Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anicka5119
17. sep 2015

@pppeeetttaaa
ďakujem pekne, dám vedieť ako som si s tým poradila - ale budem robiť až v novembri 😉

stebota
17. sep 2015

@lamps kráááááááááááásna

stebota
17. sep 2015

@kubrt ako si robila cokoladovu čipku na ten mantinel chcela by som to skusiť len my to musíš napísať jak pre debila diki 😀 😀

anibas
17. sep 2015

@elamaslakova @lamps prevelice ďakujem 😵 - som vedela, že som niekde videla 😀

evicaka
17. sep 2015

@stebota ďakujem 🙂

timuss
17. sep 2015

@pristela za 6 hodín takú tortu spraviť, ja odpadnem 😝 prekrásna 😵 😵 😵 😵 😵

timuss
17. sep 2015

pridávam aj ja jednu, pre dcérku na narodeniny, podľa želania, a ešte jedna len tak pre muža do práce, lebo ho nenechali na pokoji, že stále len pečiem a pre nich keď mal narodeniny bral len kupované...tak teraz ako som mala čas, som im upiekla tortu 😅

chvapilu
17. sep 2015

Ahoj moje dnešní premiéra pejska má to být Maltézáček ,přeji pěkný den

chvapilu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chvapilu
17. sep 2015

mě nejdou vkládat fotky,můžete mi prosím poradit proč?díky

chvapilu
17. sep 2015

tak na- podruhé

denisak77
17. sep 2015

Dnešná.Poťahovka hotové lepidlo,už nech je 25 stupňov,lebo odmietam piecť 😝 .

florentina
17. sep 2015

@denisak77 tak ten je luxusni!

antenka1
17. sep 2015

@denisak77 vsak ten kvietok hore je zivy. Vsak? Poved ze heeej, prosim prosim 😕 😉 🙂

denisak77
17. sep 2015

@antenka1 S veľkou ľútosťou ti oznamujem ,že nie je živý ☹ ☹ ☹

denisak77
17. sep 2015

@florentina ďakujem

cannella
17. sep 2015

@pristela JA som čistý amatér, som rada, keď mi drží bábovka po kope a neroztrhne sa pri vyklopovaní, o to viac tu žasnem nad všetkými nádhernými tortami, ale tie tvoje sú jednoducho fenomenálne

jakelina
17. sep 2015

@denisak77 moc krásný a ta kombinace barev je skvělá

mojmacik
17. sep 2015

@denisak77 tak po takej fareb. kombinacii tuzim,uz som aj chcela taku robit,no mne sa furt namiesto sivej namieša (cierna+biela) akoby fialova...co s tym?...aj slonika som na torte namiesto siveho mala do fialova

kubrt
17. sep 2015

@elamaslakova děkujůůůůů 🙂

kubrt
17. sep 2015

@florentina parádní, hlavně ta studentka - ty kapesníčky 😕 .A měla jsi na to i specialpodnos 😀 😀

denisak77
17. sep 2015

@jakelina ďakujem

denisak77
17. sep 2015

@mojmacik aj ja som mala problém kedysi namiešať šedú,ale poradím ti.nemiešaj bielu a čiernu gelovku,ale bielu poťahovku a kúsok čiernej poťahovky. Po malých experimentoch som na to prišla,lebo tiež som mala vždy fialovú.

kubrt
17. sep 2015

@stebota no nevím jestli jsem ta pravá na rady, ale co vím tak povím. 🙂. Když jsem zkoušela samotnou čoko, nemohla jsem to z krajky bez polámání dostat. A někdo tu radil přidat omegu, tak jsem dala plátek (od oka) a byla nádherná. Takže na krajku jsem si nalila tu vlažnou polevu, rovnoměrně rozetřela- aby silikonka neprosvítala, a nechat zaschnout že když vezmeš za roh a opatrně zdviháš, tak to nestýká - nikde. No a pak to přiložíš na bok vychlazeného dortu - uhladit a strčíš do lednice. Necháš asi půl hod a pak jde opatrně krásně stáhnout. A pak to samé z druhé strany . klidně přes sebe.

Jestli to děláte některá šikovnějc, tak mě opravte nebo doplnte - každá rada dobrá 🙂 🙂

antenka1
17. sep 2015

@denisak77 je naaadherny. Nechapem jak sa toto da urobit. Sikulka 😉

nika266
17. sep 2015

Tento týždeň dobojovane 🙂

stebota
18. sep 2015

@denisak77 kráááááááááááááááááááása super farby

stebota
18. sep 2015

@kubrt co to je omega

stebota
18. sep 2015

@nika266 no ahoj prejdem znovu k tým tvojim orchideam potom pridám tortu uvidíš moje nedávala som taký stred ako ty ale iný kôli tomu že ten čo dávaš ty som mala akýsi veľký ako sa ti to dá stočiť že je to také malé pripadám si už jak debil 😠 😠

chvapilu
18. sep 2015

@stebota to je ztužený tuk