Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nicoletta77
1. apr 2015

@stebota ja som robila celý bungalov z tých tortových oblátok tak, ako som písala. Tu je link na tortu: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

mysiatkoo
1. apr 2015

@maya30 ja som nedavno pouzivala taku podobnu karamelovu ryzu...tiez 100g balenie a podla toho, kolko som spotrebovala ti 2 budu bohate stacit... 😉

majuska55
1. apr 2015

@luciahromadkova prepac ze az teraz pisem, skor sa mi nedalo --- dala som jednu slahacku (250 ml) a cez 200 gr a trosku masla.... po vychladeni som vyslahala

majuska55
1. apr 2015

no konecne po dlhom case som sem na chvilocku skocila a zas uzasne torticky vsetky ..... a ake kolace ....mnam mnam....no takto na noc tu slintam :( :( .. .. @mysiatkooo idem sa ta opytat prosim ta ake jablcka, resp. v akej forme davas do torty? len ich nastruhas? Dakujem....inak torticka s mysickou je roztomila ..... ja som sa tu trapila s elzou.....skoro dva dni ju modelujem a aj tak nie je ako by som chcela, furt som ju prerabala :( :( .... dala mi teda riadne zabrat, snad aspon podla siat a vlasou sa bude podobat 🙂

luciahromadkova
1. apr 2015

@majuska55 dakujem

lokalistin
1. apr 2015

@jakelina dakujem a kolko asi citronu a kolko cukru? citronovy ole mam aj mne chuti

zoja1983
2. apr 2015

Niečo nové hmota so zníženým obsahom cukru DIADEC 1 kg http://doven.sk/diadec-hmota-so-znizenym-obsaho...

chvapilu
2. apr 2015

ahoj dnešní 4kg s čoko-hmotou MMFa moc děkuji za recept i radu maya30 .přeji pěkný jarní den

mimcak
2. apr 2015

Dievčatá ako sa vypočítavajú vzory na futbalovú loptu,neviem aké velké mám urobiť.

stebota
2. apr 2015

@mimcak ahoj ked už budeš mať hotovú loptu-tortu 🙂 zmeraj si obvod a vydeľ 15.To máš dlžku jednej strany, lopt som robila už viacej tak držím palec 🙂 🙂 🙂

stebota
2. apr 2015
mimcak
2. apr 2015

@stebota jaj Ďakujem 😵 ja som robila už dávnejšie,ale som zabudla ako to bolo a vtedy som sa tiž teda riadne namakala a to som zamestnala aj manžela. Teraz som velkú zamietla a nahovorila na ihrisko a len z malou loptou hore ,ale aj toho sa obávam. Ďakujem krásne a ta tvoja je perfektná svoju som vtedy radšej z blízka ani moc nefotila 😀

nika1985
2. apr 2015

@zuzin78 recept je asi o dva riadky nizsie ako je foto

nika266
2. apr 2015

Konečne hotovo a môžem sviatkovať

pipka
3. apr 2015

ajojte, pridavam moju dnešnu a konecne voľno 😉
Prajem vam vsetkym krasne sviatky, plne pohody a pokoja, nech pecenie vidite najskor...o tyzden 😅 😀 😀 😀

cmukame!

nicoletta77
3. apr 2015

Pridávam aj ja moje a pekné sviatky Vám želám.

laumi
3. apr 2015

Ahojte žienky 🙂 pridám aj ja svoje A prajem krááásne sviatky 🙂

moicka
3. apr 2015

Ahojte zienky. Prvykrat som robila 3 torty v jednom tyzdni a poviem Vam, klobuk dolu kazdej, ktora to robi pravidelne. Je to stres, chaos, panika 😝 😝 😝 😀 😀 😀 Prva je svadobna, pri druhej bola podmienka, ze kabelka musi byt nalezato a pri tretej som pysna na mojho futbalistu 🙂 🙂 je to moja prva modelovana figurka. Prajem Vam Pokojne a krasne Velkonocne sviatky 🙂

sticker
3. apr 2015

Tak sa pripájam aj ja so svojimi dokončenými.... A pripájam sa k Monike, že tri je akurát dosť! Popri všetkom ostatnom, neskutočný stres. Ešte som aj chorá, tak naozaj to cítim, že stačí.... Futbalovú sme robili s @moicka do jednej rodiny 😀 Moja je bezvaječná a chceli s oblátkou. Pri Monikinej vyzerá ako chudobná príbuzná 😀 A s mačičkou je práve pre Moniku - moicku 😀 Darček od manžela k narodkám o ktorom našťastie nič netušila.
A konečne idem spať "dnes" a nie zajtra.
Odpočiňte si všetky v tieto voľné dni 🙂

moicka
3. apr 2015

@sticker velmi pekne dakujem. 😉 😉 Mala som z nej obrovsku radost. Je to velmi prijemne, ked raz nemusite pre rodinu piect a dostanete sama krasnu torticku. 😀 😀 😀 Bola vyborna. Jani si sikulka a prajem ti, nech mas vsetkych takych spokojnych zakaznikov, ako som bola ja. 🙂 😉

woman04
3. apr 2015

@jenie123 ďakujem za pochvalu 🙂

lokalistin
3. apr 2015

Ja som netortickovala,tak som skusala nove recepty, vsetko 1x robene,laskonky sa nevydarili. Krasne sviatky, ja ich stravim v mekaci, ale v pondelok idem k sestre

lokalistin
4. apr 2015

Tak a uz viem, kde bola chyba pri tych laskonkach, malo cukru, Rozmysla som ci urobim z polovice alebo z tretiny a orechy a bielky som dala polovicnu davku, ale cukor len tretinu

nika266
4. apr 2015
sonina08
4. apr 2015

ahojte baby, niekde som videla tortu košela, ako keby zabalena v krabici, nemáte niektorá tu takú foto?? ´dakujem Soni

mia114
4. apr 2015

ahojte babulky:o))
prajem vsetkym krasne velkonocne sviatky.
ja som dlllho nepiekla a ani nemam v najblizsej dobe ziadnu torticku, ale tak aspon doma sme s detmi trosku piekli 🙂 na velku noc.

efci
4. apr 2015

Zienky idem si aj sem po radu... robila som tvatohovu plnku, maslo som vydlahala s cukrom, pridala 20 % tvaroh a ono sa mi to akoby seklo ci co :-/.... ja neviem, ma to este sancu stuhnut na nejaku jedlu hmotu ci to mozem vyhodit do kosa? Vdaka

nika1985
4. apr 2015

@efci skus pridat vanilkove ole a rozslahat

efci
4. apr 2015

@nika1985 😉 ja som vo FR... vanilkove Ole nemam, ale vdaka za radu.. svihne ma asi 😉 Dala som to do chladnicky ale konzistenciu to nemeniiiii

dzejnus
4. apr 2015

tak zienky pridavam moje dve vcerajsie torticky, okruhla 2,8 kg , tehulka 6 kg .... zmakla som to celkom 😀 😀
nepeciem dlho, ani vela, ale posledne tyzdne sa mi to trosku kopi obcas ze daco porobim 😀