Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
12. nov 2009

a robi sa s tym dobre? dnes som si tam bola kupit tu ozdobnu sablonu a este pojdem zajtra pre podlozku, zeby som rovno vzala aj abecedu? 😅

evitkamalicka
12. nov 2009

dobre, len to chce cvik

sisa.b
12. nov 2009

a to je ta velka? za 30€

evitkamalicka
12. nov 2009

je to tato mala a velku tam teraz neviem najst tak asi nemaju
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

sisa.b
12. nov 2009

tak to nie je taka financna tragedia 🙂

sisa.b
12. nov 2009

ja si idem pripravit nejake ozdoby a korpusy, aby som to mohla dat zajtra dokopy a pozajtra dorobit 😝

evitkamalicka
12. nov 2009

ja som sa vcera a predvcerom namakala na tej torte na stuzkovu a dnes len taku obycajnu narodeninovu som robila

sse
12. nov 2009

evitka super 🙂 tie ružičky sú krásne, kedy sa ja naučím také robiť ☹ včera som skúšala jednu urobiť aj sa mi celkom podarila no nebola taká pekná ako tie vaše, ale veď ja ešte pocvičím 😀

idem stiahnuť fotku a hned vám sem hodím link. Dnes sa mi MMF vydarilo aj z tých Haribo som to nejak vyšpekulovala 😀

evitkamalicka
12. nov 2009

sse to chce len cvik, urcite ti to casom pojde

sse
12. nov 2009

Tak tu je moje narodeninové prekvapko pre priateľa

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/narod...

evitka ja sa to musím naučiť do budúceho týždňa lebo idem robiť tortu na svadbu tak tú by som chcela s ružami a okrem toho asi mesiac už mám doma vykrajovačky lístkov k ruži a ešte som ich nepoužila lebo neviem robiť ruže 🙂

evitkamalicka
12. nov 2009

sse krasna torticka 😉

cessy
12. nov 2009

sse si sikovnica 😵

alionuska
13. nov 2009

sse podarila sa ti torticka a ta krajka na spodu je fakt krasna... musim si aj ja kupit uz nieco nove...lebo vsetky tu nakupujete pomocky a ja nic... 😀 😀

nadulici
13. nov 2009

sse paradna,krasna... 😵 .
a mne tiez ruze nejdu, takze v poho... 😔
a tie kvietky si vykrajovala akou vykrajovackou?...na gerbery alebo margaretky, lebo je to pekne ze to ma vzor aj na lupienkoch a ked som pozerala na vykrajovacky, tak to tam nie je dobre vidno, ze ktore maju a ktore nie ten vzor.... 😕

sse
13. nov 2009

Ďakujem dievčatá 🙂

nadukuci to mám gerberu

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

nadulici
13. nov 2009

baby dobre ste drzali palce, uz mam potiahnute, este dozdobim a mam hotovo 🙂
ked som si prvy krat vyvalkala tu hmotu tak to bolo take cudne porovite, ale myslela som ze to take ma byt, nastastie sa mi to v strede prilepilo, tak som musela zvovu rozpracovat a vyvalkat, a cuduj sa svete hmota sa krasne akoby zjednotila a bola krasna tvarna....takze som o nieco mudrejsia, ked sa mi to prilepilo som nadavala a spomenula vselikoho 😠 , ale teraz dakujem za to prilepenie, inac by som to nemala take peknucke 😎 - teda mne sa to zdalo peknucke....
ved potom hodim foto... 🙂

zuzmag
13. nov 2009

Ahojte nemate niekto niejake pekne namety na tortu k 18.narodeninam.......a aj k 1.rociku 🙂

beruska2x
13. nov 2009

ahoj holky prosim vas poradte mi nejaky dobry a trvanlivejsi krem do kosicku 😉

cessy
13. nov 2009

jeeeej zdeni ty si sa teda naklikala...
tie torty su pekne, dobre inspiracie 🙂

cessy
13. nov 2009

beruska ja ti veru neporadim, nerobim kosicky.
mam recepty na kremy ktore sa davaju do torty, ale tie treba myslim ze tak max. do tyzdna zjest 😅

beruska2x
13. nov 2009

cessy no to by mi asi stacilo, driv bych je pred vanoci stejne neplnila 😉 to udelam opravdu az na posledni chvili 😉

zdenallicka
13. nov 2009

Ber, uvarit Salko, vyslehat s maslem a rumem.. Mas skvely karamelovy krem..

beruska2x
13. nov 2009

zdeni takze 1 salko a 1 maslo a rum jo? jen necham projit varem a pak zasleham ? chapu dobre 😀

cessy
13. nov 2009

beruska a aky ten krem chces???
ja mam vyborny cokoladovy. idem zobrat pisanku a napisem ti ho sem 😉

beruska2x
13. nov 2009

no nejlepe svetly 😅 budu delat kosicky z pracen kakaovych a pak krem poliju lzickou cokolady a koupila jsem si ty cukrove vlocky od Dr oetkera 😉

cessy
13. nov 2009

Čoko plnka
10 PL kryst cukru.........ja davam 7PL
6PL vody
30g kakaa
50-70 g cokolady .......davam kusok cokol na varenie a kusok mliecnej
250g masla
1 zltok

cukor, vodu, kakao a cokoladu uvarime na sporaku. pozor, treba stale miesat, nahara.Po vychladnuti vmiesat do vyslahaneho masla so zltkom.

Ja sa bojim salmonely, takze zltko davam povarit ku kakaovej hmote na sporak. varim to priamo na sporakum nie vo vodnom kupeli.

cessy
13. nov 2009

no skoda, ja som ti tu dala tmavy krem ☹ ☹ ☹

cessy
13. nov 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

beruska2x
13. nov 2009

nebud smutna pouziju ho nekdy jindy 😉