Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
11. nov 2009

nadulici 😀 😀 😀 tak dik. no jasne, ze nejaku inspiraciu na dizajn. najskor som myslela, ze mysky, potom vcielky, ale co ja viem... 😒 nejak neviem najst nieco, s cim by som bola spokojna

alionuska
11. nov 2009

Evitka...ten jezko je prekrasny...🙂Ja asi tiez idem piect na stuzkovu...len este si slecna nerozmyslela,ze co... tak cakam na konecne rozhodnutie... 😀 😀

evitkamalicka
11. nov 2009

ali dakujem 😵

nadulici
11. nov 2009

ja som chcela nejake vily, to sa mi strasne pacilo, take jemnucke pre dievcatko ako stvorene, potom som objavila vilu amalku- nadhernu, ale nejake to bolo pre zaciatocnika komplikeee..... 😠
a nakoniec som tam bezradne supla ovecku... 😅 ....pozri album, mam tam len tu tortu...

alex21
11. nov 2009

sisa tu mas inspiraciu 😉
http://picasaweb.google.com/sbi.michelle.rea/Ch...
Mne sa strasne tato paci
http://picasaweb.google.com/sbi.michelle.rea/Ch...
Len Eli uz bude mat 2 a toto mi pasuje k prvemu roku. Ja zas vobec neviem co k druhemu. 😨 Ak ma niekto napad sem s nim.

nadulici
12. nov 2009

no alex, to su nadherne torty, jednoduche ale super prepracovane, taky rovny korpus pod potahom som este ani nevidela....krasa....

ja dnes zacinam pecenim, zajtra rano naplnim a vecer SNAD 😀 potiahnem a ozdobim......tak drzte palce..

hejdita
12. nov 2009

pomooooooooooooooooooc

potrebujem poradit s tymto receptom ako sa to mysli prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😲

NADSTAVOVANY PISKOT.

10 bielkov
150g kryst.cukru
2 vanilky
10 zltkov
250g praskov.cukru
500g hladkej muky
1 prasok do peciva
10lyzic horucej vody.

bielky+kryst.cukor+vanilky-vymiesat
Zltky+prask.cukor+voda-vyslahat
Pridat polovicu muky a na striedacku pridavat pridavat bielky+muku.

Vystaci na dve 23cm tortove formy,alebo na jednu 34cm.

to je ten co je podla alionusky myslim potrebujem vediet ci tym vymiesat bielky cukor a vanilkovi cukor sa tym mysli do peny....... a tu polovicu muky sa pridava do zltkovej "hmoty" - neviem ako by som to nazvala dielu alebo tak no ved viete ako to myslim a potom pridavat bielky do zltkovej hmoty na striedacku ale uz nemixoval ale to zlahka do toho zamiesavat je to tak ??????????????????????????????????? 😕

sse
12. nov 2009

áno hejdita bielky s cukrom vymiešaš do peny. a do žĺtkov vmiešaš polovičku múky a potom druhú polovičku múky dávaš na striedačku s bielkami a jemne zašľahávaš 🙂

sse
12. nov 2009

Ja som včera robila punčovú tortičku a dnes ju idem potiahnuť a zdobiť tak mi držte prosím palce, lebo idem znovu skúsiť tie Haribo cukríky. Minule som nad nimi skoro plakala ako sa mi to nepodarilo 😒 . Dúfam, že dnes to bude v pohode 🙂
Keď sa vydarí dám vám sem aj fotku 😉

sofi07
12. nov 2009

sse, nadulici, drzim palce, dufam, ze sa podari 🙂. hejdita, ty uz pecies?

hejdita
12. nov 2009

ahoj uz peciem 🙂

tiez dufam a verim ze sa mi podari ta MMF hmota lebo ak nie tak fakt neviem co budem robit 😀

dneska si upeciem korpusy vecer naplnim plnkou a potiahnem a zajtra asi dozdobim

teraz este len peciem na puncovy rez tak som sa isla informovat na ten korpus na tortu.....ta ma caka okolo tej pol tretej 😉

hejdita
12. nov 2009

a pece sa to klasicky 20 minut??? tento recept? na nadstavovany piskot?

