Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
13. mar 2013

@pipka neni zac 🙂))

luciahromadkova
13. mar 2013

@mariann2 som odpadla z tohto tu, ja presne dlho vyberam robot, ale mne by uplne stacilo len metly, misa a hlavne nech to nemusim drzat v ruke lebo dosial som mala len ten rucny slahac..., nepotrebujem ziadne ine doplnky ani struhaky, mixer,mlynceky nic nepouzivam resp. mam mlyncek na maso a aj orechy, mak
moja babka mala robot takyto podobny mal kovove metly a 2 nerezove nadoby..., robot odisiel nadoby pouzivam- 1 je mensia a 2 velka... a to ona ten robot dlho pouzivala a vela piekla vlastne stale.... 😉 odfotim tie nadoby tie mi po nej zostali dodnes v nich slaham rucnym mixerom
a teda chcela by som kovovu nadobu, metly tiez kov a vnutro a este tiez nech je tichy... ani nie som narocna...
tak asi dnes budem manzela otravovat za toto....len si nemam ako obzriet a hlavne ma zaujima aj ta hlucnost.

denuschka7
13. mar 2013

@pipka waaaw, ten je kraaasny, ako zivy 🙂

mia114
13. mar 2013

ahojte, dorobila som este dve postavicky na tortu, aj ked sa mi torty posunuli na dalsi tyzden,

denuschka7
13. mar 2013

@jenie123 teraz pridala pipka fotku takej torty...kukni o nejaku 1-3 stranky dozadu...je to super... 😉

jenie123
13. mar 2013

@denuschka7 hej, videla som a mam aj ulozene.. 🙂) dakujem

denuschka7
13. mar 2013

@mia114 krasne postavicky 🙂 cim prosim ta modelujes, ze su take pekne... ja modelujem K2..ale asi by som to uz vymenila za nieco ine, lebo s K2 sa mi to tazko robi a vobec to nemam pekne :/

pipka
13. mar 2013

@jenie123 ja som teraz robila iPhone na tortu...ved vlastne tablet mas nieco podobne...som zlepila dva dobošové platy a potiahla tenkou hmotou a na to jedla oplatka 😉

pipka
13. mar 2013
luciahromadkova
13. mar 2013

@muffinka8 ja mam skusenost vanilka a mandla sa mi tazsie farbia, teraz som mala mandlu a popraskal mi tiez roh na torte - ta posledna s policajným znakom... najviac elasticka a farbitelna pomaranc, citron som este nemala
a ceresna aj dobre farba aj elasticka, ale chutovo asi naj mandla ale isla aj ceresna

jenie123
13. mar 2013

@pipka dakujem moc.. prave rozmyslam, ze to tiez takto spravim.. 🙂 cakam na odpoved, dufam ze budu suhlasit.. ake velke si to mala?

luciahromadkova
13. mar 2013

@muffinka8 ja mam skusenost vanilka a mandla sa mi tazsie farbia, teraz som mala mandlu a popraskal mi tiez roh na torte - ta posledna s policajným znakom... najviac elasticka a farbitelna pomaranc, citron som este nemala
a ceresna aj dobre farba aj elasticka, ale chutovo asi naj mandla ale isla aj cerešna

mia114
13. mar 2013

@denuschka7 dakujem.robim so smartflex velvet.

chavierka
13. mar 2013

Ahojte všetky šikovné cukrárky a tortárky, som začiatočníčka a chcela by som od Vás radu, ako čo najlahšie spraviť písmenká so šablóny...nejdú mi pekne vytlačiť, skúšal som aj cez mikrotén...Mám nechať marcipán - hmotu trocha oschnúť? Idú pekne vylúpnuť a bez toho, aby som ich musela nejako obrezávať?....Nepoznáte nejaké video s postupom? Ďakujem za rady

aduskatt
13. mar 2013

@chavierka aku mas na pismenka sablonku?

