Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
25. aug 2009

sofi pekny havino 😉

graziela peknucka torticka 😉

ste sikulky 🙂 🙂 🙂

cessy
25. aug 2009

graziela ja ked peciem korpus, tak ho najpr dam na 180 stupnou na 10min a potom stiahnem na 150st a peciem este 30-40min 😕

sofi07
25. aug 2009

dakujem vam za pochvalu, dnes ziarim stastim, lebo sa vsetkym pacil 🙂 . graziela, to je len z puncoviny, mi zostalo este z minuleho tyzdna a nevedela som, co s tym, tak som skusila toto. a dnes ma mala 10 mesiacov, tak uz je aj dovod :D.
graziela, krasna torticka, ja tiez robim ako cessy, 2 PL biele a 1 PL hnede.a peciem tiez tak ako cessy a krasne sa mi upecie vzdy.
lyzenka,dobry napad, ale je asi velka spotreba toho suseneho mlieka, hmm?

vinka
25. aug 2009

Juj Alionuska dík za radu. 🙂 No múdro si to napísala.či to tak múdro aj ja urobím je ešte otázne. 😀 😀

cessy
25. aug 2009

sofi cely ten havo je z puncoviny???? 😕 je krasny skoro ako alionuskym 😨

sofi07
25. aug 2009

no cessy, ja nezaspim 😀 , dakujem. cely je z puncoviny, on nie je velky, cca 25 cm

cessy
25. aug 2009

neva aj tak je krasny 😉

bianca
25. aug 2009

sofi jej nasa ma dnes 11 mes 😵

cessy
26. aug 2009

k mesacnym vyrociam vsetko naj 😉

vinka
26. aug 2009

Alionuska a ako si mám urobiť punčovinu? 😕 Myslím zo zvyšku čo obrežem tortu. 🙂

marfic
26. aug 2009

sofi, pekná tortička
objednala som si vykrajovačky z pečeniehrou, tak čakám.. som zvedavá, kedy prídu, lebo budúci víkend bude príležitosť na tortičku a chcela by som ich vyskúšať
nemáte recept na punčovú? ktosi to tu robil, ale neviem nájsť, vyzerala v reze krásne

alionuska
26. aug 2009

Vinka.ano puncovinu si urob z toho co obrezes z torty,alebo zakuskov...tie konce,pridaj orechy,aromu,alebo rum,kakao,ked je sucha tak krem a pomackaj...vlastne vsetko co ti doma zostane. 😀 😀

sofi07
26. aug 2009

marfic, dakujem, recept mas v IP.drzim palce, nech sa podari 🙂
bianca, Barborka je krasna, ake ma dlhe vlasky,uz aj sponku ma 😀. nasa skoro ziadne 😀

bianca
26. aug 2009

cafte ja viem akurat ako robi moja mamina najlepsi puncovi zakusok na svete.Pecie ho pre siroke okolie ale to sa robi urcite inak ako puncovina ma tortu

cessy dakujeme

sofi dakujeme.Vlasky sice ma ale ofina je dominantna 😅 totalny nepomer k ostatku len keby si tam nieco nechala lebo jej lezie do oci

cessy
26. aug 2009

neako nam viazne komunikacia 😕 , alebo nepecieme 😕

marfic
26. aug 2009

punčový robím, lebo mangel ho zbožňuje, tak som chcela skúsiť tortičku
sofi, Ďakujem 🙂

tetuška už volala, že posielajú vykrajovačky, tak najneskôr piatok ich mám doma, akurát nemali najmenšiu gerberu, tak bude trochu väčšia, teším, teším

marfic
27. aug 2009

vykrajovačky sú doma, dnes budem skúšať 😉

alionuska
27. aug 2009

Cessy ved prave ze komunikacia viazne,lebo peciem! 😀 😀 Ja si nechavam vsetko na poslednu chvilu a v piatok mam mat dve torty hotove a vcera som ich iba upiekla...tak idem plnit a robit macka Poo a tigrika.....modelovat A druha torta bude taky psik,akeho som uz robila davnejsie mojej princeznicke... 🙂 Tak mam dnes o zabavku postarane! 🙂 😀 😀 😀

vinka
27. aug 2009

Jáj Alionuska tak to viem. 😀 To tak som aj robila.Ja z toho zvyčajne robím gulky alebo mišky,ježkov a tak.A to mám na tortu dať na vrch? 😕 Ked pôjdem klobúk robiť? 😕

sofi07
27. aug 2009

cessy, ja zbieram sily 😀 , onedlho ma caka peciaci maraton, v priebehu dvoch tyzdnov budem piect 4 torty, sestry maju meniny a narodky, svokra narodky a moja mala 1. rocik, takze sa napaecieeeem, ale tesim sa uz na to, snad uz mi to pojde lepsie.
alionuska, tesim sa na tvoje nove vytvory, si stale pozeram tvoj album dokola, mas tie torticky take krasne zamatove, mne sa to este nepodarilo take urobit. pri tom psikovi som to vobec nepotirerala vodou a aj tak sa leskne :(
marfic, super, tak skusaj, ja som si tiez objednala gerberu.

zdenallicka
27. aug 2009

NO, holky... MOc se na to netesim... 😅

alionuska
27. aug 2009

Vinka...ano z toho som myslela..ja som prave dotvarovala z toho psikovi hlavicku,labky a chvostik.... 😀

Sofi a pozeras obidva,alebo len ten jeden??? 😀 😀 😀 Lebo torty mam v prvom a v poslednom.... 😉

sofi07
27. aug 2009

pozeram na torty od mamy 🙂 🙂

vinka
27. aug 2009

Baby niektorá ste robili ten pivový pohár.Zaujíma ma ako urobiť ten názov staroprameň.dakujem za pomoc.A ešte na obalenie aký syr mám použiť z tvrdých? 😕 Mužík má 30-ku tak by som ho chcela potešiť. 😉

alionuska
28. aug 2009
basado
28. aug 2009

Jej ali to je nadherneeeeeee. krasnučke 😨 😉 😵 , proste super.
aj ja som dneska robila, dam foto ale aj tak mi to určite vymažu 😠

basado
28. aug 2009

tak je to tam 😝 😀 , rychlo si to pozrite 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska
28. aug 2009

Basado,dakujem!!! No ta tvoja je tiez krasna a fakt sa ti podarila...to bude radosti. 😀 na oslave...a mozno ti ju ani nikto nevymaze...z albumu. 🙂

vinka
28. aug 2009

Juj baby ale ste šikulky.Alionuska nevieš mi poradiť ako by som urobila názov na pohár pivový? 😕 A aký syr mám roztopiť?Myslím na obalovanie.