Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mihouk
24. aug 2010

Ahojte, chcem sa opytat, mam kupeny marcipan uz hotovy, ale ked som ho pouzila 1x, tak ma mi spotil a ja neviem ci to ma robit alebo nie, neviete mi prosim poradit ci tam mam pridat praskovy cukor, alebo to je normalne??? A keby som ho chcela zafarbit, mozem don pridat par kvapiek farby a mremiesit???? Dakujem!!!

kibuk
24. aug 2010

ahojte tak nesmelo ale predsa sa chcem opytat 🙂 poprosila by som presny postup ako na potah,ktory chcem dat na tortu 🙂 chcela by som to skusit z cukrikov haribo.šmolkovia mala by byt modra,tušim? ale ako na to? dakujem za vaše rady korpus už mam upečeny 🙂

hejdita
24. aug 2010

je to jednoduche dat roztopit cukriky spolu s citronkou alebo inou trestou v mikrovlnke a potom vymiesat asi z 600 az 700 g praskoveho cukru....podla toho kolko ti zoberie hmota......popri mieseni hmoty si mozes ruky potierat cerou alebo omegou je to 100% tuk ale aj nemusis.....alebo na prvej strane dole je to popisane od alionusky.... 🙂 ak som zle napisala baby ma isto opravia alebo doplnia 🙂

hejdita
24. aug 2010

hej tej citronky ja davam od oka asi 1PL

vinka
24. aug 2010

Baby nemáte dáke obrásky na hrad?Na štvrtok potrebujem hrad pre dievčatko 😕

lussy23
24. aug 2010

@alionuska - krása. Marcelkovi sa bude páčiť
@petka035 - krásna. Tá podložka je ale ozajstná.

katkaakarinka
24. aug 2010

@lenka.pav jeeeeeeeeej tak takuto by som potrebovala na sobotu ☹((( 🙂)))))

Nevie ju niekto urobit?? a cena??? moze byt aj malickaaa...... pre moju malu lasku Karinku k 5r ....som z Ba

Dakujeeeeeeeem

katkaakarinka
24. aug 2010

Prosiiiim nevie mi niekto do piatku/soboty urobit lienkovu tortickuuuuuu

Vdakaaaaaaaaaa

lucula73
24. aug 2010

@kibuk na prvej strane tejto diskusie máš presný postup,ako si spravíš hmotu z cukríkov,písala ho alionuska,ona je cukrárka 😉

kibuk
24. aug 2010

dakujem vam babulky 🙂 🙂 🙂 🙂

lenka.pav
24. aug 2010

katkaakarinka, mas postu, kuk

sofi07
24. aug 2010

@petusko ano, to su take otlacatka do hmoty rozne, aspon ja som dost maniak na to, ale ja to pouzivam aj na medovniky

sse
24. aug 2010

Ahojte dievčatá,

pridávam Vám tú moju slubenu Kitty a ešte som pivo robila 🙂

Na 11.9. idem robiť hlavnú svadobnú tortu trojposchodovú. Držte palce aby sa vydarila 🙂 prvý krát budem robiť ornament po boku torty s bielkovou polevou, sa toho bojím 😕

vinka
24. aug 2010

@sse a ja týžden po tebe mám svadobnú tiež troj poschodovú a tiež premiéru 😝 😝 😀 😀 😀 Tak najprv ja budem držať tebe palce a potom ty mne 😀 😀

sofi07
24. aug 2010

@vinka
@sse ja mam buduci tyzden prvu hlavnu svadobnu, dvojposchodovu obdlznikovu s vodopadom ruzi, tiez mam z toho trosku strach, uz pomaly robim ruzicky. inak, baby, robim tortu v tvare psej kosti 😀 , nemate nahodou nejake inspiracie?zatial ma napada len ozdobit ju maslou....och, co uz si ti ludia nevymyslia 😀 , kedysi boli stastni, ked bola torta poliata cokoladou, ozdobena cukrikmi a teraz uz nevedia, co by uz vymysleli 😀

sofi07
24. aug 2010

@sse zabudla som pochvalit kraasne torticky, pivo ma tiez raz caka, moj otec nepije ziaden alkohol okrem piva 🙂

petusko
24. aug 2010

konecne som sa dopracovala k tej torte s krtkom, co som robila, len je to fotene iba mobilom, tak kvalita nic moc.

@sse to pivo je bombove, mozno aj moj tata dostane k sviatku 🙂

zdenallicka
24. aug 2010

@sofi07 Sofi, já peču ze 4 vajec a to je za dvacet minut upečené celé... 😕 😕 😕

petusko
24. aug 2010

no a foto 😀

sofi07
24. aug 2010

@petusko je uuuuzasnaaaaa 🙂

@zdenallicka ja to peciem pomalsie, aj teraz som robila korpus zo 4 vajec, ale urcite sa robil aspon pol hodinu....v obycajnej el. rure

kibuk
24. aug 2010

tak idem ukazat aj ja svoje prave dokončene dielo.. 😅 😅 😅 robilo sa mi z hmotou z cukrikov celkom fajn ale je to moj prvy ale aj posledny pokus o tortu 😅 😅 radšej to necham pre skusenejšie žienky 🙂

dm1
24. aug 2010

potrebovala by som poradit nemate nejaku torticku ulozenu pre dievcatko 6 rokov bud koniky alebo princezne? mam to na buduci tyzden a akosi ma vobec nic nenapada

anibas
24. aug 2010

@kibuk na prvýkrát veľmi dobré 😵 😵 😵 , neboj sa ono ťa to chytí a už nepustí 😀 😀
A to Martinko vážne toľko vážil ? A Zuzanka a Samko akí boli ?

anibas
24. aug 2010

@dm1

dm1
24. aug 2010

@anibas dakujem. ona chcela skor konika aj som nasla len mam obavu ze to nezvladnem..... ☹ . ja som nasla toto

vinka
24. aug 2010

@dm1 zvládneš neboj.Si šikovná 😉

deni_v22
24. aug 2010

@dm1 urcite si to uz nasla, ale pre istotu

https://www.youtube.com/watch?v=75pwu1x439Y


a tiez si myslim, ze uz mas niekolko postaviciek za sebou, tak nejaky konik ta nezlomi 😉

ja mam konikovu odlozenu takuto, ale to skor kvoli tomu kolotocu, nez konikom 🙂

vinka
24. aug 2010

Pána teraz som dorobila princeznú 😝

danciacik
25. aug 2010

@deni_v22 waw tá torta čo si sem vložila je nádherná ale ktovie ako sa tvaruje ten kolotoč a z čoho to je? Lebo ja robím len z marcipánu a tie koníky sú asi umelé nie? Lebo presne takých máme doma keďže Larka je na takých koníkov zaťažená.

sse
25. aug 2010

Tak si budeme držať palce navzájom 😉 Ja sa na ňu aj veľmi teším.

A ďakujem za pochvaly 😵