Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
5. okt 2009

Heni,ved ja sa za robotou trhat nebudem a ak sa budem tak zle zotavovat aj tentokrat ako po prvej sekcii,tak to si teda oddychnem... 😀 😀
Cessy,ja sa nehnevam,ze si sa pytala...a verim celych skoro devet mesiacov,ze malinka bude o.k. zatial tomu vsetko nasvedcuje..ale vies ako sa vravi,ze kto sa raz popali,ten aj nanuk fuka... 😀

A menko mame vybrate uz asi odvtedy,co mi dr. povedal,ze bude dievcatko. Malinka Sašenka-Alexandra!!!!! 🙂 🙂 🙂

Alex,mimochodom ta tvoja torticka je krasna a ten vodopad s kackami ma uplne dostal. 😉 😉 Super!"!

alex21
5. okt 2009

cesy, heni, ali dakujem za pochvalu. Ali od teba ako od cukrarky sa ceni najviac. No na to ze mam len obycajne praskove farby z drogerky a nemam ziadne vykrajovacky tak je ujde.
cesy to bolo pre Elisku k meninam. Sice sme si na meniny nikdy nepiekli tortu ale na nejakych sa musim nauciet piect nie 😀 Eliska bola nadsena a prve po com sa vrhla bol vlacik. Ak budem mat chvilu cas pridam aj dalsie fotky s Eliskou.
Ali tak malinka bude menovkyna. Posielame cmuk na brusko nech vsetko dobre dopadne a nech je zdravucka. A Henka ma pravdu. Tie prve torty neber a uzivajte si obe babulky. 😉

marfic
5. okt 2009

alex, krásna tortička, kačičky, kamienky 🙂

cessy
6. okt 2009

dievcata co peciete na vikend??chysta sa niekto na torticku??? 😕

sofi kde si, uz si tu dlho nebola 😨 😕

sofi07
6. okt 2009

tuuuuuuuuuuuuu 🙂 . sme teraz na dlhodobej navsteve u svokry a akosi nestiham sem chodit. a idem zajtra piect. kamoska chce tortu pre mamu na 80tku, chce len nieco jednoduche, nie potahovane, tak idem robit jednu skvelu cokoladovu tortu, taku nie velmi sladku, ale strasne dobru.dufam, ze sa vydari. ozaj, skusala som mliecny marcipan urobit, ake je to dobreeeeee, mnaaaam 🙂

lenka.pav
6. okt 2009

aj ja sa chystam piect, dokonca musim urobit az tri torty 😒 a akoby som toho nemala dost, tak som ochorela, hlavu mi ide roztrhat, nadchu mam,....katastrofa. musim upeict tortu lucaskovi - úridu svokrovci vinsovat, pride aj svagrina, ktrora ma tiez narodky a ako darcek si vybrala tortu a este dalsia kamoska oslavuje, aj ta chce tortu....ach jaj, snad to zvladnem a vsetko sa podari ako sa ma.

henikav1
7. okt 2009

aj ja sa chystam robit na tento vikend to futbalove ihrisko, kedze pred tyzdnom dostal maly ten dress. Ale hlasia na sobotu dazd, ja sa tu zblaznim s 12 timi rozsantenymi chalanmi v byte. Miesto futbaloveho zapasu bude asi hadzana v salone 😀 😀 😀 dnes zacnem balit a skryvat co sa da.
Ak mate nejaky fajn receptik, privitala by som. Rada by som mozno nejaku obycajnu piskotu, chcela by som aby bola taka strasne lahucka a nadychana a k tomu asi ovocny krem, alebo nejaky smotanovy s kuskami ovocia. Mate niektore taky odskusany receptik??

alionuska
7. okt 2009

Lenka.pav...co to tu citam..? Aj ty si ochorela? No mna to srzi uz skoro mesiac..ale hlava ma boli uz len sem tam...bolela ma asi vyse dvoch tyzdnov v kuse!...ale smrkam o sto sest...
Dnes idem piect tu macicku Kitty na piatok,tak sa zabavim ...a potom uz budem mat cas iba na seba..a dalsich milion veci... 😀 😀 😀

Heni chces recept na nadstaveny piskot??

sse
7. okt 2009

Ahojte aj ja idem vypekať, ale nie tortičku. Dnes sa do toho vrhnem. V nedeľu máme hody tak idem zákusky robiť. Dnes začnem lineckými, tie sa nepokazia 🙂

Nech sa vám darí dievčatá a skoré uzdravenie lenka a ali.
Teším sa na vaše nové výtvory 😉

henikav1
7. okt 2009

alionuska, potesil by ma ten recept
dufam ze uz ti bude lepsie, aj lenke, to su tie zmeny pocasia, o tom ani nehovorim, ze zena ku koncu tehotenstva je uz velmi zranitelna, babatko si taha od maminky vsetko najlepsie, vitaminiky..
aj mna uz druhy den boli hlava zmenami pocasia, aj maleho, aj my zvracal v noci, to su tie nase hnusne migreny, skoda, ze to po mne zdedil ☹
dufam ze do soboty budeme ok, inac neviem ako zvladnem tu bandu 😀

sofi07
7. okt 2009

no heni, to si si dala, tolko zbojnikov v dome 😀 😀 😀
ali, aj mna by potesil nejaky novy recept 🙂
dievcata, uzdravte sa rychlo!ali, uz sa tesis na trochu relaxu, ze? ak sa mala nevypyta skor na svet🙂

alionuska
7. okt 2009

Sofi,no hadam sa len nevypyta skor..aj tak to bude tyzden pred termonim...ta planovana operacia..teda cisarsky..hadam dovtedy vydrzi v brusku..ani ma neplas! 😀 😀
Idem vam sem hodit ten recept...

alionuska
7. okt 2009

NADSTAVOVANY PISKOT.

