Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
13. jan 2011

krabica kabelka a topanka teraz dorobene

bzucinka2
13. jan 2011

@sse nemas za co . hlavne ze sa ti torticka vydarila, krasna je 🙂
@nikanika28 ako pekne si vymyslela tie boky, sikulka, krasne diela 🙂
@katy1979 ze prve dva, ved to vobec nevyzera na zaciatocnicku 🙂 ja by som asi urobila tvarohovy krem 🙂
@dm1 uprimnu sustrast ☹
@yamahafazer perfektne 🙂

fukylove
13. jan 2011

@yamahafazer . my sme mali svadobnu v mraznicke, lebo sme uz po svadbe nevladali zjest.... bola tam niekolko mesiacov a po vybrati bola uuuuuzasna, akurat sa trosku potahovka topila.. ale predpokladam, ze ju potiahnutu nemas... 😉

fukylove
13. jan 2011

@zlatat - mne este napadlo - moja mamina davala obcas na kolace miesto pudingu taku "nahradu" - puding uvareny v stave z kompota - najcastejsie to bolo z broskynoveho + v tom broskyne... keby si to zmiesala este s tym niecim bezlaktozovym, co pouzivas, tak by to mozno bolo v pohode... len treba vyskusat... lebo ako plnku som to este nejedla, ani s maslom... ale bez masla, na vrchu kolaca som to milovala 😀

yamahafazer
13. jan 2011

este jedna treaz dorobena botaska moja prva bola snou fuska a este mam kabelku tu spravim zajtra
@fukylove nebola potiahnuta a teraz som znej spravila tu botasku pre synovca a este kabelku pre neter tu zajtra spravim lebo oni maju narodky sice az za 3 tyzdne,ale tak budu mat tortu skor oni zjedia 😀

bzucinka2
13. jan 2011

@yamahafazer perfektna 🙂
@fukylove tento krem je dobry aj v torte 🙂

zlatat
13. jan 2011

@fukylove nabudúce skúsim, teraz som spravila pudingový čokoládový ale dala som menej Palmely, tak som zvedavá, aké to bude.
Skúsila som mandarinky s čokoládovým pudingom a bolo to také blééé, že som to ani do torty nemohla dať

zlatat
13. jan 2011

@yamahafazer perfektná torta

vinka
13. jan 2011

@yamahafazer ty kokooooooooooos to si ako dokázala z futbalky urobiť botasku? 😕 Odpadnem z teba.Ale je bohovskáá.Lepšia jak synove čo som mu kúpila pred nedávnom 😀 😀 😀 A to ma stáli 20 eur. 😠 😀

vinka
13. jan 2011

@yamahafazer pána a tá kabelka ty si už umelkyňa ako alionuska 😀 😀 😀

pristela
13. jan 2011

naadherne torticky az mi sliny tecu 😀 prave som si objednala tak malilinko taky mini zaklad bo ja peciem maalo ☹ nema to tu kto jest ☹
Holky nemate nejake stranky s tortickami v tvare otvorenych knih? Budem robit sice az za mesiac synovi, miluje knihy o dragonoch a take tie fantazijne, tak torta je jasna musi to byt kniha, napad uz mam , len este pozeram po nete ako kto robi knihy

fukylove
13. jan 2011

@yamahafazer paaaaaaaaaaaaani 🙂 ty si ina umelkyna 🙂 sikulka... som nepostrehla, ze ides "prepekat" 😉 ale teda ze klobuk dolu 🙂

@zlatat - ja si nemozem pomoct, mne k coko veciam ide iba banan.. som uz skusala aj mandarinky, aj broskyne, aj ananas... a vsetko mi chutilo... bleeee... teda nechutilo 😒

lussy23
13. jan 2011

@yamahafazer - nádhera

lussy23
13. jan 2011

@katy1979 - krásne torty, šikuľky @sse @nikanika28

miriam43
13. jan 2011

@nadulici nadhera🙂 torta je kraaaasna a ked mi posles adresu na miriam.gatasova@palma.sk, velmi rada poslem malej "zabke" produkty s jej oblubenou zabkou z reklamy 🙂

zdenallicka
13. jan 2011

Všechny jste moc hezky napekly..🙂 x)

Přidávám dnešní..

