Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
15. jan 2010

Salida,dakujem... 😉 😉

Teraz uz nemam nic,na buduci tyzden..tak budem oddychovat... 😀 a na ten dalsi vikend mam uz objednavku na takeho bieleho psika 🙂 a potom az na marec a maj svadba..asi dve torty na tu svadbu...tak sa tesiiiiiiiim.. no a medzitym iba tak rodinke..maly synovec bude mat sviatok 2.februara a a vlastne este chcem nejaku peknu mojmu drahemu upiect..ten bude mat teraz 21.jan. narodky.... a taaaaaaaaak...stale nieco.... 😀 😀 😀 😀

jarus1
15. jan 2010

stalida, dakujem...to čo si mi poslala, to je vlastne hmota na vrch torty, nie? bud biela, alebo ružová alebo aj inej farby...a tiež sa z nej dajú robiť rôzne ozdôbky, nemýlim sa? dá sa do toho pridať potravinárska farba alebo iné? ked chcem aby tam bolo viac farieb, teda aspon biela a ružová. a aký recept na tortu navrhuješ?

stalida
15. jan 2010

ano jarus, ta hmota sa da pouzit aj ako potah na tortu aj na modelovanie.Farbit mozes potr. farbami praskovami alebo gelovymi, tie su fajn. A recept? Je strasne vela moznosti, skus pocitat par stran dozadu a mozno nieco najdes, alebo ked mas predstavu aku to ma mat prichut napis, a ked budem mat vecer cas napisem ti nejaky recept,ok? 🙂

stalida
15. jan 2010

Alionuska, tak mas co teda piect, ja mam o dva tyzdne robit synovmu kamaratovi lietadlo na narodeniny a vo februari kabelku pre jednu teenagerku 🙂 Chcela som,ze jej k nej vymodelujem psika-yorkshirskeho teriera(lebo takeho ma), ale vcera ked som sa tak hrala s hmotou, som prisla na to, ze by to bolo dost nedefinovatelne plemeno 🙂 Chcem sa ta opytat, ako si hodnotis torty podla vahy,alebo mas pevne ceny?Mam zatial s tym ocenenim torticiek dost problem....

jarus1
15. jan 2010

stalida, ja a predstavu....je to pre mna prvýkrát, ale odvážila som sa, že 😀
mohla by byť orechová, no neviem či sa to dá...alebo punčová, ale tá je asi ťažká, že? ja mám obe ruky ľavé 😀 😀 😀

sse
15. jan 2010

jarus punčová je najjednoduchšia akú poznám...... nemaj obavy z pečenia pre tvojich najbližších to bude aj tak tá najkrajšia a najchutnejšia torta. A potom ten pocit, že si to dokázala 🙂

jarus1
15. jan 2010

sse...ja viem 🙂 preto to chcem skúsiť...nemáš nejaký dobrý receptík?

stalida
15. jan 2010

jarus, tak puncovu som este nerobila.Na orechovy mam tento recept:
6vajec,180g cukru,100g poloh.muky,80g orechy,2 PL kakao a polovicku prasku do peciva. Piekla som ho asi len 3 krat, ja vacsinou robievam mramorovy korpus.Ten ma zatial nikdy nesklamal🙂
A ako pise sse urcite to bude pre Tvojich blizkych ta naj....torta! Len sa toho neboj a skusaj ak mas chut🙂

cessy
16. jan 2010

ahojte.....
tak mne vcera moj muz narobil roboty. ked dosiel z roboty, tak sa ma opytal ci stiham spravit tortu na zajtra, teda na dnes....bolo pol siedmej vecer. vajicka som nemala, len posledne 4, maslo tiez nie...no katastrofa. tak som isla na nakup a o siedmej ulozila maleho a pustila sa do pecenia.
inak cely den som rozmyslala ze komu budem najblizsie piect a nikto ma nenapadal.. 😒
robila som moje prve prsia.....potom pridam fotku, len nech je trosku svetlo, lebo pod tymto umelym je to take sedive. vecer som upiekla, naplnila a teraz rano potiahla a dokoncila, takze to je taka rychlovka 😝

jarus1
16. jan 2010

ahoj stalida...a mramorový korpus je čo? 🙂 prepáč, počula som to, možno aj viem čo to je, ale momentálne asi neviem nič 😀
ešte sa chcem spýtať, ten recept je len na cesto, nie? a čo plnka? cesta sa prereže na tri diely? 😕 😕 😕 ako vidím, neviem nič 😠 😠 😠

alionuska
16. jan 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=auticka-vlaciky/vy...

