Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tinuskaha
21. sep 2015

@pristela ahoj opytam sa aj teba ako si robila ten coko cipkovy mantinel 😉 dakujem..nepeciem sice torty casto ale rada by som vyskusala 🙂

pristela
21. sep 2015

@lokalistin Zlatko , ani sa nemusiiii, on sa pusti pri peceni, skus na buduce 😉 ja hladala dlho nejake nie suche muffiny, bo to taketo rychlovky a bez dlheho slahania ja milujem 😀

pristela
21. sep 2015

@tinuskaha och, no ....nuz ....tak v rychlosti, cokoladu rozpustis spolu s cerou / pomer davam od oka tak v tom neporadim :(/ rozpustene nalejes na silikonovu formu/krajku , nechas trosku zatuhnut nie uplne len aby cokolada zo silikonky nestekala ked ju chytis do ruky, no a pricapis na tortu, das do chladnicky aj spolu s tou pricapnutou silikonkou, ked coko uplne stuhne silikonku strhnes dolu 😉

pipka
21. sep 2015

@mysiatkoo @antenka ved ja to stale vravim...dajme stretko, kym su deti v skolke...len nie ja 😀 😎
ale ak to viem dopredu, tak ja ak mam ranny, tak o jednej niekde viem byt a potom si pre deti pridem...cize ja v tyzdni ano, ale len ked mam rannu 😉 robim do pol jednej a potom som vam k dispozicii 😉

pipka
21. sep 2015

@sikag my mame vikend hodyyyyyy 😅 😅 😅 ☹ uz sme sa babke slubili ☹ 😒

ale ako som uz pisala babam...ja aj v tyzdni, ale len o jednej do cca tretej je super time pre mna 😉

lokalistin
21. sep 2015

@pristela no teda a ja scalovku na ruke co som tou metlickou slahala jak trubka, no ale som s nimi zatim spokojna-rychle, lacne a chutne, dufam, ze budu zajtra este mnam a nebudem ani vymyslat a co davas pod potah?chcela som nutellu ale krpec dostava z kakaa exzem ci co

sikag
21. sep 2015

@pipka mne o jednej vyhovuje, a aj @mysiatkoo by to stiahla domov 😉 @grasie @antenka1
tak ja sa dam rychlo dokopy, lebo ma skosila viroza 😝 ale ten buduci tyzden to mam uplne zabity....

woman04
21. sep 2015

@grasie woooow...tak teraz akože mi padla sáááánka...ale komplet...to je neskutočná krása,talent,kreativita..dokázala by som sa pozerať na ďalších 20 a neomrzeli by... 😉

katrin21
21. sep 2015

baby, neviete mi poradit? chcem spravit dcere tentokrat nie potahovanu, ale len kremovu tortu na vrchu s ovocim.... dcera si taku žela pre zmenu...

pytala som sa baby, co take robi, ze cim to potiera, lebo to ma take pekne a biele. a povedala, ze mascarpone a cream cheesy ..+ este nejake ingrediencie, ktore ale nepovie.. maslo v tom ale nie je....

poradite, co do toho este dat, aby torta vyzerala dobre aj chutovo a netiekla? do toho cream cheesy som vygooglila, ze ide lucina, alebo nieco take, ako philadelphia... ale co este teda?
nieco taketo chcem....

pristela
21. sep 2015

@lokalistin pod potah nedavam nic 😀 len to kolecko potahovky potriem vodou a tak prilepim na cesto

sticker
21. sep 2015

@pristela Žanet ak môžem aj ja otravovať kvôli muffinkám... Koľko minút a koľko stupňov? Práve som ich dokončila, ale tiež sa niekde stala chyba 😀 Boli trochu nízke, chuťovo však dobré. Moc ďakujem 🙂

mojmacik
21. sep 2015

@pristela ty si dabel...ufff az ma husiu kozu ked som zbadala tie keksiky a ostatne veci
😀 😀 😀

antenka1
21. sep 2015

@sikag @pipka @mysiatkoo @grasie kočeny huraa, tak máme hodinu. O jednej! Jani ty mas prednostne právo vybrať týždeň. A Silvi ty mas prednostne právo v tom tyzdni vybrat den. A my - ja, myska a tanicka my mame pravo si to už zariadit tak, aby sme sa dostavili 😀 😀 😀

monikq
21. sep 2015

ahojte, mozem mat taku (mozno hlupu) otazku - aky je rozdiel medzi mufin a cupcaky?

