Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
23. feb 2013

@zuzana92101 ty nchcem sa do toho nejako miešeť,ale pýtala som sa aj manžela on do toho trošku rozumie,ale aj on hovorí,že ty aj ked predávaš cez bazár tak tuším pol roka,alebo rok ručíš za auto.

zuzana92101
23. feb 2013

@bambula1307 Dakujem. Mame z toho stres...byvame v 3posch cinziaku, kde sa kazdy pozname, len par rodin...ani kumbal si nezamykame, lebo tu by nikto nikomu nic neukradol, ani len by na to nepomyslel. No ale dnes moj muz prvy krat zamkol!!! Co sa boji, aby ti smradi neprisli a nieco nam nespravili. Za dobrotu na zobrotu a to mu moj muz k tomu autu dal este novy vyfuk za 1/2 cenu! No nakopala by som ich!

No idem si vas trosku precitat a polaikovat 😉 a potom tortu dorobit. Dnes taham minimalne do 3am, tak dufam, ze nebudem sama 😉.

sonina08
23. feb 2013

@vecernicci dpbrý vecer, a potom sa da vyhladit tak pekne??
nebude sa trhat?? nei som asi taka zrucna v tom potahovani este. tvoria sa mi tam zhyby na krajoch:(

zuzana92101
23. feb 2013

@mimcak ale my sme nepredavali cez bazar...sukromne cez inzerat. ci tak si to myslela?

zuzana92101
23. feb 2013

@pristela ten stvrdnuty cukor som mala aj ja v hmote...islo ma porazit, som to vyberala ako popoluska

zuzana92101
23. feb 2013

@viera6 ta motorka vyzera ako polozeny maly model 🙂 perfektna

1katuska73
23. feb 2013
lucula73
23. feb 2013

kočky prosím vás,čo ste robili tie papučky,mohli by ste mi sem dať tú schemu na ne?nemožem to zas nájsť........
ďakujem............ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dada2007
23. feb 2013

@lucula73 😉

dada2007
23. feb 2013

@zuzana92101 a po akej dobe od kupi sa ozvali?

ladydia
23. feb 2013

@vecernicci ano, je to crv 🙂

zuzana92101
23. feb 2013

@dada2007 asi po tyzdni, aj viac...boli vraj na nom v Slovinsku a ze sa im tam pokazilo a je tam niekde v autoservise. No ale moj ocino mal sluzobku do ich mesta pred 3 dnami, a isiel okolo nich a videl tam to auto a vraj s nim bolo aj jazdene, lebo raz bolo tak zaparkovane a druhy x tak. Takze vychadza mi z toho len to, ze spekuluju, klamu a chcu od nas dalsie peniaze akoze na opravu a autu nic nie je. Je to smutneee.

vecernicci
23. feb 2013

@sonina08 to chce zkušenosti, mně to taky ze začátku dělalo,ale musí být základ pomazaný a hladký povrch dortu a pak rozválímna silikonové podložce marcoš a překlopím na dort a uhlazuju, narovnávám záhyby a zase uhlazuju až je akorát 😉 jsou t prostě hodiny praxe, to ti řeknou i ostatní holky 🙂

timotejkabrejkova
23. feb 2013

@mia114 Krásne prepracované torty jednotky s hviezdičkou.

alenv
23. feb 2013

můj dnešní 😉

zuzana92101
23. feb 2013

@evala777 ako rezes kolaciky, ze su take pekne rovne? ja ked som rezala, tak som si aj noz namacala a lamala sa mi poleva ☹

zuzana92101
23. feb 2013

docitane...v skratke a takto hromadne 🙂
@mizulienka krasne torticky, ta piratska uplne dokonala, ukladam si ak mozem 😉
@lifinka radost vidiet tvojho mm doma...sice vas nepoznam, ale tesim sa s vami. 😅
@macamac zo zaciatku som piekla v teplovzdusnej, ale nedarilo sa mi upiect pekne cesto, teraz len vrch a spodok a super. Ale treba vyskusat co komu vyhovuje, zalezi aj od rury...😉
@jakelina krasna torticka, lekna sa podarili, ako zive 😉. to potesi, ked mas vsetko nadiktovane ako mas robit...ako v skole a potom len znamku za to dostat. 😉 ale je krasna!
@pristela krasa! to autisko je ake suprove, nemam slov. a krtecek na zozratie 😝
@ladydia to auto...no jedine ma napada waw waw waw
@mariann2 naaadhera

lamps
23. feb 2013

pridávam moje dve dnešné tortuše, sú pre moje babuľky. T. má 7 rokov a V. mala meniny, prišla za mnou so smútkom v očiach, že či ona nebude mať tortičku, tak som jej takú mini tortušku urobila. T. chcela pôvodne tortu s koníkom, potom zmenila zadanie na princeznú alebo vílu alebo baletku a nakoniec povedala, že to nechá na mňa. Tak som jej urobila Cicku, doma ju voláme Cica 😀

sonina08
23. feb 2013

krásne

tinuliatko
23. feb 2013

ahojte potrebujem radu idem synovi piecť svoju prvu tortu,dostala som marcipan tak ho dam navrch a ako na neho nalepim jedlý obrazok ??Ďakujem za rady

lifinka
23. feb 2013

@zuzana92101 jéé, to je od tebe moc milé, děkuji 😀 😵

lifinka
23. feb 2013

@lamps děvčátkům přejeme jen to nejlepší, mají hodnou maminu, že jim upekla torty! 😵 😀

muffinka8
23. feb 2013

@lamps aaaaaaaaa 😵 ty kde chodis na tie postavicky? Uzasne su, mala by si si ich dat 🙂

mia114
23. feb 2013

babulky, prosim vas ktora ste robila puncvu tortu, mate daky receot, mam zakazku na tortu v tvare talianska a cchu ju puncovu a taku som este nerobila tak neviem ci sa to nebude rozpadavat?

zuul
23. feb 2013

@lamps kraaaaaaasne

lenadka
23. feb 2013

@lamps tá "muška" hore to je Uki? To je bľúbená postavička mojej mladšej déry 😵 Ako si urobila tie priesvitné krídla? Krásne .-) 😵

alexandrakocikova
23. feb 2013

@pristela sak aj ja som si na skusku kupila len to male vedierko,som ho chcela minut,nech uz nezavadza🙂 ja mam pdt mandlovu,ale skor voni ako vanilka🙂

sisix
23. feb 2013

@evala777 copak je to za zakusky, to vypada dobre, hned bych si dala.

lenadka
23. feb 2013

@pralinka25 no tak padla mi sánka keď som uvidela tú orchideu 😲 to sa aj dá spraviť ? 😉 Perfektná! 😵

alexandrakocikova
23. feb 2013

@timotejkabrejkova dakujem,moc potesil tvoj nazor🙂