Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
15. nov 2012

Baby HEEEEEEELP !!!!!!! potrebujem zbijacku ? ako vydolujem smartflex z toho Kybla !!!!!!! 😲 😲 😲 😠 😠 😠 ...dnes mi dosiel a je to ako beton 😀 😀 😀

cabalkova
15. nov 2012

@mima1311 Je v igelitu, ne? Tak vytahni, kousek odkroj a prohrej v ruce, hned povoli. Taky me to napoprve vydesilo, ale stacilo prohnist a byl super, byla jsem nadsena, jak kasne se s nim pak delalo. Drzim palce. 🙂

aduskatt
15. nov 2012

@mima1311 otvor kyblik, otoc ho dole hubou, zatlac na dno a ono to vypadne🙂

iwulka23
15. nov 2012

som pototo čo sa len dalo 😀 ale akože som rada že som ju vobec dokončila...plnka čoko+banany 4,5kg

mima1311
15. nov 2012

@cabalkova no ja taketo nieco mam poprve 😀 ja som doteraz len mmf , no ano v sacku ,pokusim sa a dam vediet 😀
@aduskatt myslis ze vydrzi ? ja som vyssia vahova skupina 😝 😀 😝 ...vyskusam 😉 a DAKUJEM kocky za rady , ak by nepomohlo , som tu zas 😀

aduskatt
15. nov 2012

@mima1311 ale jasne🙂 vydrzi🙂

pipka
15. nov 2012

@pristela ...jaaaj musim sa smiat 😀 😀 😀 😀 ze torta so zabkami a ked to otvoris a tam ta starenka v pasikavom tricku s tortou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je akeee mileee...ze zabka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
to nie je torta so zabkou..ale zabka s tortou..lebo babka s tortou? 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
15. nov 2012

@mima1311 ja ho otacam na zemi hore dnom a normalne si na to stupnem...a to krasne vypadne 😀
a tiez teda nie som ziadna lahka zena 😅 😀

mima1311
15. nov 2012

@aduskatt no - no ...uvidime 😀 😉
@pipka pipuska moja , podla tvojej foto , som ja este aspon krat 2 😠 😝zabijem sa ked mi chuti 😀 😀 😀

vladla
15. nov 2012

@pristela děkuji!! 😉

ajka82
15. nov 2012

@mima1311 ja som dnes po kybliku skakala, bo to neslo von ani za ten ony 😅 😀 ale zas, kto ma videl, tak vie 😉 😝

micmo
15. nov 2012

Holky dekuji moc za vsechny pochvaly a libitka 🙂 Jste zlate, hrozne me to potesilo 🙂

pipka
15. nov 2012

@mima1311 no naaahodou ty na tvojej foto vyzeras uuuzasne..a ten uuuusmev od ucha k uchu 😀 😀 😀

mima1311
15. nov 2012

@ajka82 no ved to mi je jasne , drobulienka z teba , myslim teda ze mne bude stacit aj zatlacit 😀 , uvidiiiim , cakam kym krpos zaspi a skusim ...
@pipka ze ? 😀 baba krv a mlieko - cervene vystipane lica a ten usmev , co ti poviem - cvakli ma rovno vtedy ked mi nabehlo porodne 😀 😀 😀 a je nas tu tusim takych radostnejsich viac 😀 😀 😀

mima1311
15. nov 2012

Baby ????? dobre je 😵 ---- uz je VON 😀 😀 😀 😀

romcovaklarka
15. nov 2012

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit, kolik asi marcipánu na váhu bude stačit na potáhnutí obyč nepatrového kulatého dortu z formy průměr 26cm? Jen na potažení bez jakýchkoli ozdob. Děkuji moc.

aduskatt
15. nov 2012

@romcovaklarka cca 600 g

luciahromadkova
15. nov 2012

@kacka1234 http://tortovanie.webnode.sk/news/auticka-z-car..., skus tento link, je tam vselico 😉

wera.g
15. nov 2012

@mima1311 😀 som si myslela, že nič horšie ako otvárať kýblik s PDT špeciál nie je.. až kým mi neprišiel smartflex a nemohla som ho vybrať 😀 bola u nás mama, ja som ťahala sáčok, ona držala kýblik.. no hotová komédia 😀 minule mi kamoška asistovala.. ale už som múdrejšia, nabudúce poskáčem 😀 😀

aduskatt
15. nov 2012

@wera.g netreba skakat, to rukou normal vytlacis z kyblika prevrateneho hore dnom🙂

wera.g
15. nov 2012

@aduskatt 🙂))) ďakujem za tip 😉 lebo už zo 3x sme sa takto naťahovali s tým kýblikom, na toto by mali dávať inštruktáž 😀

mima1311
15. nov 2012

@wera.g ako radi
@aduskatt fakt staci poriadne pozatlacat ....ti ale poviem ze ked som to otvorila , mi skoro oci vypadli 😲 ze co toooooo 😀 , tiez som sacok tahala , no slo to napocudovanie celkom OK , aj ked som to ja teda dala na zem ,, na podlozku ,, a pätou som pridupla niekolko x a naraz ,, chlup,, a bolo to 😝 😀 ...
Zajtra ma caka premiera vo vydolovani zo sacka a zafarbeni , si to neviem predstavit , vsak je to tuhe , ako to rozpracujem , dnes uz som KO , idem do pelechu .... 😵

alenv
15. nov 2012

holky tak můj páv.. docela má uspěch přitom to nebylo tak extra pracné

lokalistin
15. nov 2012

@kacenika moc pekne aj ja som ukladala az tri

sondika30
16. nov 2012

@mima1311 ja som to skúšala minulý týždeň-zaberačka vytiahnuť to von 😀 ale inak veľmi dobre sa s hmotou pracuje 😀

rapunzel1
16. nov 2012

@pristela školí tam Alena Lambertová Slabá a Lucia Švajdová

pristela
16. nov 2012

@rapunzel1 a vies, ze som si aj myslela ? 😀

manittu
16. nov 2012

ahojte...........ja sa vas chcem zienky popýtat....o tortach neviem nic 😒 ale, chcem sa naucit piet ich, neviem kde zacat, co pokupit, postupy a tak...je tu vela inspiracii, linkou a torty su krasne, ale ja potrebujem presný postup ako zacat a co k tomu, neviete poradit neaku dobru stranku ak vobec nieco take existuje? ja googlim a nic k veci.....dakujem

mizulienka
16. nov 2012

@manittu poradit ti viem 🙂 zacat citat tuto diskusiu od prvej strany 🙂 najdes tu vstko, od postupov, cez navod ako urobit hmotu, resp. kupit, ake kremy su super, proste vsetko 🙂
a aj na strankach www.tortysnov.sk alebo www.tortyodmamy.sk
drzim palce, ak nieco pytaj sa 🙂

manittu
16. nov 2012

@mizulienka :D ok, skusim to :D dakujem aj za stranky 🙂