Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rybca
9. okt 2010

@vinka jaj na holandskom googli..🙂)) takze, sa nespytam, ale uz som to nasla, tak je to v pohode..🙂))

Prave mi kamaratka pisala, ze mam spravit zopar ukazkovych torticiek, aby ich trosku zpropagovala, no uz sa bojim. Uz viem, ze spravim parizsky, karamelovy, traseny a orechovy krem, aky by ste este doporucili? Korpus asi obyc, kakaovy, orechovy, este je nejaky?

vinka
9. okt 2010

@rybca fantastický je citronový. 😉 Tak jasné,že sa neopýtaš.No daj kde si to našla?to máš zákazku na takú tortu? 😕

zlatat
9. okt 2010

@vinka ďakujem. Áno, ja som piekla tú bezlepkovú, mám synátora celiatika, tak som sa už vycvičila. Ináč ja nechápem tie mamičky, čo si dávajú u bežných cukrárok piecť bezlepkové torty - keby som ja nevedela piecť, tak si dám upiecť len takej cukrárke, ktorá má s bezlepkovopu diétou skúsenosti - nejde len o suroviny, ale celú prípravu - tam sa musí taký sakra pozor dávať, nesmie nič prísť do kontaktu s lepkom, ... lebo sa torta môže kontaminovať a potom už nie je bezlepková,... že sa tie maminky neboja.
Veď aj v školských jedálňach kuchárky, pokiaľ nie sú riadne preškolené, tak nemôžu pripravovať bezlepkovú stravu.
Alebo len ja som taká citlivá na tieto veci? Hmmm

rybca
9. okt 2010

@vinka tak daj aj recept...🙂

na tie vypichovacky, som uz dala link na predchadzajucej strane pre biancu, ale je to v NL obchode, aj ked mozno dodavaju aj na sk..🙂 a chcem ich pouzit az v novembri na tortu pre segru.

zakazku este ako taku nemam, to si idem teraz len reklamu robit..🙂))))) ako sa hovori, aj negativna reklama je reklama..🙂))))))))))))))))))))))

vinka
9. okt 2010

@rybca 😀 😀 😀 prečo hned negatívna moja.Minule čo som ja robila dve spidiho a hanu fontanu možno sa pamätáte.Prebrala tie torty jej švagrina.Tak mi dotičná potom v pondelok písala,že aké šťastné deti boli ked torty videli.že strááášne sa im páčili.A velmi im chutili.Tak to poteší taký mail. 😉 Neboj budeš mať aj ty pozitívne odpovede.No recept je 1 šlahačka,1pochuťková smotana.Smotanu zmiešame s 3lyžicami práškového cukru a šťavou z 2 citronov.A toto zmiešame s vyšlahanou šlahačkou.Pripravíme plátkovú želatínu podla návodu a spojiť s tou šlahačkou.Nechať pol hodky v chladničke a ked začne tuhnúť možno aj skôr.tak natrieť.Fakt ku kakaovému korpusu jak zrodené. 😀 😀
@zlatat niesi citlivá.Je to dosť nebespečné ked dieťa nedrží dietu.Takže sa ti nedivým.Ja som povedala,že nepečiem ale ak si upečie tak jej potiahnem.Ale aj to som jej povedala,že čo používam aby zistila si či môže.Ani v jedálnach nevaria všade.Lebo v našej škole a škôlke nevaria.Viem,že jedna mamina nosí do škôlky stravu. 😉

zlatat
9. okt 2010

@vinka ani v našej jedálni nevaria - dokonca aj nemliečnu stravu mi odmietli pre staršieho variť.

Tá plnka môže byť božská - ja so želatínou nejako nie som kamarátka - niežeby som ju nemala rada, ale ja s ňou neviem robiť ☹ Málokedy sa mi podarí.

vinka
9. okt 2010

@zlatat tak tá plátkova od dr.otker je super.Robím len s tou tento krém lebo ostatné mi robili hrudky v kréme.A tá je fantastická. 😉

vinka
9. okt 2010

@rybca ale ja som to spropagovanie nerozumela.To ideš niekomu piecť? 😕 Lebo ja čo som piekla fotila na nete ukladala a dáko sa začali ludia hlásiť telefonom.A teraz už som mala druhú na odporúčanie.Ono sa to potom samo pohne.Ked sú chutné tak jedna povie druhej a už to ide samo. 😉

alionuska
9. okt 2010

Ani neviem,dievcence ktoru skor pochvalit..rozpiekli ste sa nejak velmi a mna to tesi,lebo vsetky vase torty su krasne.... len tak zbezne citam..a pozeram obrazky..novych torticiek a vidim,ze sa zdokonalujete kazdou novou tortickou...tak ja vam sem idem hodit moje nove...za tento tyzden a este jeden Mc Queen nedokonceny mam v chladnicke...tak ten neskor...zatial pa 🙂 🙂

