Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
25. feb 2011

@reruna no ja som kliestiky kupila neuvazene,teraz by som si ine kupila... mam take tri obluciky,vyzera to ako mracik,v strede vacsi a po bokoch dva menise obluciky... zubkovane.
no jasne,ze to pojde,ved tam mas dieru,tak to len pretlacis. naco platit viac,ked nemusis... 😉

ellise
25. feb 2011

mrka2, vůbec nám nelezeš do diskuse, my začátečnice rádi přivítáme rady a zkušenosti. mně se to práve s pístem zdá také drahé, obzvláš´t když se tím nezabývaš profesionálně, ono je to s pístem asi rychlejší, ael když pečeš dort 1x do měsíce, tak máš se s tím vyhrát
a jké kleštičky by si koupila ty, mně se líbí tyhle http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

@reruna myslím tohle http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

zlatat
25. feb 2011

@mrka2 ja robím nutelovú plnku podobne, len namiesto kašičky pridávam 1 čokoládový puding Cree Olé 😅

reruna
25. feb 2011

@mrka2 a jaké leště by sis koupil?, já právě nevím , líbí se mi tyhle http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... nebo tyhle http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...
A ještě se chci zeptat tady na ty krajky jsou dobré? http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html... pak jsou tam ještě takové zelené, ale nevím, jaký je mezi nima rozdíl...
a abecedu jsem nikde nenašla

reruna
25. feb 2011

@ellise napsala jsi dříve, nežž já, tak ta krajka se mi líbí stejná 🙂 leštičky jsem vybrala jiné, ale snad nám zkušenější holky poradí, které jsou pěknější
jo a ještě - ta kopretinka mini s tím pístem je menší, já jsem právě takovou maličkou chtěla, tak ještě popřemýšlím....

jakelina
25. feb 2011

@reruna abeceda je na těch stránkách taky http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

podívej se na patchwork

reruna
25. feb 2011

@jakelina na ten patchwork jsem se nedívala, protože nevím, jak se s tím dělá? myslela jsem, že jsou to jako tiskátka... 😅

anibas
25. feb 2011

@yamahafazer @vinka @zlatat krásne tortičky 😵 😵 😵

momentálne nepečiem, ale ked musím tak musím 😀 😀 😀 😀
ináč sú to tuším moje torty v poradí 99 a 100

reruna
25. feb 2011

@anibas krásné 🙂 já mám potahovaných zatím jen 7 😀

jakelina
25. feb 2011

@anibas mo ty jsou krásné, moc hezké syté barvy a na té bílé se mi moc líbí ten barevný spodní lem.

Pordte mi prosím pekařinky. Chci synovi do dortu zapíchnout svíčku a přijde mi, že jenom taková holá ta svíčka bude vypadat divně. Jak ji ozdobit?? Máte nějaký tip. Jsou na to takové plastové zapichovátka, ty mám, ale třeba vás napadne něco jiného. Dort chci modrobílý a nahoře medvídka. Ozdobit jenom nějakými obláčky a nějakým klučičím motivem. Vykrojenými autíčky asi. Nebudu nic složitějšího vymýšlet, modelovat neumím, budu ráda, když udělám toho medvídka.

beruska2x
25. feb 2011

@jakelina a co koupit svicku cislo 😉 ty jsou moc pekne beo udelej ze ten meda svicku drzi 🙂

mrka2
25. feb 2011

@zlatat fakt? no to by ma nenapadlo... 😉 niekedy skusim...
@reruna no neviem,ci sa pytas tej pravej, bo ja som upiekla len 20 torticiek zatial 😅 😅 ,no ale vyber si,ktore sa ti pacia,ale ja by som si vybrala skor hladke pre zaciatok. neviem,aky robis marcipan, ked MMF,tak aj zubkovane su OK. ja som minule robila 1.krat a islo to super. takze uz len podla vkusu vyberaj. no a tie listy nemam,takze neporadim.. a ako to,ze nemaju nikde abededu? popzerala si vsetky obchody? mozno len nemaju na sklade,skus im napisat mail. 😉

mrka2
25. feb 2011

@jakelina no ja by som asi dala sviecku mackovi do ruk,akoze ju drzi 😀 alebo vedla macka nejaku kvietocku a do nej zapichnut sviecku.

broucek2
25. feb 2011

@jakelina ¨taky používám do krému hrubou mouku a mléko. Vaří se to stejně jako puding. Mám ho hlavně do medových řezů, do dortů buď čokoládový nebo pudingový krém. Zdají se mi chuťově lepší.

