ručne....ale ďalšie ponaučenie...

evitkamalicka
23. sep 2010

@rybca mne to priehlbinu nezanecha, tak asi to bolo malo huste

hannah23
23. sep 2010

ahoj holky chodím si vás číst a koukat na vaše výtvory, já budu na sobotu péct dort harmonika, tak pak se pochlubím výsledkem, snad to nebude hrůza a budu se moct pochlubit

rybca
23. sep 2010

UUPps, ja som si zamiesila na chlieb a dala kysnut do rychlokysky, bo pekarnicka sa nam pokazila a ako vas tu citam som na to i zabudla a dojdem do kuchyne a tam je uz Hrnecku var..🙂)) uz mi to z tej rychlokysky kypelo..🙂))))

@evitkamalicka no tak musim viac slahat..🙂))))) a aky to bol priemer formy? ja mam 25cm.

evitkamalicka
23. sep 2010

@rybca aj toto je 25

lussy23
23. sep 2010

@winona24 - Netrápte sa, že sa Vám torta nepodarila tak, ako ste chceli. Aj tak je krásna. A hlavne, že sa oslavenkyni páčila.

A opäť ste dali krásne torty ste opäť popridávli. Aj keď niektoré z nich sú pikantné, zase máte veľkú pochvalu odo mňa. Za dva týžne by so maj ja mala niečo piecť, dúfam, že mi zase do toho niečo nepríde.

evitkamalicka
23. sep 2010

inac vcera sa mi tie ruzicky co som urobila nepacili, tak som dnes robila nove, ja som taka, ze ked sa mi nieco nepaci, tak to robim aj 100 krat kym to nie je ok 😅

rybca
23. sep 2010

@evitkamalicka buduci tyzden budem potrebovat este jeden korpus, tak to este raz vyskusam..🙂)))) a budem slahat a slahat, az kym mi metlicky same nebudu stat v tom..🙂))))))

evitkamalicka
23. sep 2010

@rybca 😀 😀 😀

sofi07
23. sep 2010

@vinka je to niekolko drotikov zviazanyc floristickou paskou

@evitkamalicka teraz si urobila riadnu reklamu tomuto receptu 🙂), mozes sem hodit ,prosim ta, este raz ten recept. ja som teraz robila z celych vajec (recept z netu) a je strasne krehky, sa mi lamal...😢

bianca
23. sep 2010

@evitkamalicka tak mi posli tie nepodarky akoze 😀 ja by som skakala po strop keby som toto dokazala

evitkamalicka
23. sep 2010

@sofi07 6 vajec, 6 lyzic cukru, 6 lyzic muky.....vajcia cele slahat s cukrom dlhsie, az kym to nebude riadne huste, nestaci len kym to zosvetlie

evitkamalicka
23. sep 2010

@bianca vsak si ich nevidela?

beruska2x
23. sep 2010

@evitkamalicka ruze pekne i tamty byly, jen mi prijde ze ty kuzilky moc trci 😅 co je obalit platkem taky ? 😅

z toho korpusu jsem paf, rybca tam pise jeste mouku s PDP ale ty ne.. davas ho zvlast? 😀 to je zmatek u korpusu 😀 😀 😀 😀

evitkamalicka
23. sep 2010

@beruska2x muku som napisala aj ja, prasok do peciva davam tak jednu cajovu lyzicku, ale malu, lebo nie je lyzicka ako lyzicka....mne sa to prave na tych ruzickach paci

evitkamalicka
23. sep 2010

tak uz aj druhy korpus upeceny a teraz idem dat drobcom papat, neskor ma cakaju este platy na punčák

beruska2x
23. sep 2010

@evitkamalicka 😉 tak to jo...

bianca
23. sep 2010

@evitkamalicka a ani kuscok oleja nie?

vinka
23. sep 2010

@sofi07 a to je v ruži vpichnuté?Alebo ako to drží na ruži. 😕

rybca
23. sep 2010

ako drotiky zapichujete do kvetov? bo mne to nejde, vzdy sa mi ta dera strasne zvacsi a zacne mi to klzat a zda sa mi, ze tie kvety z MMF su strasne tazke na tie drotiky

evitkamalicka
23. sep 2010

@bianca nie nedavam, iba vtedy ked niekto chce tensi korpus, aby sa mi lepsie krajal, vtedy je taky pruznejsi

sofi07
23. sep 2010

@vinka @rybca nasjkor necham ruzu trosku vytvrdnut, tuto som asi dva dni nechala a potom som tam napichla ten drot.
@evitkamalicka evi dik, muka polohruba, cukor krystal..?

evitkamalicka
23. sep 2010

@sofi07 ano polohruba a krystal

evitkamalicka
23. sep 2010

@sofi07 ak chces mat korpus pruznejsi, mozes dat aj troska oleja

winona24
23. sep 2010

@evitkamalicka definuj trošku 😀