Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
9. okt 2011

@mizulienka ja mam ulozene jedno video, nieco neskutocne, kto toto dokaze. Ale skusit treba vzdy 😀

https://www.youtube.com/watch?v=wOyibd6tDvo
simasa
9. okt 2011
simasa
9. okt 2011

@zuziq to iste len ina stranka 🙂

79zuzana
9. okt 2011
lusil2005
9. okt 2011

zeny fakt si nikto nepametate alebo nemate ulozeny ten link na nejake pekne baliace papiere? ☹

anibas
9. okt 2011

@lusil2005 ja kupujem len strieborné, alebo s potlačou a zadná strana je strieborná 😉

dm1
9. okt 2011

@lusil2005 ja kupujem klasika v papiernictve aj zlaty aj strieborny maju ale nie je leskly skor taky matny

lusil2005
9. okt 2011

@anibas a tiez kupujes len normalne "nazivo"? 😀

@dm1 ja viem, ale ja by som si chcela vybrat nejake pekne, a nechce sa mi behat a zhanat. a v tescu a bille kde stale chodim nemaju moc pekne 😔

anibas
9. okt 2011

@lusil2005 hej - živá idem do papiernictva a aké majú beriem - nemôžem ešte nad papierom špekulovať - len musí byť strieborný

anibas
9. okt 2011

@lusil2005 pár krát som vypredala jeden druh - bo som brala 20 ks - ale teraz som natrafila na farebné strieborné, ale zadná strana je čistá, tak som zobrala 10ks a teraz v utorok dokúpim

katy1979
9. okt 2011

@lusil2005 skus skor papiernictva popr. teraz v zime budu mat urcite v marks and spencer tam maju vzdy pekne popr. v tych baliacich sluzbach.

desmodka
9. okt 2011

@lusil2005 aj v kauflande maju pekne baliace papiere a dokonca boli v akcii a aj v kiku maju dost

lusil2005
9. okt 2011

zienky dakujem za rady!!!! pobeham teda obchody 😅
@desmodka no do kiku sa chystam, len ten je na druhej strane bratislavy... to je teraz cez den ked je dopravna spicka tak na hodinu cesty 🤐 ale budem to musiet absolvovat... a urcite skusim aj kaufland, ten mam blizko 😵

mizulienka
9. okt 2011

@lusil2005 ked si robila tu tortu pre polovnika, prosim ta z coho si robila korene? cisto z puncoviny? dakujem.

simasa
9. okt 2011

@dm1 Danka, prosim ta, nevies, ci bude nieco z toho stretnutia v Trencine?

stankapk
9. okt 2011

ahojte kocky. chcem sa vas spytat kde v bratislave je kamenny obchod, kde sa daju kupit pomocky na marcipan? myslim gelove farby, nejake vypichovace... myslim ze @lusil2005 tam tiez nakupovala... dakujem.

vera_vila
9. okt 2011

@79zuzana Děkuji moc za odkaz.... Našla jsem tam přesně i návod na 3D auto... jsou to úžasné webovky... Děkuji...

79zuzana
9. okt 2011

@vera_vila nie je za co... ked sa da rada pomozem, aj ja mam rada, ked mam kde hladat pomoc a rady 🙂

lusil2005
9. okt 2011

@stankapk ale v tortomanii maju lepsie ceny ako na dlhych dieloch: www.tortomania.sk
a aj www.formicky.sk su v BA, len nemaju kamenny obchod. ked si objednas, dohodnes sa s tetou kde ti to moze priniest...

lusil2005
9. okt 2011

@mizulienka ano, len z puncoviny. ale neslo jej tam vela 🙂

jakelina
9. okt 2011

@alenv ten marcipán je asi dobrý, ale určitě ti nebude stačit jeden jak to tam píšou. To sypání jsem ještě neviděla, koupila jsem jiné značky. Tak je dobře to vědět. 😉

dm1
9. okt 2011

@simasa malo by byt tak uvidime ci sa podari. Kamka mi este pisala ci neviem nejake priestory neico som jej poslala este sa neozvala

pristela
9. okt 2011

@lusil2005 cicus ja som pred tyzdnom kupila v tescu ale nie u nas 😠 u nas nemaju ziadne 😠 ale v Partizanskom tescu uuuzasne kraaasne metalicke je na to aj taka jemna struktura ako šmyyrgel papier, ale mali len bledo ruzovy, silno ruzovy🙂 a fialovy,a le ze fantastikus krasa 😉

pristela
9. okt 2011

holky tak mi to nedalo a skusila som to malovanie na torty, som si predstavovala ze to je nieco naramne tazke, ked ta pani za ten kurz pýta tak vela 😕 ale nič to nieje, je to uplne lahke a nic specialne som na to nepotrebovala, dokonca, ja nemam ani vela farieb, mam len tie zakladne a aj to tie lacne z tesca, gelovky mam len čiernu , hnedu, fialovu a ruzovu , ostatné mam tie tescove , odtiene si vzdy miesam z nich.

A este toto som nemalovala nejak zeby som sa snazila dodrzovat ciary 😀 , tak mrkajte len jednym okom na to, sa mi nechcelo, kedže to nieje "prava" torta ale len MMF potiahnuta forma od torty 😀 nemala som tie ornamenty ani predkreslene 😖 tak su tam vidiet hakybaky ciary 😖

lusil2005
9. okt 2011

@pristela aaaale tak cicus, ty by si namalovala portret aj kamenom na asfaltku!!! ty vobec niesi porovnatelna vzorka!!! 😀 😀 😀 kokoz a si normalna, to akoze co teraz, vyhodis??? sup s tym na tortu alebo co, ved to by bol hriech znicit len tak! sice, co sa ja u teba cudujem... nejdem ani spominat na NEPODARENY portret Natalky co si vyhodila, lebo sa zas natototo... 😠
ale som tym vlastne chcela povedat ze fantastikus! krasa. 😅

katy1979
9. okt 2011

@pristela joj moja kebyze mi teraz predo mna postavis cistu potahovku a stetec a farby tak ver ze toto by tam nevzniklo urcite. ako z tych kvetov nechapem ale ze absolutne

dm1
9. okt 2011

@pristela joooj to je nadhera! ale mne by ani kurz za 1000eur nepomohol ked proste neviem malovat ☹

pristela
9. okt 2011

@lusil2005 si si ma s niekým pomýlila !!!!

@katy1979
@dm1 holky verte tomu, že so správnym vedením sa dá všetko , fakt , videla som to na kurzoch /Lusil , pamatas,v Olomouci, ta co sla prv domov/