Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. feb 2014

@pristela no co co, sranda to není, pro mě spíš k pláči 😝 😀 😀 😀

jakelina
26. feb 2014

@pristela aha, já jsem tam četla že to je karamel, tak ten vím že vlhne

pristela
26. feb 2014

@jakelina ja som poslala smile na to otocenie chladnickyyy 😀 😀
baby tu pisali na bonpari ze vlhnu , nie karamel, ale tak ono je to skoro to iste tak to je asi jedno

jakelina
26. feb 2014

@pristela tak zkusím ty bonpari a když to pokazím, tak bude jezírko jenom nahoře na dortu. Já mám plány velké, ale pak většinou zjistím, že to nestíhám a nebo se něco v práci protáhne a improvizuji. Je to pro nás domů, tak víš jak to je. 😝 😝 😝

jakelina
26. feb 2014

@pristela jo tak, no zkusím, když se to rozteče, tak doma mi to nebude tak vadit. 😀 😀

mamcas
26. feb 2014

Babulky kolko mozem dat orechov do mramoraku ked robim z 8vajec, t.j.dvojita davka?
A este jedna question 😝 kruh 30cm je pre cca 25 ludi? Spekulujem totiz ci urobit stvorec 30x30 alevo tento kruh, pricom samoska ja radsej kruh 🙂 diiik za radu

stankapk
26. feb 2014

Ahojte kočky. Idem si k Vám po radu. Idem robiť našu najobľúbenejšiu čokoládovú plnku
varená čokoládová plnka
15 dkg. čokolády
1dcl. mlieka
1 van. cukor
3 žltka
15 dkg. kryš. cukru
25 dkg. masla
všetko okrem masla uvaríme za stáleho miešania, po zovretí variť za stáleho miešania ešte 5-8 minút, po vychladnutí pridať do vyšlahaného masla

ale chcela by som ju vyskúšať ináč - namiesto masla Mascarpone. Nerobil ju náhodou niekto z Vás takto?
Ďakujem.

mizulienka
26. feb 2014

@stankapk ja som sa na to uz pytala, ale nikto to nemal vyskusane 😉
daj mi vediet, ked vyskusas, aj ja robim iba tuto cokoladovu je super 😉

mizulienka
26. feb 2014

@mamcas stvorec sa lepsie kraja, ja by som isla radsej do stvorca 😉 ale to je iba moj nazor 😉

stankapk
26. feb 2014

@mizulienka ok, tak ja to dnes risknem 🙂 a z jednej davky urobim s mascarpone. dam vediet 😉

pristela
26. feb 2014

Pusu slintavú od hlavy až po päty 😀 😀 posielam zienke co tu spominala nadstavenie formy papierom 😉 ako ja vravim , nenapises, neprecitas , nespomenies, nemas 😀 😀 😀 uz tak peciem druhy, kedze potrebujem zas vahu 😠 takze moooc dakujem , upeceny korpus 10cm olalaaaa 😵 😵
A stale si stojim za tym , ze citat i ked je malo casu sa vazne vyplatí 😵

dada2007
26. feb 2014

@pristela tak tak.......kto neprečíta nevie.........jasné že tu niekto vždy poradí(alebo snaží sa poradiť) ale ozaj prísť a napísať, idem piecť prvý krát......tramtarááááá......a teraz vy, čo viete všetko, snáááááád nechcete aby som to dočítala spätne!!!! tak šup, recept na korpus, krém, akú hmotu a ako poťahovať.....a všetky finty a triky a rady a nápady nezabudnite spomenúť.....................
a tiež som to čítala(tiež dík!!!), musím vyskúšať, aj ked....mne z tých mojich domácich(občas dvojžltkových) rastú také korpusy že až 😅

pristela
26. feb 2014

@jakelina zlato moje , ako jaaa viem o com vravis 😀 😀 😀 plany , videnie a realita pri tortach pre nas sa tak strasne rozlisuje az je to na zaplakanie 😀 😀 😝 buduci vikend ma moj pubos narodky a koooonecne bude mat akoze normal tortu aj na vyzor teda mal by mat , mala som robit zas tortu do časopisu na jar ,ale casu nevydalooo 😖 tak som povedala ze tato pubosova do letneho čisla bude , chceli don dzunglu, tak pubosovi to je v podstate jedno , no a plaaany boli ze si pekne krasne dopredu narobim veeela postaviciek/kedze oni chcu aj foto postup, trva to dlhsie/ no a vies kolko mam narobenych postaviciek ? 😀 😀 😀 ani jednu 😝 ale mam listy na tri palmy a jeden kmen stromu 😀 😀 😀 no a dnes som na ten vikend k uuz zapisanym tortam pribrala neplanovane , uprosene dve 😅 😅 😅 + nasa oslava , ale neva stres je dobry na kilá 😵 😵 😵 a ja fakt asi robit inak ani neviem 🙄