sse
12. nov 2009

sofi ďakujem 🙂

hejdita tortový korpus sa pečie dlhšie ako 20 min. aj takých 45 min. no najlepšie zistíš či je hotový keď do neho pichneš špajdlu a ak sa ti na ňu nič nenalepí tak je hotový.
Držím palce 🙂

evitkamalicka
12. nov 2009

ja dnes zas robim torticku, ale len obycajnu orechovy korpus, orechova plnka, poliata cokoladou

hejdita
12. nov 2009

no ja to budem robit postupne na platy....nie ako ze to vsetko nalejem do jednej formy a potom rozrezem......lebo nemam taku formu ktora by bola taka velaka ako potrebujem a naviac udem robit hranaty tvar tak si myslim ze to bude jednoduchcsie.......ale velmi pekne dakujem az sa odhodlam piect gulatu tortu ktoru budem rozrezavat tak aspon budem vediet ze kolko sa to pecie....... 😉

ja uz mam punocvy rez skoro hotovy este cukrova poleva a je to 🙂 a vrhnem sa na tu svadobnu.....normane mam bobky z tej MMF hmoty....lebo idem robit z celeho balika (mam dva) ale ked to omyjem tak to bude mat urcite inu gramaz nez ked je to z tym cukrom takze bud pridam cukriky tak tri z druheho balicku alebo dam menej cukru co vy nato????

nadulici
12. nov 2009

ja som si teraz zarabala MMF potah, viac farieb na ozdoby, aby som si to mohla dopredu modelovat a vsetko v poriadku, ziadny problem nenastal zatial 😅 , ...ale som s tym este nepracovala, len to mam v sacku, tak uvidim ako to pojde potom...ale vyzera to fajn, vlacne...
a uz sa tesim na vase fotky, tak az skoncite sup, sup s nimi sem.. 😵 😵

sse
12. nov 2009

aha, tak potom to pečieš ako tie punčové 😉

ja tú hmotu z MMF robím tak, že cukor ani nevážim len si postupne sypem pokým je treba. Zo začiatku viac potom už len podsypávam a miešam až sa prestane lepiť a mám to také vláčne a pružné

hejdita
12. nov 2009

a chtela sem se zeptat jak vysoka plnka se dava do dortu? protoze ten piskot je vysoky tak centimetra a dva milimetry tak aby byla vysoka 😲 to je muj sem aby mnela tak na vysku tech 8-9 cm 😅 pujde to vubec....nebo budu rada jak se mi to povede tak se mi to povede a neresim? 😅 😕 😅 😀 🤐

boldy
12. nov 2009

ahojky,
evi, ali krasne torticky, ten skorpion je super, ja som tiez skorpion 😉
hejdita: ked sa ti zda maly, tak urob dva korpusy
ja dnes nemam cukriky tak nepotahujem, robim len korpusovu s plnkou a jahodami, potom hodim do albumu...

hejdita
12. nov 2009

tak sa mi to o hodinu posunulo ale uz peciem prvy plat som napnuta ako to vyskoci 😖 😀

hejdita
12. nov 2009

no ked ja uz tak robim 4 pláty plus este jeden koly prostrednemu patru asi bude z dvojpatroveho trojpatrovy...lebo som zistila ze keby som aj urezala z toho platu tak mi nezostane na to druhe patro taky kus aky potrebujem tak sa vrham do troj pretoze to bude asi lepsie alebo co... 😅 😕 😀 😲 😖 😉 🤐 😀 😝

hejdita
12. nov 2009

no zatial to vypada hrbolato 😅 no ved to dam hore nohami tak dufam ze to nebude moc krivee 😖 😅 😀

evitkamalicka
12. nov 2009

hejdita a na kolko stupnoch to pecies? ja peciem tak na 150-170, pecie sa to sice dlhsie, ale potom je korpus rovny

hejdita
12. nov 2009

ok prvy upecu na tych 180 a ostatne upecu na tu nizsi teraz uz to nebudu stahovat nech to nespadne 🙂

hejdita
12. nov 2009

aaaa uz sa mi to dorovnalo 🙂 😵

hejdita
12. nov 2009

ta vypada dobre mne sa estelen dopieka posledny plat 😀

sisa.b
12. nov 2009

alex, tie torty su nadherne, ale su take rovne, az mam pocit, ze su to len nejake ozdobene krabice 😅

asi skoncim len pri nejakej poschodovej farebnej s mackom a balonikmi 😝

sisa.b
12. nov 2009

evitka, pekna torticka 🙂 podla coho robis tie pismenka?

evitkamalicka
12. nov 2009

sisa to mam abecedu - vykrajovacky s peceniehrou.sk