Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fukylove
20. feb 2011

@evena - ja tiez podla vahy 🙂

vladka1
20. feb 2011

ahoj holky, jen malou radu...u kulatého 3poschoďového dortu ...jaké používáte rozměry forem?
díky

andriss23
20. feb 2011

@bzucinka2 ďakujem 🙂 🙂 🙂
Viem,že už sa tu písalo o cenách za torty,len neviem,na ktorej stránke. Mohli by ste poradiť,koľko pýtať?Než som povedala sumu za túto,skoro som skolabovala 😝 😝 😝 . Mala 5kg aj nejaké drobné.

andriss23
20. feb 2011

@vladka1 ja mám 30,24,18cm. Aj túto poslednú mám v tom upečenú.

mrka2
20. feb 2011

@mizulienka urcite si objednaj extra ciernu gelovku, nie ciernu! nebudes lutovat 😉 mne staci kusocek extra ciernej a hned mam ciernu potahovku. ani kakao ani nic nepridavam.

mrka2
20. feb 2011

@andriss23 nadhera! 😲 😲 😲 nechapem, na co si ti ludia objednavaju,ked potom sa im zda vela. ked nemam prachy,tak neobjednavam,no nie? a hned trojposchodovu 😔 tsss... ved si sa na nej namakala a kvietocky mas krasne. co to za druh? 😎

jakelina
20. feb 2011

@andriss23 moc hezky se ti povedla. 😉

marecek4
20. feb 2011

@mizulienka korpusy jsem měla tři pláty-kakový,ořechový a bílý,krém s nutelou a potah jsem nedělala,jen ten notebook jsem potahovala -a nedělalajsem ze sušenýho mlíka ale ze syrovátky a byl OK,recept jsem si našla na mmb s medem,na korpus jsem si hezky vyhrála s vidličkou a rýhovala jsem jako ubrus,jediný co musím vypilovat do budoucna je ta modelka,barvila jsem na modro na monitor a bylo to spíš tyrkysový,jinak jsem to nechala bílý,protože černou jsem nesehnala,ale je možný že to dělá ta syrovátka-jak říkám musím to vypilovat

vinka
20. feb 2011

@evena čo som čítala baby z čiech pýtajú od kila 200-240 za kilo.Ale to som čítala na dortománii. 😉

andriss23
20. feb 2011

@mrka2
@jakelina ďakujem dievčence 🙂 🙂 🙂
kvety sú formičkou na karafiát vykrojené,a potom tak všelijak dorobené 😀
A čo sa týka tej ceny,nim sa nezdala veľa,len ja som mala obavy,že si pýtam veľa. 30 € aký máte na to názor? 😉

jakelina
20. feb 2011

@andriss23 já myslím, že je to i málo. Já jsem na Valentýna viděla v cukrárně malilinkaté srdíčko bez potažení, jenom tak všelijak postříkané krémem a v tom tři malé vykrojené kytičky z marcipánu a stálo 200,- korun. Fakt to bylo ubohé, trochu větší než dlaň a kdoví čím to bylo naplněné. Myslím, že máslo to určitě nebylo. Málem jsem se vyvrátila. ☹

mrka2
20. feb 2011

@andriss23 no ja ti v tomto neporadim,lebo ja robim pomaly zadarmo,alebo zadarmo,kedze peciem len pre rodinku,ale uz sa mi ozvali nejake kamosky a tak,tak som sa rozhodla ze 8 eur za kilo a nepopustim. to sa radsej mozem venovat malej a mat nohy vylozene na stole. 😔 podla mna si nikto odo mna neobjedna,ked sa dozvie cenu,ale ja na to nastastie nie som odkazana - zatial 🙂 tak ale za taku krasnu torticku by som kludne dala tych 40 ecka - aj viac! no ale ked si z takej diery ako ja,tak ta chapem 😔 pekne kazdemu povedz svoju cenu za kilo vopred a budes mat pokoj 😉