jakelina
26. feb 2014

@pristela ty jo, kdybych věděla, že to neznáš, tak ti to řeknu dřív, já tak nadstavuji, když potřebuji hodně vysoký a úzký, třeba 16 cm korpus. To leze po tom papíru, že se kolikrát bojím, že to ani nepropeču. 😀 😀 😀

jakelina
26. feb 2014

@pristela no já to znám, uděláš polámané palmy a dort na téma, hurikán v pralese. Zvířata odnesla voda a nějaké chcíplé papoušky tam poválíš po zemi 😀 😀 😀

jakelina
26. feb 2014

@pristela já jsem taky malému říkala, že nevím jestli udělám medvěda, že to asi nebudu umět a on hned smutné oči. 😝 Tak ten musí být, ještě jsem ho přemlouvala, jestli nemůže ležet v posteli - rozuměj, úspora času, dělala bych jenom hlavu a zbytek pod peřinou, ale prý ne. Musí lovit ryby. I se kvůli tomu naučil říkat rrrrrryby 😀 😀

pristela
26. feb 2014

@dada2007 ty tramtaraaa, si spievankovo mala pusteneeeee ????????????? no mne by aj korpus vysoky narastol, tam nieje problem , ale ak nema oporu ze je nizky rafik tak prosto nenarastie, som ted robila velkost 28cm forma z 8vajec a vyrastol na tych 10cm /tolko ani nepotrebujem :P/

@jakelina joo, ja som to znala , ale akosik ma to nenapadlo 😀 malý je bombový , len nech sa nedáááááá

jakelina
26. feb 2014

@pristela chceš ho, vyměním za většího 😀 😀

lucula73
26. feb 2014

@pristela ja ak chcem vyšší korpus,tak som ráfik na vrchu omotala takým tvrdším alobalom,a tým so ho zvačšila koľko som potrebovala,musím aj ten papier teda skúsiť 😉

rachel36a
26. feb 2014

kočky nejdete niektorá 15.3. do Žiliny na kvietkovanie???

dada2007
26. feb 2014

@pristela ale nie......ja rada používam tramtaráááááááááá 😅

pristela
26. feb 2014

@jakelina hahaaaaaa, pubosa chcu viacerí , toho nedááám , ale Kuba si kludne ber !!!!! Vcera od 14hodky som mu robila jest osem kraaaaat !!! oseeeem , a vzdy nieco ine , bo on nebude jest stale to iste 😠 a medzi jedlami do seba tlacil hnusnu "sprejovu" slahacku 😝

blancagon
26. feb 2014

Ahojte,poradte ,chcem dať do torty mrazené maliny,doteraz som davala len zavarené ovocie,neviem či sa neako upravujú alebo sa tam šupnú len tak zo sáčku.Bojím sa aby to nebolo kyslé,pretože to bude pre jednu známu,nie pre nás,tak prosím poraďte 🙂

jakelina
26. feb 2014

@blancagon jenom tak dej a můžeš to pocukrovat přes sítko jemným cukrem

jakelina
26. feb 2014

@pristela tak to nechci, však ten nejmenší je ještě ten co tak nežere 😀 😀 😀 😀

dagmarmustafa
26. feb 2014

Zbožňujeme muffinky...

saminka
26. feb 2014

ahojky holky tak jsem delala dalsi dortik na zakazku pro znamou 😉 snad se bude libit, akorat me selhaly pismenka 😢 mam je od cinanu a jak s nima trepu tak se mi zlomily, mate nejaky tip na kvalitni? nebo jiny zpusob ? diky moc

nika266
26. feb 2014

@sikag cau,pozri stranku,Všetko pre pečenie,tam maju krajky a lacnejšie

katarina51
26. feb 2014

@dada2007 ja plne súhlasím s tebou. Ja kým som začala, tak som skoro mesiac len čítala a pozerala postupy,Veď stačí ísť max 60 strán dozadu a dozvie sa všetko podstatné včetne odvolávky na forum receptov a postupov. Tak mi to niekedy pripadá až divné. Zvlášť,ked dve strany dozadu je aj otázka aj odpoved. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

michaela3011
26. feb 2014

sa tu riesili tie zahadne klesajuce korpusy... tak teda spravila som si masu na korpus, pripravila rafik a pocas celeho pracovneho postupu som sa milo prihovarala, ze aby mi ten korpus po dopeceni neklesol 😀 v praci si hovorime, ze musime pracovat s laskou /mit liebe/ 😉 😀 a v tom dosiel ten moj z prace a pozera, ze koho tam mam, ze sa mu prihovaram po slovensky 😅 😀 ze ci nejaky milenec za mnou pricestoval 😀 😀 😀
sicko sme si vysvetlili a dufam, ze korpus do rana neklesne 😀

pekny neskory vecer Vam zelam 😵