Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex21
5. sep 2009

ahojte
Rada by som sa kvam pridala. 😵 Uz som raz pozerala tuto temu ale nazov je marcipanove torty a ja som v zivote marcipan nerobila tak som ju neotvarala. Ale potom mi to nedalo a precitala som si prve 2 strany a poslednych 6 a vidim ze tu sa pecie z hocicoho. 😀 A ste tu skvele cukrarky a peciete prenadherne torticky.
Ja som zatial upiekla len jednu a potah aj ruzicky som robila z MMF. Mam ju aj v albume "Eliska".
Mam hned aj 2 otazky. Dufam, ze mozem 😀 😨
Tak ako vinka aj ja chcem vediet od alionusky kde kupuje farby. Ja som na prvu tortu nepotrebovala. Teda len trosku zltej praskovej som vyskusala lebo vtedy som inu nedostala kupit. Teraz som si kupila par praskovych po tom co som ich konecne objavila v jednej nasej drogerke. Ale s praskovymi viem len zafarbit hmotu malovat s nimi neviem.
No a druha otazka je ci mi nahodou neviete poradit kde by som nasla postup ako urobit take milenecke postavicky. Ja som ten postup raz videla ale neviem na akej stranke to bolo. Proste som sa niekam preklikala a teraz ich uz tyzden hladam a nemozem najst. 😖 Ak si dobre pamatam tak boli na torte k vyrociu svadby a boli na posteli zakryte dekou. A na fotkach bol len postup postaviciek. Ak sa mi podari nieco najst tak upeciem nasim k vyrociu svadby ak nie tak sa asi na to vykaslem. 😝
sisa ten pes je fakt nadherny. 😵

sse
5. sep 2009

sisa krásny havo 🙂

už aj ja som pridala svoj dnešný výtvor 🙂

sisa.b
5. sep 2009

basado, ziadnu formu nemam, plech + antikorove misky a ides 😀 dotvarovany puncovinou.

ali, neboj, ty to urcite zvladnes 😉

sse
5. sep 2009

alex vitaj,
tortička je pekná a vyzerá aj chutno. Šikovná si a tie ružičky sú pekné mne stále nejdú 😒

sisa.b
5. sep 2009

sse, torticka je krasna 🙂 taka jemnucka. ako robis tu spodnu krajku? nejakou vykrajovackou?

alex, vobec by som nepovedala, ze je to tvoja prva potahovana. je velmi pekna, hlavne tie kvetinky sa mi pacia.
ja kupujem farby tu v DCA z t-fornaxu, maju tam toho vela

sse
5. sep 2009

ahoj sisa,
ďakujem za pochvalu 🙂 hej na tú krajku mám vykrajovačku z t-formaxu

sisa.b
5. sep 2009

a ktoru? 😕

alionuska
6. sep 2009

No ahoj holky. Tak ja som si bola kupit farby v Dubnici nad Vahom..to je ten obchod,kde si mozete objednat aj cez internet-T-fornax.A potom som nasla tu,blizko pri nas..od Piestan asi 5km obchod svet pecenia v Moravanoch nad Vahom.Aj tam sa da objednavat cez net. A aj v Nitre na Trznici je obchod s cukrarskymi potrebami..ak budete chciet ja vam sem hodim aj linky na tie obchody...
Alex,ahoj.Farbit s gelovkami neni dobre,lebo na potahovej hmote ti ta farba neuschne a stale to budes mat mokre...tak ak budes chciet farbit priamo povrch hmoty,tak iba praskovymi rozriedenymi bud vo vode,alebo troske alkoholu. 😉

Sisa.b-no hadam to zvladnem..taka byvam uz unavena,jak kon-aj ked nic nerobi,m
m! BABATKO mi neda v noci spat,tak ma kopka do rebier,ze som cele noci hore 😀 😀 😀 😀

alex21
6. sep 2009

Kocky dakujem za pochvalu. Mne zas tie ruzicky celkom isli teda prvych par pokusov som zrusila ale potom to bolo celkom ok. A robila som ich z povykrajovanych kruzkov. Male biele som vystrihovala s manikurovymi noznickymi 😀 lebo este nemam ziadne formicky. 😝 No a potah sa mi dost trhal. Mala som ho vyvalkany na tenko lebo som sa stale bala ze ho budem mat maly tak som valkala do nemoty 😀 😀 😀

ali ja som myslela ze sa dokresluje s gelovkami 😨 . Mam na mysli take kvietky ked niekto vo vnutry domaluje alebo lupienky len s ciarkami dokresli alebo motele a tak. Jedna kocka ktora ma vlastne nalakala aj na MMF aby som to vyskusala tak ona vraj farbi len gelovkami a ma strasne nadherne torty. Napr. aj tato je jej:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/pre-samka-0
Ja som si zatial len tak skusala s praskovou, ktoru som rozrobila vo vode a stekala mi a neschla. Asi som dala vela vody. 😅

sisa.b
6. sep 2009

ali, nedivim sa, ze si unavena, ved za chvilu rodis 🙂 a kopance nedali ani mne spavat 😝 no take, ako som kopala ja, som nedostavala. ja som sa totizto narodila s otlakom na nohe, co som mamu kopala do rebier 😀

