Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
26. feb 2012

@lusil2005 , @eliska22 - len som ho v tej istej miske dala na hrniec s vriacou vodou - nad paru a miešala... asi po pol minúte už sa mi začal krém vyhladzovať, tak som ešte pár sekúnd miešala a odstavila, dala som ho na pol hodiny na balkón (je tam asi toľko stupňov ako v chladničke), sem-tam som premiešala, nech sa rýchlejšie vychladí a je supeeeeeeer. Ešte som potom doňho potom primixovala trošku masla, ale aj bez neho to bolo super, len nebol taký tuhý ten krém, ako predtým, tak pre istotu som tam dala ešte to maslo. Vymiešala a je supeeeeeeeeeer. Normálne nechápačky, ale som rada, že sa to podarilo 😵

drobec33
26. feb 2012

@njonja ze waaaaa, torta je uzasna, nadherna 🙂 kolko si sa s nou prosim ta prplala? 😎

mia1111
26. feb 2012

a teraz je tuhý jak šlak 😵 .

zklimekova
26. feb 2012

@eliska22 hlavne že bude chutiť, brušku je to jedno :D

pristela
26. feb 2012

@dada2007 oo, sikulkaaa, len tie cesta by som dala uplne naopak 😀 mne sa hodia a hlavne moc chutia k "bielym"plnkam kakaove korpusy a ten pribinacikovy+kakaovy korpus je pak božskyyyy

79zuzana
26. feb 2012

Prosba 😝 😅 Dievcata, ja mam zase super objednavku, ze torta more s plazou a na nej stojace palmy a pod nimi dve lehatka a na nich muz a zena v plavkach... este som v zivote nemodelovala postavicky. Velmi velmi prosim, nemate nahodou nieco podobne ulozene ako inspiraciu 🙂 Velmi velmi dakujem.... a este dakujem za vase vsetky "pacisamito" 🙂

simasa
26. feb 2012

Ja tiez dakujem za pochvaly 😵

lussy23
26. feb 2012

@dm1 nádherné
@dada2007 jej krásnučké
@lifinka krásnučký
@simasa krásna

lussy23
26. feb 2012

@lusil2005 parádna
@zuziq krásna. Drobčekovi všetko naj a veľa zdravíčka

mizulienka
26. feb 2012
79zuzana
26. feb 2012

@mizulienka dakujem, hned som si ju aj ulozila
🙂

sonka_d
26. feb 2012

@njonja Tak táto torta sa podarila - to už je v kategórií umelecké dielo!!! Nádhera!!! 🙂

daducha
26. feb 2012

Ahojte,
tak po minulotyzdnovej makacke, tento tyzden oddychovka- dve torticky z toho som jednu zabudla odfotit 😠 .Tolko ste toho zase popismenkovali,kto to ma stihat citat 😀 ,tak idem aspon torticky popozerat .Torticka bola presne podla zelania zakaznicky 😉

vlada111
26. feb 2012

@daducha krásnučká

kleopatris
26. feb 2012

tak pridavam aj ja moju torticku, malemu k druhym narodeninkam, bez vasich rad by som ju nezvadla 😵

njonja
27. feb 2012

@sonka_d dakujem🙂 Padne dobre kompliment, hlavne ked som zaciatocnicka🙂

njonja
27. feb 2012

@drobec33 no so vsetkym vsudy aj s robenim hmoty, farbenim, pecenim, plnenim okolo 7 hodin dokopy. Rozlozila som si to na tyzden🙂. Toto nase hobby, nie je zaplatena robota, ale aspon nam robi radost🙂 🙂 A aku! 😉

njonja
27. feb 2012

@simasa ako to robis, ze mas tu loptu tak krasne gulatu??? Mas na to formu? Je uzasna!!

miciatko
27. feb 2012

@dm1 to je nadhera ,s cim si zdobila s tou kralovskov glazurov ci??

abriela
27. feb 2012

@kleopatris pekna torticka. Z coho je ten "smog", ci para z vlacika??? Vyzera super - hned som si predstavila, spravit z toho mraky a torticku - obloha.

drobec33
27. feb 2012

@njonja je to nadhera vidno, ze to robis s laskou a velkym citom. Takto by som aj ja raz chcela, aby moje torty vyzerali. Ako dlho pecies torty?

alenv
27. feb 2012

tak já si udělám mini dortíčky ze zbytků.. s tím, že si je zkusím potáhnout a ozdobit to jsem ještě nedělala.. přijdu ráno do ledničky a muž mi je snědl 😠

vecernicci
27. feb 2012

@alenv nic si z toho nedělej, ono je to všude stejný 😀 ten můj zase chodí koukat do lednice každou půlhodinu, i když ví, že tam nic nepřibylo, to je prostě chlapskej zvyk a kluci už to oba dělají taky, se potatili 😀

dm1
27. feb 2012

@miciatko ani neviem veru ja si zarabam vzdy aj bielkovu a ked maly spi a nechcem dlho mixovat tak zarobim glazuru. Toto bolo tusim bielkovou

miciatko
27. feb 2012

@dada2007 jej to museli ste perfektne vyzerat vsetci svoje torticky, sikula 😉

miciatko
27. feb 2012

@dm1 nadherne a povedz mi este Dani akym sackom to zdobis maju v pecenie hrou ze sacok na medovniky nemas odskusane??

dm1
27. feb 2012

@miciatko dakujem 😵 . vcera som dokoncila kuriatka a husky som sa vytesovala. Zdobim stale tym sackom uzatvaracim co predavaju klasika v papiernictve rozne velkosti a len si spicku ustrihnem. Tie origos nemam odskusane

vecernicci
27. feb 2012

@miciatko já taky zdobím těmi sáčky jako @dm1, ustřihneš si jak chceš velkou dírku, ty speciál mají na můj vkus dírku docela velkou 😉

anibas
27. feb 2012

@pristela tuná sú zaujímavé ceny žilkovačov 😉 😉 http://www.cukrarskepotreby.eu/kategoria/552/1/...

adkoalauri
27. feb 2012

@vecernicci Môžem sa spýtať, podľa vás, ku krému z mascarpone môžem dať višne, alebo sa k tomu viac hodia jahody? Ďakujem pekne