vinka
9. okt 2010

@alionuska no ako vždy.Ved ty už vieš čo. 😀 😀 Niet k tomu čo dodať.Joj kedy ja budem taká frajerka. 😀 😀

rybca
9. okt 2010

@vinka no hej, ale ja tu nemam tolko znamych a rodinu ziadnu a este k tomu som cudzinka, takze tomu treba trosku pomoct..🙂))

zlatat
9. okt 2010

@vinka tak tú budem musieť raz skúsiť, lebo ja som doteraz používala práškovú a veľakrát sa mi stalo, že mi vôbec nechcela stuhnúť a keď som ju vyliala na koláč, tak sa mi všetko vpilo do piškóty 😠

vinka
9. okt 2010

Jáj no holandsko jasné.A to jak komu ideš piecť?susedom? 😕 No blbo sa pýtam viem ale nerozumiem tak preto.

vinka
9. okt 2010

@zlatat tak to sa stalo aj mne moja.A to od vtedy používam iba tú od dr. otker plátkovú a ti poviem v tom kréme ju ani nepocítiš a krém no nebíčko v papuli mňam. 😀

rybca
9. okt 2010

@vinka kamaratka robi v jednom relaxacnom centre a uz tam raz zobrala tu co som robila na nase vyrocie a chutila, tak chcu teraz vedet ake korpusi a kremy robim. Ale sa toho i trochu bojim, lebo zatial mozem robit len nacierno, tak aby na to neprisli urady.

maca77
9. okt 2010

@alionuska waw krása... ruže ako živé, dinosaurus akoby sa naozaj pozeral a tie ciciny ... no na zjedenie 😀 😀 ... nemôžem to ani MM ukázať, lebo by hneď také chcel 😅

vinka
9. okt 2010

@rybca neboj ked tu na sk neprišli všetkým tak tebe tam neprídu 😀 😉

rybca
9. okt 2010

@alionuska tie cici super, a na tom dracikovi tie pasi si malovala? ci ako? a este otazocka, ten tvoj korpus mozem urobit i kakaovy?

@vinka a tak dufam..🙂

dm1
9. okt 2010

@alionuska nadhera ako vzdy! hlavne ten dino sa mi paci a tiez ako si okliestikovala krasne tu 60-tku s ruzami. A ako sa ti robilo s tym patworkom na krstinovej? lebo som si ho objednala sa mi to velmi pacilo

a ja zajtra idem na stretko tortickove do Trencina sa tesiiiiim co nove sa naucim 😵

sse
9. okt 2010

Ahojte dievčatá,
ďakujem vám za rady a inšpirácie. Nakoniec to dopadlo takto 🙂

a krásne tortičky ste popiekli, @alionuska na teba nemám slov 😀 ty si nejaká nadpozemská bytosť 🙂

vinka
9. okt 2010

@sse a dopadlo to super 😀 krásna tortička.

daducha
9. okt 2010

ahojte,
prosim na co sa pouzivaju kliestiky na marcipan.Asi som hululu no nejako to nechapem.To bude tou materskou 😀
@sse krasna torticka
@alionuska nemam slov, ako vzdy krasne

vinka
9. okt 2010

@daducha pozri si torty Alionusky a ona má aj srdce okolo torty také vlnovky to je urobené klištikmi.Aj tú velkú tortu zo srdcom na vrchu na 60-ku tak ten štvorec má okolo kliešte 😉 Je to proste ozdoba. 🙂

dajulik
9. okt 2010

ahoj holky, chodím vám sem nakukovat a inspiruju se, příští týden jdu manžílkovi dělat dort, bude tady mít kámoše ze Slovače, budou slavit narozky, tak jdu zkoušet svůj první potahovaný... a mám na vás dotaz - dá se použít krém z ledových kaštanů i na potření hotovýho dortu - nerozteče se pak potahovka z marshmallow bonbonů? díky moc za pomoc 😀

vinka
10. okt 2010

Ahojte baby.Dá sa žltá farba prefarbiť na hnedú?nemôžem tam dať kakao lebo bude vojenská kaky a to nechcem.Akú môžem pridať?Dík.

danciacik
10. okt 2010

@vinka a hnedá gelovka? 😕

danciacik
10. okt 2010

alebo prášková hnedá?

vinka
10. okt 2010

nie je z toho kaky.

rybca
10. okt 2010

@vinka daj modru a cervenu..🙂