jakelina
25. feb 2011

@beruska2x no to je dobrý nápad, dát tu svíčku medvídkovi do ruky. Já už svíčku mám, dostala jsem takovou hezkou modrou v DM drogerii. Posílali to všem miminkům k roku. 🙂 Děkuju

jakelina
25. feb 2011

@mrka2 kytička mě taky napadla, ale pro kluka??? Hodí se to??? 😀

Jenom mě ještě napadlo, aby to pak šlo zapálit, když ji bude ten méďa držet?? Uvidím jak to budu modelovat, jak se mi to podaří. Postavičku jsem dělala jenom jednu a byla to dost katastrofa, možná to nakonec bude bez.

reruna
25. feb 2011

@jakelina svíčky se prodávají různé, čísla nebo jsem viděla vláčky, autíčka, dokonce medvídka pů se svíčkou... nebo ten nápad berusky - že méda tu svíčku drží. A ty máš u patchworkovou abecedu? jak se s tím dělá, já myslela, že se to jako razí, jako tiskátka....
@mrka2 dělám mmf, chtěla bych vyzkoušet i nějakou kupovanou, asi WI, musím trénovat, ségra se v červnu vdává a vymyslela si, že jí prý mám péct dort 😅

jakelina
25. feb 2011

@reruna já tu abecedu mám a je to teda makačka. Musíš to hodně vytlačit a pak opatrně přenést na dort. Dělám to přes sáček. Zatím nejvíc písmenek jsem dělala na tento dort a trvalo mi to strašně dlouho.

reruna
25. feb 2011

@jakelina takže se to nevykrajuje, ale vytláčí?

broucek2
25. feb 2011

@jakelina proč by se nehodila jemná kytička i pro kluka? už musím začít taky pomalu vymýšlet dortík, nic mě ale nenapadá

bury
25. feb 2011

@jakelina - koukám, že už máš plán na dortík pro malýho 😉 já jsem koupila svíčku "jedničku", akorát ještě nevím, jak k tomu dodělám ten dort 😀
já myslím, že když dáš svíčku méďovi do ruky, že to budeš moct zapálit - třeba dát svíčku ne do ruky, ale k ruce, jen tak na oko 😉

vlada111
25. feb 2011

@alionuska no určite by som na to neprišla. Ja čítam poctivo pokyny a skúsenosti všetkých tu kočiek a držím sa toho ako kliešťa 😀 . Ja som ťažký amatér, neexperimentujem 🙂

bury
25. feb 2011

@reruna - já to ještě nezkoušela, ale co mám vyčteno, tak hmotu vyválet, nechat chvilku (hodinku) zaschnout a potom přes igelitovou folii vytlačit písmenka 😉

lussy23
25. feb 2011

@yamahafazer @vinka @zlatat @jakelina @anibas - nádherné ,ste šikušky. Anibas tá torta Mc Bodka je podarená 🙂

sofi07
25. feb 2011

caute baby, potrebujem pomoc. som robila cokoladovu tortu po dlhom case a moc sa mi nevydaila poleva navrchu. mala by som dat asi zlavu, ze? uz sa to neda nijako opravit. tie cokoladove mi akosi nejdu, chyba cvik,nestastna som z tej torty

reruna
25. feb 2011

@jakelina teda to je tak složité, že mě to úplně odradilo. A nějaké vykrajovačky abeceda nejsou?

reruna
25. feb 2011

@sofi07 to je škoda, kdyby byla marcipánová, tak by byla nádherná, ty růžičky jsou fakt jak živé, jedině mě napadá vytvořit nějaké hoblinky z čokolády, aby to nebylo tak vidět, tak to posypat po vrchu... nebo jestli máš tu struktur folii, že bys tam otllačila to, ale nevím, jestli to jde už na hotovém dortu... nechat to trochu povolit při pokojové teplotě....no jsou to amatérské rady, třeba někdo něco vymyslí. Já kdybych měla takový dort, tak jsem štěstím bez sebe, ale známe některé zákazníky, už jste tu psaly dost historek, jaké mají něktří nároky...tak možná tu slevu
nebo tam dodělej ještě pár ozdob, třeba nejaké lístky ještě....

jakelina
25. feb 2011

@reruna možná ano, hledej 😀 😀 Holky tu na dortech mají i jiné druhy písmenek, tak ti poradí. 😉

adul67
25. feb 2011

moje najnovšie
@sofi07 skus to poliat ešte jednou vrstvou čokolady
@jakelina pekna tortička dnes som bola na nakup a kupila som si aj podložku zelenu aj pismenka len ešte skusit a kopu maličkostí sa teším ked vyskušam.