10 bielkov
150g kryst.cukru
2 vanilky
10 zltkov
250g praskov.cukru
500g hladkej muky
1 prasok do peciva
10lyzic horucej vody.

bielky+kryst.cukor+vanilky-vymiesat
Zltky+prask.cukor+voda-vyslahat
Pridat polovicu muky a na striedacku pridavat pridavat bielky+muku.

Vystaci na dve 23cm tortove formy,alebo na jednu 34cm. 🙂

henikav1
7. okt 2009

dakujem velmi pekne alionuska, tak teda urobim tuto torticku a neplas sa, vsetko bude v uplnom poriadku, len ty sa teraz uz velmi nepretazuj. Uz len par dni a budes mat dve krasne princeznicky

alionuska
7. okt 2009

Aj ja dakujem Heni... a ja som taky dilino,ze dnes som este zobrala jednu objednavku na piatok...neviem povedat nie... 😅 Som si povedala,ze pri jednej uz urobim aj druhu torticku...no ale potom uz naozaj pauza!!! 😀 😀
Ani si neviete predstavit,ako strasne sa tesim na malu lasenku.... 🙂 🙂 🙂

henikav1
7. okt 2009

alionuska, viem ako sa tesis, prajem ti aby to bolo to najkrajsie a najlepsie babatko na svete
No a teraz ti uz ZAKAZUJEM!!!! brat objednavky. Ked ta budu otravovat, povedz, ze nemozes, lebo som ti to zakazala 😵 😵 😵
uz si len vyloz nohy na stol a nech ta pekne vsetci obskakuju

alionuska
7. okt 2009

No asi ti neurobim radost...tatino nam v piatok odchadza na kamion do Spanielska..tak obskakovat ma moze akurat tak mala Alenka... 😀 😀
Ja verim,ze Sašenka bude taky isty anjelicek dobrucky ako mala Alenka. 😉

cessy
7. okt 2009

sofi hod sem link na ten mliecny marcipan, to je ten cokoladovy?????,alebo to je zas nieco ine???

alionuska a nedavala si sem uz tento recept???
a setri sa, nechapen tych ludi, ked vidia ake mas brusinko ze este aj o tortu budu ziadat 😕

cessy
7. okt 2009

halo???peciete???spite?????
ved tu o takomto case este byvate 😕

lenka.pav
7. okt 2009

cessy, ja peciem 😀 😀 😀

cessy
7. okt 2009

a ako sa ti dari leni??? 😕 😅

sofi07
7. okt 2009

peciem peciem, korpus uz je v rure 😎

lenka.pav
7. okt 2009

no zatial nic moc - nestiham 😉 . teraz som upiekla piskotu na lucaskovu tortu - rozhodla som sa pre jednotku (uz som ju aj vyrezala). zajtra este budem piect korpus srdce a este okruhlu klasiku. mozno jednu z nich aj naplnim, v piatok naplnim ostatne a este budem musiet aj potahovat a zdobit. uf, dost roboty ☹

henikav1
7. okt 2009

leni a to uz na sobotu pecies? ja som sa este neodvazila, bala som sa ze torta zostarne, este nemam odhad, takze az zajtra budem piect a naplnim az v piatok

sofi07
7. okt 2009

teda, alionuska, ty si nedas pokoj.mala Alenka by ti mala odhanat zakaznicky 😵
cessy http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094

cessy
7. okt 2009

aj ja budem piect, ale korpusi budem robit az zajtra, tiez sa obavam, ze by mi to trosku ostarlo.
zatial neviem aky tvar budem robit, rozmyslam

neako to tu ozilo 😉

cessy
7. okt 2009

sofi dakujeeeem
a hovoris ze bol dobry???aj sa ti s nom dobre pracovalo??? 😕

sofi07
7. okt 2009

mne chuti velmi, chodim si z neho ujedat do chladnicky 😎 , zatial som z neho robila len cislice, takze neviem povedat ako sa s nim bude robit, ale myslim, ze to bude ok.
heni, cessy, ja robim korpus v stredu, plnim vo stvrtok a potahujem a zdobim v piatok. a torta je na sobotu. vzdy to tak robim. odlezany korpus sa lepsie kraja.

cessy
7. okt 2009

sofi no skusim ho

ja vzdy ked robim na sobotu, tak peciem vo stvrtok 😕 a v piatok rano naplnim a otom vecer zdobim

sofi07
7. okt 2009

a potom, ked ju naplnis, tak chute perfektne do seba prejdu, ked trosku postoji. najlepsia byva v pondelok 😀 ak zostane, samozrejme 😀