Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brectanka
16. apr 2015

Ahojte prosim vas kolko pribinacikoveho kremu mam spravit na obdlznikovu torticku pre dcerku ked budem potierat styri korpusy a este okolo strany? Dakujem

nika1985
16. apr 2015

@brectanka ak budes tortu potahovat nesmie ist pod potah pribinak topilo by ti to a obdlznik je dost siroky pojem skus dat rozmer.

stebota
17. apr 2015

@elamaslakova fešák je to 😉

lamps
17. apr 2015

krásne ránko, dievčence 🙂 🙂 🙂 🙂

stebota
17. apr 2015

@lamps jéééééééééééj ty už máš hotové? a ja ešte v robote. Krásne jemnučké vidím že aj ty používaš tie polystyrenové podnosy kde ich objednávaš a ako s tým robíš prekladáš tam až hotovú tortu?Nemám s tým žiadne skúsenosti dakujem 😉

lamps
17. apr 2015

@stebota hotové a už aj odovzdané 🙂 polystyrénové podnosy som kupovala u nás v cukr. potrebách, normálne som potiahla podložku, nechala som to vyschnúť a potom sa na ne preložila už potiahnutú tortu 🙂

gelinka75
17. apr 2015

@lamps prosim ta a ako prekladas potiahnutu tortu, aby sa neposkodila?

grasie
17. apr 2015

@lamps nádhneernééé tortušky 😵 😵 😵

@gelinka75 angie, ak môžem odpovedať ako to robím ja. pod trotičku dávam kart=novú podložku, aby pri krájaní nerezali do polystyrenu, alebo ak dám aj tp 1 cm podložku kart=onovú, tka nech zbytočne nenaťahujú poťah, a potom už ako ke´d klasika dávaš poschodie na tortu, trošku čoko alebo krému ako lepidlo, podobrať nožom, pridŕžať rukou a položiť, kam treba, opatrne vybrať nôž, nič sa nepoškodí 🙂

evicaka
17. apr 2015

@lamps jaj, tie Tvoje tortičky... ako keby slniečko na mňa zasvietilo 🙂

stebota
17. apr 2015

@lamps a aku ma hrubku ten podnos lebo stužky čo mám sú bud 2,4cm alebo 1,8cm a ešte kde je to u nás neviem skadial si.

blancagon
17. apr 2015

@haannka Vôbec to nieje trápne,predsa mi sa tu popri týchto šikulkách učíme ! 🙂

nika1985
17. apr 2015

@lamps jaj vsetky mas uzasne si sa zas ukvietkovala 😉 ale do tej mackovej som sa zalubila skoda ze sme uz po svadbe 😒

lamps
17. apr 2015

@gelinka75 nechám ju chvíľu v chladničke, aby stuhla a potom ju rukami chytím na bokoch a preložím

@stebota neviem, akú hrúbku mal ten podnos, ale bol to taký klasický strieborný polystyrénový a stuha mala 1,8 cm kúsok prečnievala

@nika1985 no ukvietkovala som sa tie kvetinky som šúľkala dva dni, tento týždeň mi je zle, v pondelok som bola úplne k. o. A tiež sa pridávam ku osobám s presilenými rukami, ľavá paprčka ma bolela a pomohla mi náplasť Flector.

gelinka75
17. apr 2015

@lamps dakujem a davas pod to aj karton ako pisala grasie?

nika1985
17. apr 2015

@lamps ja si davam flector prasok ale prd pomaha jednu tortu mam uz odovzdanu jednu na pol hotovu a jedna chudera caka nepotiahnuta a rano to vsetko beru prec uz chodim ako matoha normalne sa tesim ze na buduci mam len jednu tortu potrebujem si oddychnut. MM zmenil pracu robi na zmeny tak mi blchy davaju zabrat. Cely tyzden som s nimi sama.Vyloz nohy daj kavicku a nech Ta deti obskakuju.

daniela09
17. apr 2015

ako vidím ,, pracovných úrazov " pribúda, ja som si cca pred 2 rokmi vykĺbila palec, našťastie na ľavej ruke, pri miesení smartu, bolelo to príšerne ešte mesiac, a zhruba 3 mesiace som to ešte cítila. teraz si radšej dávám pozor, ale keď čert nikdy nespí,

abriela
17. apr 2015

@lamps nadherne torticky.

evicaka
17. apr 2015

baby prosím, nejakú inšpi pre gynekologičku... súrne 🙂

pipka
17. apr 2015

@lamps Andrejka su kraaaasne, uz som ich na FB obdivovala 😵 😵 😵

sollange
17. apr 2015

A ešte jedna Frozen ma čaká,tu je tá light🙂

elamaslakova
17. apr 2015

@lamps Nádherné tortičky Andrejka , jemnučké

elamaslakova
17. apr 2015

Ahojte dievčence, tortičku som dorobila , postavička Mário má 14 cm , je zapichnutý na drevených špajchliach , tak dúfam, že prežije prevoz a neprevrhne sa 😉

lamps
17. apr 2015

@nika1985 prášok nepomáha ani mne, ale tie náplaste mi pomohli
@pipka Janka, ty už si doma?

pipka
17. apr 2015

@lamps ano zlatik, konecne doma, a mooc dakujem za podporu 😉 vsetko dobre dopadlo 😉 uz sa zotavujem 😉

lamps
17. apr 2015

@pipka to je super, teším sa s tebou 😵

Dievčence moje sladké, veeeeľmi ďakujem za krásne slová na moje tortičky 😵 😵 😵 😵 ste mojou veľkou morálnou oporou 😉 po nedávnom zlom zážitku pri odovdzávaní torty, som mala sto chutí s tým prasknúť a prestať piecť, taká som bola napálená. Ale už som to rozdýchala a ide sa ďalej

silvialetko
17. apr 2015

@lamps a coze sa ti stalo? myslim pri odovzdavani?

lamps
17. apr 2015

@silvialetko nemôžem to konkretizovať takto verejne, ale bola som riadne vytočená, ľudia sú veľmi divní a vôbec si neuvedomujú koľko je okolo takej torty roboty

rachel36a
17. apr 2015

Po dlhsej dobe konecne prispejem aj ja...ak malicky dovoli tak sa rada k tomuto hobby vratim...😉

blancagon
18. apr 2015

@lamps tá poschodka je milenáááá 🙂

nika266
18. apr 2015

Tak a tu su moje torticky,no vam poviem padam z nôh