Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dzejnus
17. apr 2016

@mysiatkoo naaaadhera 🙂 ..aj ja chcem aspon z casti take vediet 😀 😝

dzejnus
17. apr 2016

tak kocham sa vasimi tortickami krasnymi, ja som tu uz dlhsie nic nedala, akosi nemam cas 😀 😀 tak pridavam za tri tyzdne asi ,,,moje vytvory 😝

denisak77
17. apr 2016

@florentina ďakujem pekne

denisak77
17. apr 2016

@kukulka1 ďakujem 🙂

mitena
18. apr 2016
daniela09
18. apr 2016

ja som bojovala s Dr. Plyšákovou. No čo už, aká je taká je. Lepšie to nebude. Ale oslávenkyni sa páčila.

zuzana172
18. apr 2016

@jakelina a myslis si, ze by sa mi to mohlo podarit z bielkoveho snehu rovnake ako z kralovskej glazury, netusim totiz aku konzistenciu ma glazura a aka je po vytuhnuti...

rockybalboa
18. apr 2016

@mysiatkoo Neuveritelne krasne torty, kazda jedna...super!

jakelina
18. apr 2016

@zuzana172 fakt nevím, já s tím skoro vůbec nepracuju 😝

stebota
19. apr 2016

Môj prvý čokotransfer....

anitta41
19. apr 2016
Používateľ anitta41 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anitta41.

@dzejnus ta prva je krasna a mnaam hned by som si dala tie trubicky a jahodicky 🙂

veronkaj
19. apr 2016

@sticker ja ju občas používam oproti velvetke je lahšie rozvalkateľná ale aj belšia, je krásne biela, no robili sa mi tam maličké bublinky ale išlo to zahladiť, a pekne stuhla ,chuťovo je nevýrazná tak marcipánová sladko mliečna, velvetka napr. čerešňová čo používam je v tomto sviežejšia,

sticker
19. apr 2016

@veronkaj Ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂 Objednala som zase smart čerešňový 🙂 Teraz míňam pomarančový, vanilkový mi nechutí a ešte mandľový je super. Len chcem aj lacnejšie niečo skúsiť. A inak mne sa bublinky vzduchové robia aj na smarte. Dokonca aj keď nefarbím. 😒

danette
19. apr 2016

Vie mi niektora skusena cukrarka poradit ako upiect takuto torticku? Hlavne ohladne velkosti korpusov a pripadne ci to treba vystuzit a ako aby mi to drzalo pokope. Dakujem za kazdu radu 🙂

https://www.modrykonik.sk/blog/matia28/album/to...

mojmacik
19. apr 2016

@danette za mna nie extra skusenuuuu...ja peciem 18-20cm korpusy ...a akoby dve torty na sebe...takze v spodnej su na vystuzenie slamky a nato polozim dalsiu na tenkej podlozke...je to praktickejsie aj na krajanie...

mojmacik
19. apr 2016

a po dlhsom case jednaaa

mitena
19. apr 2016
nika1985
20. apr 2016

ahojte baby neviete nejaky recept na mafiny korpus to je vpodstate jedno pre cloveka co nemoze cukor, mlieko, lepok, ovocie. ani rastlinne to somsa uz pytala ani nahrady cukru ako brezovy nic tak som zufala asi to nepojde ci? Dakujem

nika266
20. apr 2016

@mysiatkoo krasne ,co je to okolo sponej casti torty, ten vzor zeleny,velmi sa mi paci

mitena
20. apr 2016
danette
20. apr 2016

@mojmacik dakujem za radu, a este ked sa môžem spýtať, aké množstvo potahovky asi treba na takúto tortu? Kúpila som 1,4 kg smartflex, to by malo snad stačiť...

sticker
20. apr 2016

@nika1985 Bože Nika... to si ja absolútne neviem predstaviť, z čoho by som upiekla... Veď to v podstate skoro nič nemôžeš použiť ☹ No som zvedavá, čo a či Ti baby poradia.... 😒

mitena
21. apr 2016
ninai
21. apr 2016

Woooow baby, vsetky tie torty su tak krasne. Klobuk dole, obdivujem Vasu sikovnost 🙂 a všetky torty by som od samej radosti hned aj zjedla...🙂

mojmacik
21. apr 2016

@danette ale ano malo by 🙂

monikad1
21. apr 2016

Dievčatá, idem k vám s prosbou. Sú tu niekde rady ako na Elzu na jej vlasy, aký krém by som mala dať aby mi oplátka nezvlhla? Prosím poraďte mi. Ide o takuto tortu

denisak77
21. apr 2016

@mysiatkoo prenádherné 🙂

mitena
21. apr 2016
camilka54
21. apr 2016

@monikad1 Mne dievčatá radili vlasy urobiť s bielkom vyšľahaným nad parou. Pribináčik sa mi topil.

nika266
22. apr 2016