Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
9. jún 2013

@zuzana92101 kokso, nezavidim 😝 no ale sup sem aj s dojmami a poznatkami pri takom pocte 😀

aduskatt
9. jún 2013

@sticker malinkou gerberkovou sa da🙂

zuzana92101
9. jún 2013

@lucula73 jeeej, si zlata, vidis to, este som ani tvoju spravu necitala a pred minutkou som sem dala fotky 😉
@mysiatkoo Stihli sme to, muz vravel, ze som mala zobrat aj tych 60ks, tak to som ho trosku vysmiala, ale tych 30 sa dalo. V utorok som cely den len piekla, v stredu som komplet spravila polovicu a vo stvrtok druhu polovicu. Nemohla som to robit, ako som chcela, ze jeden den peciem, druhy den vsetko plnim a treti potahujem. To sa nedalo kvoli miestu v chladnickach. Lebo hotove krabice som mohla dat aj na seba, boli pevne, ale nepotiahnute torty, alebo aj potiahnute, len jednu vedla druhej a to by som nepomestila a chladnicku sa mi nechcelo poziciavat. Takze sme to zmakli a bola som stastna, ze mi to zmizlo z bytu v piatok 😀, lebo taky zufaly pohlad do chladnicky sme uz dlho nemali. A v mrazaku zase same maliny...doteraz este mam, kebyze niekto potrebuje, som lepsie zasobena ako Lidl..posuniem 😉 😀.
Pismenka a srdiecka som si predpripravila 😉.

mamina1978
9. jún 2013

@zuzana92101 perferktna si.....sikulka , to by som ja v takom mnozstve veru nedala........ tvoja fotodokumentacia je super 😵 😵 😵 😵 😵

zuzana92101
9. jún 2013

@mamina1978 ale dala, verim, ze ano. Aj ked musim priznat, ze fakt, bez mojho mm by to bolo ovela tazsie. Robil vsetko, co som povedala. Umyval riad, vazil maliny, no a samozrejme najdolezitejsie, spracovaval a valkal mi smart, co kebyze mam robit sama, tak by som prisla o ruky. 😝

zuzana92101
9. jún 2013

...tu je 😀

simasa
9. jún 2013

@halienka je to širší pás hmoty, naryhovaný týmto valčekom http://www.cukrarskepotreby.eu/1848/Ryhovany-va..., potom som to zohla do oblúka a potom postupne poprehýbala cez polovicu (zhruba). V tom zhybe som to vypodložila servítkou, aby to celkom nesplaslo. Asi 4 krát sa mi to potrhalo 😝 tak som si nakoniec fest potrela ruky petal base-om a takto som si tú hmotu znova premiesila, aby bola taká pružnejšia, a potom sa to už konečne podarilo.
@dm1 @anibas Ďakujem, baby 😵

lucula73
9. jún 2013

@zuzana92101 paráda,lebo predtým si hodila len tie dve či tri tortuše,tieto som tam nevidela,musela som s aopýtať 🙂
a super ste to zmákli teda 🙂

zuzana92101
9. jún 2013

😉 dakujem. Ja uz ani neviem, ci som nieco davala, mne sa to pletie s fb a je pravda, ze som sem nechodila teraz velmi a uslo mi vela rad od vas, no ale budem to musiet ozeliet, lebo by som vas nedocitala ani do Vianoc, tolko pribudlo zase stran 🙂

reruna
9. jún 2013

@zuzana92101 no teda, to jste si teda mákli, to někdo dával dorty jako výslužku? to jsem ještě neviděla 😲 klobouk dolů, že jste to zvládli!

lucula73
9. jún 2013

@zuzana92101 a koľko si davala malín,keď ste icch vážili?a náklady na jednu si rátala?lebo od mňa chceli minulý týždeň do dvoch kg,pribinák,maliny a som odmietla........mne sa to nejak nezdalo,no bola by som aj tak dva krát plnila 🙂

reruna
9. jún 2013

@zuzana92101 prosímtě, jaký to máš korpus? ořechový? je někde recept?

rapunzel1
9. jún 2013

@vecernicci waw ty si neskutočná, toľko krásnych tort na jeden víkend, ja som mala len 3 a makala som celé tri noci...klobúk dole si macher

zz134
9. jún 2013

@lussy23 dakujem ...vacsinou maju ludia opacne reakcie na meno🙂

zz134
9. jún 2013

@zuzana92101 tak toto musela byt ina fuska!