paja.o
20. feb 2011

ahoj holky, tak taky přidávám dortík pejska na dnešní oslavu

jakelina
20. feb 2011

@paja.o ten je krásný 😀 😀

mrka2
20. feb 2011

@paja.o krasnucky havinko! 🙂

mrka2
20. feb 2011

inak, dievcata, uz som si objednala umyvacku riadu - na vase odporucania 😀 uz sa nemozem dockat 😀 😝

jakelina
20. feb 2011

@mrka2 😀 😀 tak toho hodně zašpiň, ať máš co umývat 😀 😀

fukylove
20. feb 2011

@andriss23 ja beriem 10eur za kilo... pre dobrych znamych robim vo vynimocnom pripade za 8eur/kg... ked som si ratala naklady + cas, ktory venujem torticke, tak tych 10eur je tak akurat 😉 a komu sa to zda vela, nech neobjedna... kedze teraz vacsinou peciem torty, co som uz robila, tak viem priblizne kolko ktora vazi, viem povedat dopredu...
ked som robila jednotku + okruhlu s lienkou pre kamaratku - tak spolu vyzili bez mala 8 kg, kedze to bola dobra kamaratka, tak som si vypytala spolu 60 eur a este mi parkrat volala, ze to sa neda, ze to takto nie, lebo je to malo, ze isto som si ani robotu nezapocitala a podobne... takze moj nazor - kto chce a vie ocenit pracu, zaplati... kto nie, tak nech necha tak... a za 5kg tortu 30eur je podla mna malo... (teda pokial to nebol niekto vynimocny, znamy alebo tak... ze si na nom nechcela "zarobit", ale dala si to mozno cisto za naklady...)

fukylove
20. feb 2011

@mrka2 jeeeej 🙂 tak supis a kedy ti ma prist? 🙂 a aku? 🙂 🙂 🙂 nech sa dobre pecie a este lepsie umyva 😀

mrka2
20. feb 2011

@jakelina no tak toho sa najmenej bojim, skor mam obavy,aby bola dost velka! 😀 😀

fukylove
20. feb 2011

@paja.o a havinko je krasnucky 🙂

mrka2
20. feb 2011

@fukylove no neviem,ci som dobre vybrala,ale splna vsetky moje kriteria. je to nejaka Whirlpoolka, neviem cislo teraz a na tyzden niekdy by mala prist,tak uvidime... hadam bude OK 🙂

ikula2
20. feb 2011

@mizulienka ahoj ja mam presne to iste naradie a tiez zacinam som s nim spokojna, myslim ze na zaciatok na take prvotne skusanie staci, hlavne ak nechces vela investovat 😉

katuska01
20. feb 2011

ahojte velmi casto sem chodim prezerat ake krasne tortičky vypekate fakt nadhera....mna to tiez zacalo bavit a tak vam sem dam aspon moje prve 3torty ktore som piekla urcite to niesu ako tie vase ale potesili 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

daducha
20. feb 2011

@mizulienka no mne sa to este nepodarilo ☹ ,az s tou extra gelovou.Objednavala som T formaxu a maju iba jeden druh.

daducha
20. feb 2011

@paja.o krasny havino

toto je moja posledna,musim povedat ze ta Kitty je snad najlahsia aku som kedy piekla, myslim ze zvladne aj uplny zaciatocnik...

sofi07
20. feb 2011

ahojte, som sa sem dlho nedostala ☹ . krasne torticky ste porobili. aj ja pridavam posledne torticky a uz tradicne par medovnickov 🙂
@miika ja som momentalne v BA, ale komukolvek das upiect, tak si mozes povedat aku si tortu predstavujes. deti malokedy zjedia tortu.moja skusenost je, ze im chuti mramorovy korpus ( je to take babovkove) a coko maslovo-pudingovy krem. ale uz par detim chutil aj orechovy korpus a coko krem slahany nad parou 🙂.

weirdo
20. feb 2011

@daducha - dakujem pekne za info. A na hnedo ju gelovkou predfarbis?

paja.o
20. feb 2011

@marecek4 jak děláš ten potah ze syrovátky? úplně stejně jako se sušeným ml.?

paja.o
20. feb 2011

@sofi07 týýý brďo, nádherné dortíky! ten košík je tak kráááásnej!