Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex999
12. nov 2016

Dnes krstinová a aj 100 ks zákuskov 😉

sidula1
12. nov 2016

dievcence,chcela by som sa opytat.Idem robit tortu detska ritka a neviem kde by som mohla zohnat taku okruhlu misku na tu ritku,co moze ist aj do truby?
vopred dakujem za vsetky rady!

alex999
12. nov 2016

@sidula1 hocijaka nerezova. bežne aj v tescu maju 😉

evala777
13. nov 2016

...ahojte, zas som tu dlho nebola tak pridávam tak poskromne moje...

alex999
13. nov 2016

@evala777 Krása, tie zákusky 🙂 🙂 🙂 môžem sa opýtať aké druhy robíš??

mojmacik
13. nov 2016

a opat krstinyyyy...podla zelania

lenka_samorin
13. nov 2016

ahojte, potrebovala by som radu k farbeniu poťahovej hmoty z cukríkov. Používam práškové farby a všetky farby sú fajn, ale červená je stále ryžová a nepomôže ani viac farby ani dlhšie miesenie. Máte niektorá podobnú skúsenosť a radu, ako na to? Ďakujem.

anjelic
13. nov 2016

@lenka_samorin Cukríkovú hmotu na sýte odtiene nenafarbíš... pokiaľ dáš veľa farby, tak sa hmota začne rozpadávať http://tortyodmamy.sme.sk/farbenie a http://tortyodmamy.sme.sk/farbenie-mmf-2

lenka_samorin
13. nov 2016

@anjelic ďakujem. Písali tam o tej červenej, že veľmi nejde, ale napríklad aj o čiernej. Ale tú som mala krásnu sýtu aj s malým množstvom farbiva, len stačilo dlhšie premiesiť. Najskôr bola sivá, potom hnedá a potom krásna čierna. Tak som myslela či aj na tú červenú nie je nejaký trik. Niekde som čítala o pridaní cviklovej šťavy, tak to musím vyskúšať najbližšie a potom si spravím cviklové carpicio.

alex999
13. nov 2016

@lenka_samorin odporúčam kúpiť extra gelovu farbu červenú a čiernu 😉 nepoznám hmotu z cukríkov, ale zatiaľ mi išlo nafarbiť všetky hmoty

lenka_samorin
13. nov 2016

@alex999 ďakujem za tip. a skúsila si aj natierať farbou veľkú plochu bielej poťahovky? bojím sa, že od toho budú špinavé ruky pri jedení.

alex999
13. nov 2016

@lenka_samorin no aj budu, aj ked použiješ trocha alkoholu, aj ked striekam airbrush tak sú špinavé ruky, vždy upozorním ludí 😉

mizu89
14. nov 2016

Ahojte žienky.Nevedeli by ste mi poradiť nejaký odskúšaný recept na medovè plátý?Už som ich tolko vyskúšala a stále bolo niečo zle. ☹

evala777
14. nov 2016

@alex999 zvyčajne podľa želania, ale taká klasika ako punčový, prezident, limetkový, zamatové rezy, dobošový, orechový na oplátke, medové a pod.... 😉

stebota
14. nov 2016

ahojte tie stroje ma raz zabijúúú 😉

jachin
14. nov 2016

Baby nenapadá vás niečo pre 18-ročného chalana, chcú tam dúhu... 😕

petulda333
14. nov 2016

@jachin fuuu to bude tazke aby to neposobilo zensky

jachin
14. nov 2016

Ved toto, pozerala som na Googli a takmer všetko vyzeralo tak detsky, a hlavne pre dievčatá..

petulda333
14. nov 2016

@jachin a nevies ake ma zaluby a tak?a preco chcu duhu?och

jachin
14. nov 2016

Má to byť torta veselá, plná života a radosti zo života a napadla ju práve dúha. Nechce žiadne konkrétne ozdoby, nič zo záľub, len aby to vystihovalo tú farebnosť a dúhu. fakt neviem čo spravím, hmm....

mojmacik
14. nov 2016

@jachin uff ja by som nasla nejaky obr. panorama s duhou a basta...lebo inak fakt skor zensky,dievcatkovsky namet

petulda333
14. nov 2016

@jachin no ja by som jej slusne vysvetlila ze to bude posobit zensky a tak homosexualne...pozerala som aj pid anglickym nazvom ale vsetko je detske a pre dievcata

jachin
14. nov 2016

našla som si dve také farebné čo mám uložené, tá prvá keby boli tie farby také trošku sýtejšie, tak by mohlo byť, tie pruhy sú podobné ako dúha 😅 a tá druhá, keby nechceli fondán ( najprv ho nechcela, skúsim sa jej ešte popýtať), len s osemnástkou...??( možno naspodok nejaká farebná dúhová stuha)
( inšpirácie sú stiahnuté odtialto od maya a tá druhá tiež dakedy z netu)

petulda333
14. nov 2016

@jachin ta s lentilkami je fajn...mne sa celkom aj toto paci..a dat tam nejake vtipne napisy...a napr tym velkym cukrikom fuzy a pod nieco...farby duhy tam su

alex999
14. nov 2016

@evala777 tie zamatové rezy to je to ako roláda?? len je to rez??

alex999
14. nov 2016

@jachin nejakú vesmírnu by som spravila a tam zakomponovala dúhu. tmavá modrá, hviezdy a niekde v predu dúha maľovaná ale z hmoty

natalkaa2011
14. nov 2016

Prosím poraďte. Ako zrobiť loďku na vrch torty (pôjde do nes macko, prípadne aby mala loďka aj plachtu), aby mi držala tvar? Ďakujem.

evala777
15. nov 2016

@alex999 ano presne tak, je to ako roláda, len upečiem dva pláty naviac a naplním plnkou, stačí podľa pôvodného receptu čo mám z pol litra mlieka a dám na striedačku plát, kakaová plnka, plát, biela plnka, plát, kakaová plnka, plát cesta a na vrch nalejem čokoládu, dobre to ukáže aj v reze 😉

liat
15. nov 2016

baby prosim postup na sane nemáte? idem robiť pingu tortu a trapia ma sane

alex999
15. nov 2016

@evala777 dakujem, ešte som nerobila tak vyskúšam, aspon niečo nové 😉