Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
28. aug 2009

ali, krasne torticky. teeeeda tie rozpravkove postavicky..... ako to tak dokazes? nadherne!
basado, aj ty mas paradnu tortu, aka je vnutri?

basado
28. aug 2009

sofi dakujem je čokoladova 🙂

alionuska
28. aug 2009

Vinka ja som taku slanu tortu este v zivote nerobila,tak ti asi neporadim..... 😅
A dakujeeeeeeeeeeeeeeem!!!!

zdenallicka
28. aug 2009

Vinko, 30% salamovy syr..🙂

A napis muzes napsat pomazankou...😉

cessy
28. aug 2009

ahojte, jeeej tu sa pecie a ako krasne, alionuska opat nadherne torticky.

basabo tiez peknucka torticka

ste sikulky 😉

basado
28. aug 2009

vinka poslala som ti IP.
babulky dakujem 🙂

stalida
28. aug 2009

ahojte dievcata,potrebovala by som poradit ak mate niektora skusenosti s hmotou K2. hcem robit syncekovi k prvym narodeninam tortu potiahnutu K2-kou,len som s nou este nikdy nepracovala. Robila som len s MMF-to sa mi sice robilo dobre, ale nikomu to nechutilo-myslim ta hmota 🙂 🙂
Chcela by som vediet na com sa vyvalka K2-ka ci na pr. cukre alebo skrobe, ci rychlo schne, teda ci je ju potrebne hned zabalit, ak mam nejaky zvysok. Tiez neviem akym stylom ju zafarbit. Mam len prask. farby a tie pouzivam tak, ze ich rozriedim v troske vody. No ked to takto pridam do tej hmota, musim ju potom urcite zahustit, no neviem cim.Prosim ak mate skusenosti poradte, narodeninky sa blizia 🙂
DAKUJEM.

cessy
29. aug 2009

stalida, mne sa s K2 robilo velmi zle, trhala sa, bola velmi makka.rozvalkavala som ju na skrobe a farbila klasicky ako MMF. 😉

alionuska
29. aug 2009

Stalida,aj ja som s tou hmotou robila iba par krat,kym som ju neminula...odvtedy som ju ani nekupovala...Robilo sa mi s nou celkom dobre a aj som ju farbila ale nechutila tiez skoro nikomu.. 😅 Schne rychlo na vzduchu,treba ju zakryvat do igelitu,ked s nou nepracujes...a aj sa rychlo topi v teple.Ved skus a uvidis.... 😀

lyzenka
29. aug 2009

ahojte,

ali, ďakujem....trošku sa snažím, keď nie je čo doma robiť....tak volačo vymýšlam iné... :O)

no niekto sa tu pýtal na to sušené mlieko, koľko bola spotreba.....tak asi možno toľko čo práškový cukor..., ale je to mňamkovejšie... :O)

tie punčoviny.....keď vytvarujete čo chcete, tiež to obalujete potom s tými MMF alebo nejakú polevu na to dávate? 🙂

alionuska
29. aug 2009

Lyzenka,ked vytvarujes z tej puncoviny co chces,tak to tenucko potri kremom a az potom potiahni MMF. . 🙂

cessy
29. aug 2009

alionuska vobec si neviem predstavit aka ma byt ta puncovina, to nieje take stavnate??alebo to treba spravit suchsie ked to chcem potahovať 😕 😕 a tie kusky z korpusu treba uplne rozdrobiť?? 😕 😕 😕

alionuska
29. aug 2009

Cessy,no tak take suchsie..ale nie suche..aby ti to pekne prilnalo na tu tortu...tazko to vysvetlit....ale aj keby bola mokrejsia,nic sa nedeje,lebo v chladnicke to stuhne a potom sa na to pekne potahuje... Korpus rozdrobit,ale ak ti tam aj zostanu kusky,neni to na skodu...je to potom take pekne mramorove,ked sa to nakroji.... 😀 😀

cessy
29. aug 2009

alionuska dakujem, viem ze sa to takto zle vysvetluje, ved skusim spravit a ked sa mi to nebude zdat, tak napisem. 😵
teda zatial to neplanujem robit, mozno v buducnosti 😉

alionuska
29. aug 2009

Nie ze by som ti nechcela poradit,ale tak ako sa vravi...je ôepsie raz vidiet ako stokrat pocut! 🙂 😀 😀

cessy
29. aug 2009

no, alebo aj ochutnat by nebolo zle.... 😀 😀 😀 😝

lyzenka
30. aug 2009

mňaam, veru, ochutnať....mám rada sladké hneď za ránka... 😀

cessy
30. aug 2009

no ja by som veru aj na sladkom vyzila, len keby som po poziti nesla do sirky 😀 😀 😀 kila idu rychlo hore 🤐

vinka
30. aug 2009

Ahojte cukrárky no baby nedá sa mi nepochváliť som spokojná s výtvorom.čo poviete na to?
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

sofi07
30. aug 2009

no vinky, suprove 🙂

marfic
30. aug 2009

vinka, chcela by som ochtnať 😉
moja punčová je v chladničke, neodolala som a urobila na skúšku o týždeň skôr, ešte sme ju nerozkrojili, tak dúfam, že bude ok
poťah sa mi strašne trhal, musela som to maskovať ozdobami, hádam sa to raz naučím

zdenallicka
30. aug 2009

Vinka, ja bych ho priste udelala asi uzsi, ale je moc hezky...🙂 Cim jsi nakonec napsala ten napis????

basado
30. aug 2009

vinka super si to zvladla na 1 😉 🙂

cessy
30. aug 2009

zdenaalicka ved to je nalepka z piva,ten napis 😉

cessy
30. aug 2009

je to pekne,podarilo sa ti to, len ja neako tieto slane torty nemusim 😒

zdenallicka
30. aug 2009

Cess, aha..🙂 Ja to pivo neznam, vis? Jen z reklamy..🙂 Nikdy jsem ho nezkoumala..🙂

cessy
30. aug 2009

ja tiez pivo nepijem....... ziadne, ale ked sa na to pozriem, tak sa to leskne. tak som si domyslela 😵 , tiez som to nemala kde skumat

vinka
30. aug 2009

Zdenallicka no už by som to robila ináč. 😉 No ten názov som stiahla nálepku z flaše a bolo. 😀 😀

bianca
30. aug 2009

ahoj ahoj ahoj

vinka paraaaaaada

vinka
30. aug 2009

Cessy vieš pre chlapov ku pivu a poháriku sa viac hodí toto ako sladká torta.Joj boli spokojný hlavne,že im chutilo. 😀 😀 Dakujem vám za pochvalu. 🙂 No snažila som sa.Bála som sa toho syra ale podarilo sa. 🙂