Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
28. sep 2009

cafte

decka a ako sa farbi nas ucho event. s tou hubkou???Myslim teda praskove farby

marfic
28. sep 2009

lenka, tá ovečka je taká chutnučká 🙂

cessy, veď práve v tých z drogérie sú také kryštáliky a tým sa nedá nasucho
videla som na tortyodmamy také margarétky, ktoré mali stred žltý a okolo toho trošku zelenou namaľované, to bolo asi nasucho a bolo to také krásne
aj mne prišli vykrajovačky z peceniehrou veľmi rýchlo, ale teraz ľutujem, že som neobjednala aj farby 😒

sse
29. sep 2009

lenka ovečka je podarená, páči sa mi 🙂

henikav1
29. sep 2009

lenka aj mne sa strasne paci ta tvoja ovecka, velmi ma to laka tiez niekedy vyskusat, aj som chcela maleho presvedcit, ale trva na svojom futbalovom ihrisku

alionuska
29. sep 2009

Lenka aj odomna mas velku pochvalu...torticka ovecka nema chybu...je fakt krasna! 🙂
Bianca a Marcif,na sucho sa farbi farbami na to urcenymi...su to praskove fabry a nie tie co dostanes iba v drogerii...tam tie krystaliky su-to je cukor...s tymi vam to asi nepojde...na suche farbenie sa pouzivaju pudrove farby ..ja mam striebornu a modru a ruzovu...a minie sa toho malicko,ked farbim na sucho...aj tie orchidee som robila tak...tie ruzove stredy.
🙂
Inak som stale taka chora,ze nevladzem nic robit...som jak zdochlina a to som si chcela dnes aspon postavicky na tortu nachystat,ze nech sa potom nezdrzujem...je mi na prd a stale stale ma boli hlava...uz som bola aj u odbornika ORL vysetreni,ale dal mi len kvapky a nejake tabletky na noc... no hadam mi uz ani horsie nemoze byt,ako sa teraz citim...tak dufam,ze sa mi polepsi,vrati sa mi chut aj cuch a ze na piatok tie dve torty zmaknem... 😝

marfic
29. sep 2009

alionuska, ďakujem, keď vyzdravieš, mohli by sme ťa poprosiť o link, ktore to vlastne sú z pečeniehrou, lebo tam sú rôzne: prachy, lesky atď. tak aby som neobjednala blbosť
a asi hlúpa otazka, gelové vyzerajú ako? lebo mne sa zda ze su tiež praskove, ale možno sa mýlim

alionuska
29. sep 2009

No a toto som si aj myslela,ze mi to takto urobi...dala som sem link priamo na tie gelove Wilton a ukazuju sa tu tusim vseliake... Ale mas to tam hore vlastne napisane,ze ake su tam farby... Musis si to sama nastudovat..rada som ti chcela pomoct. skoda......

lenka.pav
29. sep 2009

dievcata, dakujem velmi pekne za pochvalu, potesila! 😵
ali, skore uzdravenie ti prajem, snad sa z toho rychlo dostanes, lebo v tehotenstve je to o to horsie, ze ani poriadne lieky nemozes uzivat...
PS: torticka ovecka (pekny nazov vymyslela ali 🙂) ma chybicku, nema este brckavy zadocek, nevysiel mi MMF, samozrejme, ze to som neodfotila 😀 😀 😀 . ale uz som si kupila cukriky, tak zajtra dobrckaviem aj ritulku. inak som cakala, ze sa to bude robit tazsie 😉 , takze kocky, smelo do toho! 😉

marfic
29. sep 2009

alionuska Ďakujem 🙂

sse
1. okt 2009

Ahojte baby, ako ste tu všetky stíchli. Žiadne pečenie sa nechystá?
🙂

evitkamalicka
1. okt 2009

ja peciem, dnes ma moje zlaticko 1 rok a v sobotu mame oslavu, tak dnes som upiekla korpusy, vecer naplnim a zajtra potahujem

marfic
1. okt 2009

aj ja pečiem, ale stále pozriem, čo nové a nič 😝
ja už mám korpusy, ale nebudem poťahovať, lebo hostia chcú navrch čokoládu, boky osypané orechami, tak sa vybúrim na ozdobách--ináč nemáte nejaký nápad? je to torta na moju 30 🤐

lyzenka
1. okt 2009

hojte,

potrebujem poradiť.......budem robiť poschodovú - mám už korpusy práve teraz dopečené - veľký orechový a malý kakaový - ako to potom poťahujete s tým marcipánom ....... najprv veľký celý a potom malý a potom ten malý len položiť nato? alebo?