uz ma svagor ukecava, aby som upiekla svadobnu pre jeho kolegu 😅 no na to si fakt netrufam 😝

aja7
6. sep 2009

cawte babenky 🙂

dlllho som tu nebola a vy peciete vo velkom, sikovnice ste 🙂

alex, kto ma to tu spomina ? 😀 😀 😀 😀

sisa.b
6. sep 2009

aja, treba ta pochvalit 😉

aja7
6. sep 2009

sisa, dakujem 🙂

aja7
6. sep 2009

alex, naozaj farbim gelovkami, rozriedenymi v alkohole, ako vravi ali, schne to dlhsie, ale ja si kvietky robim dopredu, takze maju kedy schnut.
Praskove som este neskusala (na farbenie kvietkov myslim ) 😉

alionuska
6. sep 2009

No do tej praskovej naozaj mailcko tej vody...iba par kvapiek... !! 🙂 🙂

Sisa,to s tym otlakom snad ani pravda neni..... 😀 😀 😀 😀

sse
6. sep 2009

sisa toto je tá vykrajovačka na tú krajku

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

alex21
6. sep 2009

Aji ty si tusim vsade 😀 😀 😀 a vraj nemas cas na MK 😀
Ja ti verím, ze farbís gelovkami len som sa cudovala ze ali zas preferuje praskove. Ja gelovky nemam a s praskovymi mi to zatial neslo. 😖 Ale ja sa musim este vela vela vela ucit 😔

sofi07
6. sep 2009

alex, preco ti to neslo s praskovymi? chcela by som ich vyskusat

sisa.b
6. sep 2009

ali 😀 😀 😀 moj dedko mal z toho sou. otlak, ked som este ani topanky nemala obute 😀

sse, teda vsade som kukla, ale do ostatnych nie 😅 dakujem 🙂

sisa.b
6. sep 2009

holky, a takuto abecedu ste neskusali? http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

alex21
6. sep 2009

sofii neviem mala som to velmi riedke. Na tu hmotu mi to vobec nechytilo a stekalo mi to po nej. 😅 Ale vyskusam ich rozrobit v alkohole mozno sa im to bude pacit viac a budu posluchat 😀
sisa ty si nejake cislo nie 😀 a s abecedou neporadim. Ja som este neskusala ziadne vykrajovacky. 😅

alionuska
7. sep 2009

Sisa,tu abecedu si chcem kupit uz taaaaak dlho...ale ked som bola v tom obchode akurat ju nemali a ja cez net neobjednavam... 😀 Tak len ked na nu akurat natrafim....potom si ju kupim. 😀
Inak som citala viac prispevkov,ze sa s tym tazko robi...musis si nechat tu hmotu trosku preschnut a potom vytlacat a najlepsie je cez potravinarsku foliu,lebo ze ta hmota zostava vnutri tych vytlacok... neviem,ked ju skusim potom napisem ako sa mi s nou robilo.... 😀 😀 😀

sisa.b
7. sep 2009

ali, ja som to o nej tiez citala, preto som sa pytala na nazor. ale je velmi pekna 🙂

sisa.b
7. sep 2009

inak ten moj havo ma potah miestami az do 1 cm hruby 😅 zas som mala nervy, stale som to mala ako blato a navyse sa mi to rozpadavalo 😠 nejak sa mi z tych haribo cukrikov nedari 😒 lepsie sa mi robi z jojo cukrikov, alebo kedysi boli v lidli take biele ako jojo. proste ked ich nemusim umyvat, tak nemam ziadny problem. akoby lepsie pruzili. no neviem, co robim zle 😒

sse
7. sep 2009

sisa ja mám ten istý problém, haribo katastrofa 😠 a jojo úplne super 🙂

sisa.b
7. sep 2009

no neviem, preco je to tak. skoda, ze tie americke uz v lidli nemaju ☹

aja7
7. sep 2009

sisa,

ja haribo cukriky ked umyjem uz nepridavam 2PL vody, davam len cca 400g cukru. A odvtedy je to ok. Dovtedy mi "pojala" viacej cukru a tiez sa mi drobila,otras... Tak vyskusaj takto 😉

sisa.b
7. sep 2009

aja, aj som si myslela, ze je to tym, ze su mokre. pridala som tam zopar cukrikov a trochu cukru, ale nebolo to take, ako jojo cukriky. skoda tych bielych ☹

aja7
7. sep 2009

ja som tiez najspokojnejsia s USA cukrikmi, skoda, ze ich nemaju v Lidli castejsie 🙂

henikav1
7. sep 2009

ahojte sikulky, len som Vam chcela povedat, ze obdivujem vasu sikovnost. Tak ste ma navnadili, ze som sa rozhodla tiez skusit urobit tortu, hned cez vikend napochodujem do obchodu a zacnem sa roztahovat v kuchyni. Neviem ci som vas dobre pochopila, potahujete z marschmalow, ale aj z inych gumenych cukrikov? Lebo som niekde citala, ze so smoulkou niekto robil potah. Alebo to miesate? A kvietky co by som chcela nalepit na bok torty, to nahrejem, aby sa nalepili, alebo sa to nalepi aj same? Dakujem za vsetky dobre rady, comu sa mam vyvarovat a co ma caka, to este neviem 😉
Ak sa mi nieco podari, tak dolozim aj fotky