Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stebota
8. jún 2015

@pristela tie farby sú neskutočné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pppeeetttaaa
8. jún 2015

@zuuzzz nej dakujem idem pozret veru.. do mesta idem az piatok tak aj u nas popozeram potom 🙂

dush
8. jún 2015

@maya30 dakujem pekne za radu aas krasne tortickky

sollange
8. jún 2015

Ahojte dievčatá,prosím vás nemáte nejaký dobrý nápad poprípade inšp.fotku na:požiadavka je otvorená kniha,na jednej strane 40+nejaké kvety,ale je to pre chlapa 😒 a na druhej strane 70+kvety pre pani.
Neviem aké kvety by som mala dať pre toho 40.roč.chlapa,resp.aj pre pani,aby to spolu aspoň trochu ladilo.
Dúfam,že som to nenapísala ako tatár,ale nejaká som dnes rozhádzaná 🙂

antenka1
8. jún 2015

Dievcence v Kauflande je povazsky praskovy cukor v akcii za 65centov 😉

jenie123
8. jún 2015

Kocky, krásne torticky ste opäť popiekli 🙂🙂 hneď sa mám čím inšpirovať.. 🙂🙂 pridávam aj ja svoje.. Tento týžden mám voľnejší, tak sa tesim, ze vyupratujem cely byt.. 🙂🙂

stebota
8. jún 2015

@jenie123 ten počet zase 100 rúk?super a sko sušíš čipku prosím ťa dakujem 😉

stebota
8. jún 2015

A ešte som zabudla aj ja pridať tortičky dúfam že sa budú páčiť 😉

evicaka
8. jún 2015

... ani ja som sa cez víkend nenudila 🙂

ghostsgirl
8. jún 2015

Prosim vas, mohol by mi niekto poradit kolko potahovej hmoty je treba na klasicku tortu? Nikdy som s tym nerobila a chcela by som raz vyskusat, ale neviem ake mnozstvo kupit. Dakujem moc

maya30
8. jún 2015

@stebota cokoladove supiny zlate z patisserie.sk 😉

ghostsgirl
8. jún 2015

a este by som vas poprosila aj o radu, kde mozem kupit potahovu hmotu farebnu oranzovu, Bratislava alebo Trnava, dakujem 🙂

ikula2
8. jún 2015

@zuuzzz neviem ci sa pytas mna lebo som uz dlhsie nepridavala tortu, neviem ktoru myslis??

merikac
8. jún 2015

babulky, idem po radu, so svagrinou sme sa rozhodli, ze tento rok nasim detom spravime torticku my (oslavujem ich narodeniny spolocne a kady rok im davame spravit tortu, vzdy nejaku dvojtortu, ako dve slzicky, dve spojene srdiecka, raz bola poschodova)
Upiect sa nebojim, kezde kazda nejake tie zakusky zvladame, horsie to je s vyzdobou, chceme dat na vrch jedlu oplatku violetta,,,,,,,,,a teraz otazka, privitam radu, kde objednat aby mi do konca tyzdna prisla, a aky tvar torticky pre dva baby zvolit, 4 srdiecka -stvorlistok, alebo ? dakujem za kazdy nazor a radu

jenie123
8. jún 2015

@stebota dakujem.. Niekedy by sa tých 100 rúk aj zišlo.. 🙂🙂 suším ju v rúre.. Na 100-ke 10 minút ..

nika1985
8. jún 2015

@ghostsgirl maly kyblik smartu 1,4kg Ti urcite bude stacit aj na nejake modelovacky. A obchody to Ti uz musia poradit domace alebo skus google 😉

monique82
8. jún 2015

@pipka prekrásna jahôdka, korpus bol zo srdiečkovej formy? A kde sa dajú kúpiť fixy na marcipán. torty? Ja som v marcipánových tortách absolútny začiatočník

pipka
8. jún 2015

@monique82 dakujem 😉 ano zo srdieckovej formy 😉 foxky kupis v kazdych cukrarskych potrebach 😉 alebo objednat cez net, maju v kazdom cukrarskom e-shope 😉

ale ja som tu nepouzila fixku nikde, vsetko je zo smartflexu 😉

cestovatelkaandrea
8. jún 2015

Starsi bubuliak mal prve sv. prijimanie v nedelu. Tak sa maminka opat vysantila.

lumarque
9. jún 2015

Ahojte, Poznate nejaku dobru cukrarku v Smokovci a na okoli.
Dobra znamena nie velmi draha, tortz su chutne , pouziva maslo, nie margarin a vieme sa s nou dohodnut na dialku cey internet. dakujem 🙂 😲

zuuzzz
9. jún 2015

@ikula2 som si myslela ze vas to upozorni na konkretnu fotku nevadi.asi pred rokom ste pridala cokoladove torty s takymi zvlastnymi bokmy,na jednej bola hrkalka na druhej cerstve ovocie.ako sa to roby?daco sa vtlaci do silikonky ci naleje cokolada ci co a ako?neviem ci som to napisala zrozumitelne,asi pisem ako huhu ale som chora preto som o 2 v noci brusila 500stran dozadu ze mi nedalo spat 🙂.

stebota
9. jún 2015

@jenie123 ja som ju dala sušiť na 7 minut pri 80stupnov a urobilo mi to bubliny ako keby bola uvarená a usušená nebola vôbec stale to lepilo

ghostsgirl
9. jún 2015

@nika1985 Dakujem 🙂

pristela
9. jún 2015

@stebota a z coho si robila tu krajku ?

stebota
9. jún 2015

@pristela sweet lace raz som ju robila bola pekna ale to som ju sušila na radiatory v zime za chvilu bola hotova a ked som skusala v rure katastrofa porad prosím ☹ ☹ ☹ ☹

pristela
9. jún 2015

@stebota tak tu mozes zahodit 😖 ani zadarmo druhy krat neber, v rure sa neda ususit, jedine na veeeelmi malej teplote, co teda ususis aj na vzduchu, cize jedine sus na vzduchu a na buduce rozhodne kup magic decor 😵 ten mozes daj aj na 150stupnov do rury a za dve -tri minutky mas hotovo

stebota
9. jún 2015

@pristela dakujem 🙂

sikag
9. jún 2015

@maya30 bombove majka 😎 😎

sikag
9. jún 2015

@pristela zanet len mi nepovedz ze ta zelena orchidea je modelovana.... je ziva?
@mysiatkoo kraaasna princeznicka 🙂

evicaka
9. jún 2015

@stebota ja teraz suším krajky na slniečku. Ide to rýchlo a sú super pružné 🙂