daducha
13. jan 2011

Ahojte,

mozno to niekomu pomôze, dnes som Dortmaniu-najnovsie cislo kupila v novinovom stanku ktory je sucastou Tesca - v KE.Bola som v soku, ze to vidim, zatial som sa s tym nikde v KE nestretla.Este maju jedno cislo 😉

dm1
13. jan 2011

@daducha uz by mala byt v predaji vsade na SR v stankoch normalne aj ja som kupila

ja pridavam tu moju co sa uz nedala zrusit 😔

@zlatat dakujem!

yamahafazer
14. jan 2011

dakuejm vam baby
@vinka to malo byt futbalove ihrisko a bola uz naplnena tak to sa dlo v pohode spravit botaska to som si len rozdelila na 2 polky tu tortu a dotvarovala puncovinou a este idem teraz ztej druhej spravit kabelku.
a na alionusku nemam ta je iny profesional to by som je veru nezvladla tolko vela tort za tyzden ako ona

@dm1 @zdenallicka paradne torty

je to inak sila stymi zakaznikmy niekedy si to asi neuvedomia co je stym roboty a vsteko to cosi stoji

zdenallicka
14. jan 2011

@dm1 Moc hezký dort, jsi fakt šikovná... 😵

A je mi moc líto, co se stalo... ☹

yamahafazer
14. jan 2011

uz som konecne dorobila kabelku podla fantazie 😀

jakelina
14. jan 2011

Pekla jsem svůj druhý potahovaný dort a moc vám všem děkuju za úžasné téma. Občas nakouknu a vždycky, když se tu něco probírá, tak se inspiruju a zkouším.
Chtěla jsem udělat dort desítku, pro syna k narozeninám, ale nejmenší dostal ve středu neštovice, tak je to už s ním horší něco udělat. Tak jenom takový jednoduchý.

bzucinka2
14. jan 2011

prekrasne torticky ste porobili, ja som uz urobila spodnu tortu pod babiku a teraz potrebujem radu ako na suknu, casto urobene a naplnene a teraz co , mam ju potiahnut a potom prelozit, ci prelozit a potom trosku dotvarovat puncovinou a potiahnut, poradte prosim 🙂

yamahafazer
14. jan 2011

@bzucinka2 ja by som ju dotvarovala puncovinou a prelozila na tortu az ked bude dobre ztuhnuta a tam asi az potiahla
neviem nech poradia tie co uz taku robili ja som robila nevesty zatial len kremove

@jakelina chutna torticka 😉

anibas
14. jan 2011

@yamahafazer ja odpadnem - z ihriska botasku a kabelku 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 si spala v noci ????? krásne
@zdenallicka krásna torta 😵 😵 😵 😵
@dm1 peknučký vláčik 😉 😉 😉 😉 ja neznášam vyrábať dopr. prostriedky - to ma nebaví
@jakelina v jednoduchosti je krása - podarila sa ti 🙂 🙂 🙂 🙂

bzucinka2
14. jan 2011

@yamahafazer dakujem🙂

hejdita
14. jan 2011

ahojte torty paradne kabelka s topanockami ma dostala ale do pozicie s otvorenou hubou na stol 😀 nadhera....

ja sa mam dnes pustit do robenia korpusov a tak sa mi nechce a to len tri mam piect ale fakt sa nemozem ani pohnut no ale uz musim ani upratovat sa mi nechce nic jenoducho som zlenivela 😲 😅 😝 😔 😀 no takze sa musim prefackovat a uz sa konecne rozhybat a pracovat natom zajtra dorobim bude to moja prva s tymi cokomantinelmi a cokoruzami v zivote som zvedavaaaaa ako to dopadne a previazem to zlatou stuhou a bude 🙂 bojim sa ze mi bude malo 800g cokolady plus 100g bielej cokolady ...rozmery 30x30 na vysku okolo 10cm co myslite???? mam sa strachovat ze to bude malo ??? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

sofi07
14. jan 2011

pridavam svoj este predvianocny madagaskar a krstinovu pre 8-mesacne dievcatko 🙂

krasne torticky ste porobili,
@dm1 ta je nadherna, mila -premila 🙂

zlatat
14. jan 2011

čafte, ešte som nečítala, len vám sem dám fotku tortičky pre môjho syna k jeho dnešným meninám - potom dočítam

vinka
14. jan 2011

@zlatat tích zajacoch som pochopila z klobúka ale čo znamená to dievča?Ináč torta krááásna 😉 A aky je v nej krém?Pýtam sa pre inšpiráciu 😀 😀
@sofi07 no nádhera.Niesi alionuska s inou fotkou? 😀