Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
7. okt 2010

Prečítala som si ten recept, ale asi ju robiť nemôžem, lebo nemáme mikrovlnku. je aj nejaký iný spôsob?

danciacik
7. okt 2010

@lussy23 ja som to síce neskúšala ale ktovie či by sa to nedalo nahriať nad parou. Vieš, že do jedného hrnca dáš vodu a naň položíš menší hrniec s cukríkmi.

medakote
7. okt 2010

Tak se vám sem na chviličku vetřu, koukla jsem na posledni dortiky, nádherne, všechny. Muž mi konečně stáhnul fotku posledního dortíku do počítače, tady je. A Taky jsem zkoušela krokodýla na slano....

medakote
7. okt 2010

A taky jsem si vcera koupila bonbony, ze poprve vyzkousim mmf, az k tomu teda seberu odvahu 😀

fukylove
7. okt 2010

@lussy23 - suhlasim s @danciacik, ja som to sice este neskusala takto robit... ale vychadzam z toho, ked mi mikrovlnka vie roztopit cokoladu a vie sa roztopit aj nad parou, tak by to mohlo ist aj s cukrikmi 😉

lawli
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dm1
7. okt 2010

zdravim tento tyzden nepeciem torticku len som robila 2x Pata a Mata tak aspon to prikladam 😎

martinex
7. okt 2010

ahojte,ja som prave dokoncila tuto...som si dala s tym napisom,vobec mi to neslo 😖 nabuduce to neviem ako spravim-kedze som musela dodrzat presny fond podla loga

nadulici
7. okt 2010

@dm1 , @martinex parada.... 😵
ked som zbadala tvoje postavicky @dm1 spomenula som si na moju nedavnu zlu skusenost....vlastne som sa koli svojej blbosti a dovercivosti popalila....robila som jednej babe tu z MK postavicky Pata a Mata+ nejake blbosti k tomu, ona napisala, ze poslala som ti peniaze a ja sprosta este v noci balila panacikov do sackov a vaty, aby sa im nebodaj nieco po ceste nestalo a rano utekala na postu poslat, ved peniaze su uz na ceste, tak nech ma ona postavicky na cas....urcite si domyslite ako to dopadlo..... ☹ 😒 😠 😠 😠 😠 😠 😠
pisala som IP aj SMS, ale zbytocne....takze som znova pochopila, aki su ludia hnusni a zli, a ta dotycna nema ani tolko slusnosti v sebe, aby mi poslal aspon peniaze, ktr som zaplatila na poste za podanie balika 1.triedou+ krehke!!!!!!!!
nehovorim o case, ktr som stravila pri robeni JEJ postaviciek, a o tom, ze ten cas som mohla radsej venovat svojej dcerke.....a uz vobec nehovorim o tom, ze aj ona ma svoju rodinu a svoje deti a nevie toto pochopit.....pravdupovediac, lutujem tie deticky, a len dufam, ze nebudu po NEJ... 🙄 🙄 🙄 😔 😔

nadulici
7. okt 2010

este pridam fotku mojho balicka..... 😖 🙄
nie nadarmo sa vravi, ze clovek sa na vlastnych chybach uci....

dm1
7. okt 2010

@nadulici to vazne???? ja si na ten balicek velmi dobre pamatam ze som ho obdivovala a zrovna vtedy som aj ja robila ten parez tak preto mi to utkvelo v pamati. Nechapem ako to moze niekto hentak spravit ze sa nehambi....... no skoda reci fakt. neviem si predstavit ako sa mohla tesit z tej torty ked to vlastne ukradla 😔 😠

bianca
8. okt 2010

hojte.Teraz vas hrubo zanedbavam no vyuzivame vonku posledne dni bez snehu zrejme.Br taka kosa

@nadulici zverejni nick a aj meno danej osoby.Nie ako pomstu ale ako vystrahu pre ostatne.A je tu niekde aj tema ohladom podvodnicok.Ja len dufam ze sa jej torta podarila mrche

inak toticky uzasne.Idem popozerat aj dozadu

bianca
8. okt 2010

@medakote ten krokodyl ma dvihol zo stolicky.Nadhera.Mnam to by sa mi pacilo.Mas niekde postup alebo je to tvoje autorske dielo?

grenadinka
8. okt 2010

kocky zhanam fotku torty trojlistka- takeho co vizera skutocne pekne. na nete som nic nenasla tak ak mate nieco take vy tak mi to prosim poslite. dakujem 😀

vinka
8. okt 2010

@nadulici že to dokázala,žena ako matka.No dúfam,že deti mali z torty radosť a ona im aj povedala,že inú mamičku kôli tomu okradla.Toto už hraničí z hienizmom.Nech má len tolko čo tebe ukradla. 😉 Ty bud spokojná máš čisté svedomie a ju možno raz bude zožierať to jej svedomie. 😠

petusko
8. okt 2010

@nadulici 😲 tiez si myslim, ze by si mala zverejnit jej nick, ak nie sem, tak do tej temy o podvodnickach. je to drzost prveho stupna toto 😠
ja som vcera vecer dokoncila tortu, dnes si pridu pre nu , cestuje trochu dalej, tak snad prezije 😝