Kuk na moj najnovsi vytvor. 🙂))

cessy
16. jan 2010

alionuska kedy to ty stihas?????

tu cervenu si ako dosiahla???hubkou???? 😕 😅 😕 a pouzivas gelovku?? 😨

alionuska
16. jan 2010

Cessy no vies...ja vlastne robim,len ked Sašenka spinka...cez den..a ze ona skoro stale spinka...je zlata. 🙂 🙂 Cervenu hubkou,a potierala som a potierala...uplne to uschlo..som rada. A ano gelovka s vodou... 😉

cessy
16. jan 2010

no lebo je to take peknucke matne, vidiet ze ti to pekne uschlo 😉

stalida
16. jan 2010

Alionuska, torticka je krasna 🙂 Cessy tesime sa na torticku 🙂 jarus-tu je recept na mram.korpus-ja podla tohto receptu robim do formy asi 23cm-okruhlej,prerezem raz, coze mam 2 platy, niekto reze aj 2x....
Takze:240g pr.cukor+4zltka+150ml oleja+100ml horucej vody+250g hl.muky+pr. do peciva+sneh zo 4 bielkov. Z hotovej hmoty odobrat asi 1/3 a zafarbit kakaom. Do formy davas na striedacku (do stredu formy) 2PL bielej hmoty,na to 1 PL kakaovej, na to 2 PL biele, 1PL kakaovej,.......atd. Upecies, vyklopis, ono to v strede zvykne narast, tak ja to zrezem a vyrovnam......to je vsetko,nech sa to dari 🙂

cessy
16. jan 2010
zdenallicka
16. jan 2010

Cessy, to jsou kozy jako vozy! 😀 A moc se ti povedly...😵

cessy
16. jan 2010

zdeni dakujem, ale veeelmi som sa toho bala ako to dopadne 😕 ......nie su az take dokonale,lebo nebol cas, takze som ich robila len na rychlo 😉

stalida
16. jan 2010

Cessy,su super!!!!!🙂

henikav1
16. jan 2010

krasne, nechapem kto ti dal zle hodnotenie cessy, ked ja som ti dala maximum a mas len 3 hviezdicky??? mam dojem ze sa niekto zabava 😖

jarus1
16. jan 2010

dakujem 😀 dám vedieť ako som to nakoniec dobačovala...budem piecť na budúcu sobotu, snad sa podarí a nebudeme nútení hľadať na poslednú chvíľu nejakú suchotinu v obchodnom centre 😠

zdenallicka
16. jan 2010

Cess a pro koho byly? 😕

cessy
16. jan 2010

heni a to je co tie hviezdicky???to ani neviem 😕 😨 😕

cessy
16. jan 2010

stali, heni dakujem pekne

zdenka boli pre muzovho zamestnanca, pan ma dnes 50 😅

zdenallicka
16. jan 2010

AHa a mel radost? Nebo jeste nevis?

cessy
16. jan 2010

este neviem, este ju len pojdeme zaniest, ale dufam ze sa bude pacit.....
a myslis ze su moc velke????? 😕 robievate to mensie????

cessy
16. jan 2010

neviete ako sa robi ta cipka????je to jak skutocne 😕

http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/opat...

cessy
16. jan 2010

pisu ze deckova metoda, ale co to je??? 😒

zdenallicka
16. jan 2010

Cess, ja mam teda prsa mensi...🙂 🙂 🙂 Ale jsou fakt moc hezke..🙂 Ja jsem prsa jeste nedelala...

zdenallicka
16. jan 2010

Dečková - netuším..🙂