lokalistin
21. sep 2015

@sticker pisala tam pri recepte 180 a 20 minut

lokalistin
21. sep 2015

@michaela3011 zlato ja mam ten stencil, mozem ti potom pozicat, ak chces

lokalistin
21. sep 2015

@pristela
@dush inac ja mam jeden recept na cupcake ale s javorovym sirupom, pre mna fenomenalne, ale detom by asi moc nechutili a Zanet pamätas este, co povedal tvoj Kubko na moje marcipanove muffiny? Ze najhorsie co jedol 😜

woman04
21. sep 2015

...u mňa jedna zabudnutá z augusta...práve v najhorších horkách si suseda zmyslela...snaha o kvetinu,samozrejme,nedrôtikovanú...bola tam ešte jedna rada lupeňov,ale nejak sa mi polámala ...nuž,možno raz 😀 Hlavne,že chutila 😀

sticker
22. sep 2015

@lokalistin Ježiš jasné!!! No slepá som!!!!! Prečítala som suroviny a tie ostatné čísla sa mi stratili 😅 😝 😀

blancagon
22. sep 2015

po abnormálnych vašich nádherááááách jedna moja obyčajná 🙂 ten košík som robila prvý krát.

stebota
22. sep 2015

@denisak77 kde si zohnala tie zlaté obrúčky su parádne ako ozajstné diki

pristela
22. sep 2015

@sticker noo, tak ako pisala Zanet 😉 ale ja aj okom mrkam a saham na ne ci su ,teda hlavne tie vanilkove kukam ze nech su trosku do ruzova hore pripecene 😉 no ako som pisala, muffiny sa nesmu dlho piect bo zrovna aj tym sa vysusuju 😉

pristela
22. sep 2015

@stebota zeny blavacky maju stretko a my kde sme ?????? Vsak Nika uz zarezava a snad uz aj vyzdravieva som tu nieco zachytila , ty si taka rozhodna zena ze zvladnes dat nas dokopy 😵 😵 😵 😵 donesiem ti za to chhhhoralku 😀 😀 😀 😀

denisak77
22. sep 2015

@stebota asi ti neporadím.Mám ich už dávnejšie a ja som ich ani nekupovala,dostala som ich ako darček z nákup,ale neviem v ktorom obchodíku to bolo.

pipka
22. sep 2015

@sikag @antenka @mysiatkoo @grasie nooo super...vidite ze sa dohodneme 😀 😎
takzeeee ja mam ranny teraz...ale uz to tu mam besne, takze ob tyzden 😉 teda v case od 5. do 9.10. tam akurat stvrtok 8.10. nemozem, tam mame logopediu...ale inak je mi jedno ktory den, mozem hocikedy o tej jednej do tej tretej 😵 😎 😎 😎

kubrt
22. sep 2015

@katarina51 se ti supr povedla 🙂 🙂 🙂

antenka1
22. sep 2015

@sikag @pipka @mysiatkoo @grasie baby supeer. To je ale posun 🙂 🙂. Silvi si na rade 😉
A pozor topolciancanky nas dohanaju 😀 😉

kathrin6
22. sep 2015

Ahojte prosim nemate niektora postup na modelovane jednoduche auticka na tortu?dakujem

grasie
22. sep 2015

@pipka @sikag @antenka @mysiatkoo juuuj tu sa plánuje vo veľkom 😅 ale ja môžem len tento a budúci týždeň max do stredy, potom už ee 😢 bo nastupujem do novej práce

mojmacik
22. sep 2015

@stebota dovolim si odpovedat na margo obrucok...aj ja mam take na torte len strieborne ...a maju ich http://toptorticka.sk/category.php?id_category=135