Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evitkamalicka
23. sep 2010

@bianca heh ja vobec netusim cas pecenia, ja vzdy kuknem cez sklo a ked sa mi zda zlatavy, pichnem sparatkom

evitkamalicka
23. sep 2010

@bianca mne zas nevyhovuje piect korpus po platoch, ja vzdy len v celku

dm1
23. sep 2010

@bianca ja som ho varila viackrat a v pohode

winona24
23. sep 2010

ahojte babulky...tak ja sa Vám idem "pochváliť" svojím výtvorom pre natálku...bohužiaľ ja blbec som si tortu nenafotila...takže mám len takú mizernú fotku....a v podstate aj torta bola mizerná..nepodarila sa tak ako som chcela....jediné čo ju zachránilo,že aspoň bola jedlá...dostala som pochvalu...nakoniec som robila mramor+faloš.paríž...ale korpus bol nízky.....viem,že nabudúce musím minimálne s 1 a pol dávky robiť...darmo,človek sa na vlastných chybách učí... 😔 😔 😔 poplakala som si pri nej....ale tak zase bola to len moja tretia....

preto chcem vzdať POKLONU všetkým Vám čo pečiete torty vo "veľkom"...máte môj obdiv.... 😵 😵 😵

evitkamalicka
23. sep 2010

@winona24 super 😉

katuskad
23. sep 2010

@winona24 juj, ten macko je rozkošný, ja som ešte postavičky nerobila, trocha sa toho obávam ale asi skúsim. z čoho si ho robila?

winona24
23. sep 2010

ešte mám otázku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

keďže som spravila veľa toho krému a ostala mi dobrá polovica...myslíte že ho po týždni v chladničke môžem ešte použiť??? 😕 😕 rozmýšľala som,že by som urobila také rezy...taký obdĺžnik...ostal mi aj poťah....tortu už nie....poradte nejaký korpus na plech 😨

evena
23. sep 2010

@winona24 vždyť je krásná 😕 😉 myslím že ten méďa se fakt dost vyvedl 🙂

winona24
23. sep 2010

@evitkamalicka sklamaná som bola z nej...ale čo už???

@katuskad z mliečnej hmoty....na môj údiv išlo to celkom v pohode...urobila som ho na prvý pokus....a tom mala pocit,že som na takéto veci nemehlo...netreba sa báť a vyskúšať....

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=162&...

evena
23. sep 2010

@winona24 tak přesně na to samé sem se ctěla nedávno zeptat taky ... vám vyzkoušené že po 14ti dnesch dortu v lednici fakt nic není a krém chutná super a nikdo sme se z něj nepo.. ale taky sem se bála 😀 navíc děláme pařížský rohlíčky s tím samým krémem a ty jíme na vánoce asi měsíc, tak snad by to ok být mělo, ale jistá si teda nejsem 😀

winona24
23. sep 2010

@evena ja si myslím,že keď mol v chladničke celý čas,tak by to malo byť OK....ja ťapa som urobila z pol kila masla.... 😅 😅

sse
23. sep 2010

Ahojte dievčatá,
nevedeli by ste mi poradiť ako by som vytvorila mušľu na svadobné prstienky, keď nemám na to formičku? Nemáte náhodou nejaký nápad?

bianca
23. sep 2010

@evitkamalicka no ja som prave tiez este po platoch nepiekla ale ase tu ruru moc nechapem tak chcem aby to bolo rychle pecene 😀

bianca
23. sep 2010

@winona24 sak je uzasna.A macko usko dokonaly

katuskad
23. sep 2010

@winona24 dakujem za fotopostup, je super 😉

evena
23. sep 2010

@winona24 můj přítel by si s tím množstvím krému hravě poradil, vždy mám problém krémy před ním uchránit, jen by chodil k lednici a ujídal ... až je dort hotový tak už se ptá kolik mi zbylo krému a jestli už ho může sníst 😀

beruska2x
23. sep 2010

Holky bezva korpus :
150g hladke mouky
150g pohrube mouky
200g cukru
5 vajec
1dcl vody
1 dcl oleje
1 vanil cukr
1 prdopec

a klasika - udelat snih, smihat zloutky + cukr + olej + vodu a prisypat mouky s praskem a vmichat snih..
pecu tak na 150 - 160max a fakt super..
kdyztak dat o drobet mouky min a pridat kakao na tmavy 😉

sse
23. sep 2010

@dm1 ďakujem ti veľmi pekne, skúsim to. Mám síce formičky len na košíčky, ale mohlo by sa to aj s tým podariť 🙂 . Vyskúšam.

beruska2x
23. sep 2010

@winona24 meda je krasny 😉

winona24
23. sep 2010

@beruska2x akurát som ho pozerala na dortomanie.cz 😉

beruska2x
23. sep 2010

@sse nemas muslicku na vanoce na pracny?? 😉 taky to jde...

sse
23. sep 2010

@beruska2x neviem čo sú pracny 😕 , ale žiadnu mušličku nemám tak asi ani takú 🙂

beruska2x
23. sep 2010

@sse vanocni "babovicky" tak nic 😀 😉 koukni do domacich potreb u nas maji formicky od 10Kc a vyyyber veliky 😉

winona24
23. sep 2010

baby dotaz mám !!!

PDP ako som si všimla majú rôzne gramáže....niektoré 10g,niektoré 15g.....čo fčul....keď je napísané jeden PDP 😨 😨 😅 😅

sse
23. sep 2010

skúsim zajtra niečo pohľadať 🙂, ďakujem vám za rady 🙂

evitkamalicka
23. sep 2010

@winona24 ja do korpusu nikdy nedavam cely PDP, ani len polovicku, niekedy vobec.....davam tak jednu cajovu lyzicku, ale malu, lebo nie je lyzicka ako lyzicka

beruska2x
23. sep 2010

@winona24 ja davam cely.. kde je cely psany...

vinka
23. sep 2010

Tak tu je moja ANAKONDA. 😀 😀 😀 😀

beruska2x
23. sep 2010

@vinka teda to je maso 😀 😀 😀 fakt krasa, to mas potazeny korpus/puncovinu nabo jen hmotu???a ten "strikanec" 😀 😀 😀 to je neco .. fakt tleskam....