bzucinka2
8. okt 2010

@medakote jeeeeeeeeeeeeej ten krokodil je uzasny, hodis mi postup, dakujem🙂 a aj sarkanko je suprovy napad 🙂
@lawli ze zacinas ved tie torticky su uplne uzasne a tie kvietky nam chces povedat, ze si robila prvykrat? tak to mas sikovne rucicky 🙂
@nadulici to vazne, ja vzdy pri posielani pockam, ci peniazky pridu a az potom posielam tovar ☹ mrzi ma, ze si sa tak popalila a tak krasne si to porobila ☹ je to od nej nefer :-/

vinka
8. okt 2010

@nadulici prosím ťa tú tmavo hnedú si malovala po vrchu?Moja vivien chce na narodky pata a mata.Tak by som sa podujala nato. 😕 Porad mi ako si ich robila. 😕

petusko
8. okt 2010

nie je to dobre vidiet na foto, ale prve a tretie poschodie je valcekovane a druhe hladke, len kraj je ozdobeny s kliestikmi a dala som tam malicke zlate gulicky.

petusko
8. okt 2010

@lawli ten cervicek nema chybu 🙂 mozem sa niekedy inspirovat?
a ten slany krokodilko by aj mna zaujimal, z akeho je cesta @medakote ?

evitkamalicka
8. okt 2010

@nadulici tak to je teda svinstvo

@petusko krasna torticka

bzucinka2
8. okt 2010

@petusko krasna aj ja som dokoncila tortu, ale este ju nemam odfotenu 🙂
ale mam par otazok na sikulky odbornicky:
1.pracujem sK2 a chcela somna nu kreslit gelovkami a vobec mi to neslo, tvarilo sa to ako mastne, stale sa mi to tak stakovalo, skusala som neriedenu farbu aj riedenu domacou, ako to robite vy? 😒
2.ked robite napriklad malinke detaily na postavickach ako to tam davate rukami, ja som asi grbnava, lebo take mini detaily, sa mi vzdy pokazia, ci ich treba nechat stuhnut a potom prenasat? ocka, okienka, travicka. okuliare na hada... 😉
3.aj okrukly podnos obalujete foliou a ako, mne sa to potom krcilo ☹
Dakujeeeem 🙂

petusko
8. okt 2010

@evitkamalicka @bzucinka2 dakujem 🙂

@bzucinka2 ja s K2 nerobim, takze neporadim. a okruhle podnosy tiez nerobim, lebo ich neviem pekne obalit 😀 tak je vzdy aj pod okruhlou tortou stvorec .

sse
8. okt 2010

Ahojte dievčence, nemáte nápad na motív torty, ktorá nieje na žiadnu príležitosť a nie veľmi náročnú na výzdobu. Budem vám veľmi vďačná, lebo ja nestíham ani na nete pokukať. 😠

maca77
8. okt 2010

@nadulici ja si pamätám keď si ukazovala aké krásne si urobila na objednávku .... Pat a Mat nemá chybu, všetko je také krásne a hanba tej baby, že také niečo dokázala urobiť 😠 a ak to nie je tajomstvo, napíš mi aj do IP koľko si pýtaš ak robíš takého postavičky alebo iné ozdoby ... tiež podľa váhy? totiž pýtala sa ma jedna známa, či by som jej urobila nejaké ozdoby a vôbec neviem koľko€ za to pýtať a zas celkom zadarmo sa mi robiť nechce 😅

maca77
8. okt 2010

@petusko krásna 😉

@medakote super krokodíl aj veselý šarkan nemá chybu

@lawli perfektné, vôbec by som nepovedala že sú to tvoje prvé torty

danciacik
8. okt 2010

ahojte, @nadulici poraď ako si robila tých Pat a Mat, pretože ja mám objednávku na to,tak by mi to pomohlo. A inak dúfam, že sa to tej dotyčnej vráti 😠 . A aj ja by som bola rada keby si zverejnila jej nick

daniz
8. okt 2010

Ahojte, zanedbávam aj ja krásne tortičky, stihnem len prečítať a poobdivovať, a už bežím dál 😝 😝 😝 . Ale super. Nadulici si sa vyhrala s tými postavičkami. Je pravda, že možno tú babu to ani nemrzí, pretože niektorí ľudia nemajú "chrbtovú kosť". Nabudúce platiť vopred... Alebo ako v obchode - z rúčky do rúčky.... Martinex parádne logo, myslím, že s písmenami si nerob hlavu, pretože každý to bere ako tortu a malé rozdiely sa tolerujú - len my sme nespokojné... 😒 😒 .
Ja som robila stafoda-z MMF, a môžem povedať, že sa aj podobá. Mám rozrobené 2 torty tak makáme,makáme,makáme. Ahoj. 🙂 🙂 🙂

daniz
8. okt 2010

sse, ak môžem poradiť ozdob malými kvietkami-nimi nikdy nič nepokazíš.... 😉 😉 😉

lawli
8. okt 2010

@petusko pravdaže...budem len rada 😉