Díky

lyzenka
1. okt 2009

tú poschodovú by som ani nerobila........no mala som malú a strednú formu a tú strednú samotnú by bolo málo na oslavu.....

ludmilka
1. okt 2009

Ahoj, sledujem tuto diskusiu pravidelne a kocham sa vasimi vytvormi, proste naaaadhera a prave dnes som sa chcela pytat na to iste ako lyzenka, ale predbehla ma🙂. Ja sa chystam na poschodovu na 1. narodeniny nasho Kubka🙂) A este som sa chcela opytat, ci nahodou neviete, ako sa robia take tie sikme poschodove torty, tie sa mi pacia, ale neviem, ako na to🙂 Dakujem vopred za radu.

lyzenka
1. okt 2009

poraďte Lyzenke aj Ludmilke.... 😀 😀

marfic
1. okt 2009

ja som síce ešte nerobila poschodovú, ale alionuska to tu asi vysvetľovala, že potiahnuť osobitne a potom položiť na seba, neviem, akú veľkú máš tú tortičku, lebo cukrárky veľké torty aj spevňujú nejakými kvázi špajľami umelohmotnými, ale to asi pri veľmi veľkých tortách, na svadbu pre krstnú---ale neviem určite 😖
myslím, že bude stačiť položiť ich na seba 😉

lyzenka
1. okt 2009

marcif,

tiež som si tak myslela, že každú osobitne.....len neviem keď tú navrch položím, že či sa to tam pod ňou nebude nejako ten marcipán topiť??ale asi nie, že? no veď nejako to skúsim a nejako to dopadne.......hlavne, že niečo na tom stole bude... 😀 a hlavne // sviečky... 😉

marfic
1. okt 2009

http://www.facebook.com/profile.php?id=10000000...
ja som tak robila ´poschodovú minitortičku, ale to bolo malicke a nic sa netopilo

ludmilka
1. okt 2009

Dakujem🙂)) A tie sikme este nikto neskusal???

lenka.pav
1. okt 2009

skusala ich ali, ale ta je, cudatko, chora a este k tomu ma upiect dve torty, takze asi nam tu teraz neporadi ☹

ludmilka
1. okt 2009

Skoda ☹ . Prajem skore uzdravenie 🙂

sofi07
1. okt 2009
ludmilka
1. okt 2009

Ja som urobila kuk a tam nic, pomooooc ☹

lenka.pav
1. okt 2009

ludmilka, musis sa na tej stranke zaregistrovat, potom ti to otvori. a zaregistruj sa, lebo sofi ti tam nasla fotopostup na krivu tortu, tak sa ti to oplati 😀

alionuska
1. okt 2009

Ahojte babenky moje...tak prave som dorobila tie dve torty a to teda fakt ledva ledva...taka som hotova,ze som kazdu chvilu iba oddychovala,lebo mi ide hlavu roztrhat...ale torticky su krasne...nafotim ich az zajtra,lebo uz nemam energiu a idem sa umyt a spinkat.... zajtra pridam fotecky 😉
Tie poschodove potahujte osobitne kocky,lebo sa vam to nebude naraz dobre potahovat...mozete kazde poschodie napichat so spajdlami,alebo slamkami....aby nahodou sa neprepadli do seba...ale myslim,ze ani neni treba,ja to robim,len pri troj poschodovej...pre istotu! 🙂

A ak najdem link na tu krivu,tak urcite pridam....pa pa

alionuska
1. okt 2009
ludmilka
1. okt 2009

Teeeeeeda, tak to je nadhera...Ale to uz je majstrovska pracicka. Dakujem vam vsetkym, ste zlaticka okrem toho, ze ste neskutocne sikulky, a na tu stranku dortomanie som sa zaregistrovala a skukla som to. Dakujem 🙂