petkaa28
9. jún 2013

@monline ahoj, neviem či ti už niekto opísal... skús peciem.sk, ja id nich beriem. Kúp si smartflex velvet vanilková/mandla. 1,4kg by ti malo stačiť, ak si však chceš byt istá, tak veľmi 4kg a budeš mat aj na budúce... Kúp si k tomu gelovu farbu wíton zlato-žltá (golden yellow) a praskove - žltá mustard (taká horcicova), cierna. Neviem či sponge nemá hnedé boty - podľa toho si už vyber gelove farby - hnedé na boty. Modrú na kravatu tuším...
Sorry ťa chyby a preklepy, píšem z ipadu a nejaknpo mne opravuje slova na hovadiny :D
Keby niečo napíš 🙂)

tinamk
9. jún 2013

moja vcerajsia pre krsniatko inspirovala som sa u zanetky

karmenta
9. jún 2013

@zuzana92101 tak to je síla, to bych nedala tolik dortů 🙂

pipka
9. jún 2013

@zuzana92101 zuzi a robila si vsetkych 30 naraz? bo v chladnicke som naratala len 14 😅 😀 ci mas dve chladnicky?

monline
9. jún 2013

@petkaa28 vďaka, idem gugliť... 😉

katarina51
9. jún 2013

@lamps peeeekné

katarina51
9. jún 2013

@zuzana92101 Klobúk dole . tebe aj manželovi.

katarina51
9. jún 2013

Baby napiekli ste krásne tortičky. Ja pridávam tiež svoje . Len sa mi strašne všetko lepilo.a ked som to vytiahla z chladničky tak sa mi to orosilo. Neviem čo budem robiť v lete, kedže mám kuchyňu otočenú na juh a od dvanástej mi tam pere slnko. Ešte som v lete nepiekla, kedže to robím od februára. Ale ako čítam, nie je to nič moc.

lokalistin
9. jún 2013

Tak aj ja pridam moju. pred par dnami tu @wera.g dala fotku ako robila tu tabulu-bola skvela a ked ma jedna baba oslovila,aby som jej urobila pre triedneho tortu,spytala som sa, co uci a,ze matiku.tak ma hned napadla torticka od wery a spytala som sa jej ci mozem skopcit.tymto dakujem.Len mlada slecna mi pisla,ze do stredu kratky text,tak reku ok,nech pisne,ze co a tod kratky text,som cakala,ze susedia pridu buchat na dvere ,lebo som trieskala listou o stol o nejakej 22:00 zacalo to velmi slubne,potom trosku trampoty s podlozkou a potom to zase slo,ale som total K.O.,kedze som cely vikend bola v mekaci a tortu robila v noci,ale mlada bola uplne nadsena a dufam,ze v triede sa niekto najde,co si objedna odo mna tortusu ☹

lokalistin
9. jún 2013

no a foto,ze?orechovy korpus,nugatovy krem,visne 6,1kg

sonica
10. jún 2013

@zuzana92101 klobuk dole 😉

mamcas
10. jún 2013

@luciahromadkova supis dakujem 🙂 ako vidim in english su torticky krajsie,uz budem hladat tak. Doteraz ma to nejako nenapadlo 🙂

elamaslakova
10. jún 2013

@zuzana92101 Mne s miesenim smarflexu pomáha občas syn 🙂 , čo už muži majú viac sily

petkaa28
10. jún 2013

Dobre ranko 🙂 pridavam aj ja moje tohto tyzdnovky 🙂 baby nemate niektora termobox na prevoz 2-3 posch torty?? Nasla som iba taky, ze musi byt na podlozke 32x32cm... Pisala som do jednej vyrobne, kolko by stala vyroba speci boxu, tak som zvedava.. Lebo prevoz v takomto pocasi je vrazda....

zuzana92101
10. jún 2013

@pipka ano, mam 2 chladnicky...tuto mam v kuchyni a druhu v kumbaly (ta je len na torty)...je starsia, ale zato sa tam zmesti viac. No ale tam sa mi nechcelo behat s fotakom, tak len v kuchyni sme robili studio 😀 😀 😀 . Ako som pisala, jeden den polovicu a druhy den dalsiu, aby som to mohla rovnomerne nechat vychladit.