Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
19. nov 2009

od alami???to myslim ze mam, ja som myslela ze si chcela od alionusky 😨

cessy
19. nov 2009

a aky je, dobrucky???mam ho opisany, ale este som ho nerobila 😅

sse
19. nov 2009

no ja som si ho vtedy pýtala od alionusky a potom ho tam dala alami, som si to už nepamätala. a je veľmi dobrý ani sa mi nezrazil a je taký viac pudingový ako maslový a také sú super. Zajtra idem tortičku poťahovať no ešte neviem ako to dopadne lebo je dosť vysoká a idem poťahovať K2. Snáď to tam aj so sestrou nejako pricapíme aby sa to neroztrhlo 😀

ty nepečieš cessy?

cessy
19. nov 2009

sse nie, nie nepeciem, akosi nemam komu 🙂 ale asi na buduci tyzden budem, ale len neaku malu kamaratke k meninkam 😵

neboj podari sa ti, uz som zvedava na fotku 😵

evitkamalicka
19. nov 2009

sse krasne zakusky, som zvedava ako dopadnu tie moje prve na objednavku

cessy
19. nov 2009

evitka a ty ake budes robit???aj si zakaznik rozkazal??? 😕

evitkamalicka
19. nov 2009

cesy ano rozkazali si medove rezy, parizske rezy, citronove rezy, jahodove, ananasove a mandarinkove takze 6 druhov a z kazdeho po 20ks

cessy
19. nov 2009

fiha, to si vies aj tak rozratat, aby ti to vyslo po 20ks???

jej ty mas novu fotku 🙂

evitkamalicka
19. nov 2009

cessy no zhruba viem 3 druhy z toho chcem aj ja takze tie upeciem na celom plechu a polovicka ostane nam a tie ostatne na malickom

cessy
19. nov 2009

ved ano....a tie ovocne tie budu hadam podobnem tak aj tie mozes na velkom a potom len napln budes robit inu

evitkamalicka
19. nov 2009

cessy ano pri tych ovocnych bude rozdiel len v plnke a zdobeni takze to asi urobim na jednom velkom plechu

cessy
19. nov 2009

a tie parizske robis ako???
daj link kde ich najdem, tie 🙂 lubim

evitkamalicka
19. nov 2009

cessy parizske ja robim len od oka, vlastne ja uz vsetko robim len od oka bez receptu....cesto cokoladove a plnka klasika parizsky krem

cessy
19. nov 2009

ja ze mas neaky speci recept. neakepodobne robim aj ja 😉

evitkamalicka
19. nov 2009

cessy ja aj korpusy na torty aj plnky vsetko robim z hlavy a ani vahu nepouzivam

evitkamalicka
19. nov 2009

podstatne je ze chutia

vinka
19. nov 2009

http://www.zorka.estranky.cz/clanky/recepty/van...
Cessy tu máš aj na parížské rožky aj vanielkové.Sú tu super recepty. 😉

cessy
19. nov 2009

evitka tak, tak to je najdolezitejsie

vinka my sme sa baviili o parizskych rezoch, ale dakujem za link popozeram 😉

vinka
19. nov 2009

Tak sorry ja že rožky parížske. 😀 😀 Lebo tie chcem ísť piecť ja na sviatky.Baby a neviete môžem ich zamraziť? 😕 Lebo musím dosť skôr pred sviatkami piecť tak neviem či sa dajú zamraziť. 😉

aja7
19. nov 2009

tak hlasim, ze puncova torta sa vydarila, este raz vsetkym dakujem za rady 😉

cessy
20. nov 2009

vinka moja mamina zmrazuje zakusky ked mame vela, alebo uz nam nechutia, ale potom ked sa rozmrazuju, tak zostanu take mokre teda jak upotene. nie zakusok je mokry, ale cokoladova poleva. na nej zostani take kvapkyy vody. ale chutovo myslim ze zostanu ako pred zmrazenim 😉

bubina1
20. nov 2009

zakusky su v poho po zamrazení... a naozaj zostava cokolada taká upotená..my zakusky tiež mrazíme...všetky druhy....
baby krem smotana cokolada možem urobit aj teraz rano a poobede plnit tortu, alebo by naozaj ta smotana mala prevarená stat v chladničke cez noc...

hejdita
20. nov 2009

ahojte vidim ze tu robite niektore aj puncove rezy prosim vas ako robite tu glazuru na vrchu??? lebo mne sa vzdy rozlame a paci sa mi v niektorych cukrarnach je uplne jemna hladka a takova lepkava a chutna a takovu by som chcela vediet 😵 😵 😵 😵 daaaaakuuuuuuujeeeeeeeeeem 😀 ja davam cukor horucu vodu citronku a cervene barvivo ...... a este sem tam tam prsknem trocha aromy puncovej okrem citronky..... 🤐

marfic
20. nov 2009

hejdita, robím tak ako ty, ale teraz som skúsila kúpiť hotovú polevu z Kauflandu, tú len rozrobíš s vodou a je taká lepkavá, hladká ako píšeš a pri krájaní sa nič neláme...je to balenie dvoch spojené a treba použiť obidva, lebo z jednej je málo a chuťovo je veľmi dobrá 🙂

cessy
20. nov 2009

bubina ja som raz tak robila, ze som to nedala odlezat na 24 hod do chladnicky. dala som to tam len ale na 5 hod nech to priadne schladne (alebo ako to napisat, aby to bolo co najstudensie) a potom som tam pre istotu dala aj smeta-fix a zdalo sa mi ze je este tuhsia ako ked ju slaham na druhy den. ale je pravda ze na druhy den tam nedavam stuzovac 🙂

bubina1
20. nov 2009

cessy..dik..ja nemam stužovač..kusim to bez neho...sa mi zda, že raz som niekde čitala...že stačí ak sa to schladi poriadne...proste nech je to studene... ratala som, že aj ked to dam na noc do chladničky, tak to tam nie je 24 hod...vačsinou som smotabu vaievala večer okolo 22.00-23.00 a doobeda som plnila tortu... tak hadam bude stačit 5-6 hodin statia...

sse
20. nov 2009

Ahojte dievčatá,
tak môj dnešný výtvor

http://www.tortyodmamy.sk/?q=svadobne/svadobna-...

hejdita
20. nov 2009

sse tak ta je naaadherná 😵

a marfic dekuji za tu radu 😉 zkusim 🙂

alionuska
20. nov 2009

Ahojte babenky tak aj ja pridavam moje najnovsie torticky... 😉
http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/pavuciky