luciahromadkova
13. mar 2013

@aduskatt
@lucula73, @sticker
k tej podlozke... velakrat som objednavala tortu do skolky v cukrarni, podnos som si musela priniest a to niekedy boli aj 3 torty naraz, kedze 3 triedy..., a teda trapila som sa vzdy, ze co a nikdy ma karton obalovaný s celofanom nenapadol, az teraz ked sama torty peciem...,a to este aby to voslo do chladnicky ma upozornili v cukrarni
podla mna tortu dotvara aj podlozka a je jedno ci ta torta je za 30 alebo 50 a viac E a ked aj teraz peciem a pouzivam kartony s papierom a celofanom, tak zatial nikdo nepovedal ze otras a pod., zalezi asi ako je to doladene a celkovo upravene...skratka ci to tam pasuje a ladi oku 😉 ale jasne, ze asi pod svadobku treba aj nejaku jemnu a peknu podlozku..., inak posledne som kupila papier A2 zlaty pevný a obalila karton a dala celofan /asi tam nemusel byt, ale nechcela som riskovat/ ale nesuhlasim ze karton obaleny v peknom papieri a celofane je nieco otrasne... a tiez moj postreh je, ze lepsie mi pasuju pod torty jednofarebne papiere ako tie vzorovane, ale zavisi aj od torty, lebo niekde vzor moze byt ok

chavierka
13. mar 2013

@aduskatt takú lištu, kde sú písmenká za sebou

aduskatt
13. mar 2013

@luciahromadkova uplne suhlasim.........ja davam jednofarebny pevny leskly papier farebne doladeny a balim polystyren🙂)sak nikto nevidi, co je vnutri zabalene🙂))

sticker
13. mar 2013

@aduskatt @luciahromadkova Tak som šla do papiernictva a na skúšku kúpila takú zlatú podložku okrúhlu tuším 36cm za 0,95€ a obdĺžnikovú zlatú najväčšiu akú mali, tuším ten dlhší rozmer bol 46 a tá stála 1,30€. Podľa mňa dobré ceny, ale tak ja netuším čo to bežne stojí 🙂

sticker
13. mar 2013

@aduskatt A čo Ty vieš? Možno sa nejaký zvedavec nájde, čo to po oslave natrhne a pozrie, čo je pod tým papierom 😀

aduskatt
13. mar 2013

@chavierka ja to robim tak, ze dam kusok hmoty medzi mikroteny, natenko vyvalkam, potom dobre pritlacim listu, pismnko tak ako je v mikrotene otocim dole hubou, mikroten, ktorý je teraz navrchu stiahnem, nozikom orezem, co je navyše a pismenko aj so spodnym mikrotenom prenesiem na tortu, umiestnim tak ako treba, cize mikroten je teraz navrchu a dam ho dole🙂)) napisala ako tatar🙂)))))

luciahromadkova
13. mar 2013

@pristela neboj moja das to....moj manzel sa kazdy den vypytuje, ci si uz tu PC tortu pridala, lebo pytala som sa ho co je to za hra, on je tiez maniak na taketo hry..., teda rad sa zahra a od vtedy sa nevie na tu tortu dockat 😀

aduskatt
13. mar 2013

@sticker ja im to vzdy dam, ze v papieri mate polystyren, robte si s nim, co chcete🙂)))

luciahromadkova
13. mar 2013

@sticker
@aduskatt ved nech sa pozru, a domaci mi uz aj ten karton ked odbalia donesu spat..., s odpovedou, ze nemusis nosit skatule.... 😀
a andrejka, este robim tak, ze na ten karton zospodu nalepim reklamu- samolepku na sestrin e-shop ak ide torta niekde, kde by mohli mat zaujem..., lebo clovek nikdy nevie....

aduskatt
13. mar 2013

@luciahromadkova ja davam vizitky do balickov🙂))) a obcas aj darcek

pristela
13. mar 2013

@luciahromadkova no to si ma ukludnilaaaa 😅 😅 😅

luciahromadkova
13. mar 2013

@pristela no vies moj manzel je taky podobny typ asi toho chlapa /teda teraz nemyslim na vyzor/...., vzdy kriticky povie co by mohlo byt lepsie /hlavne ja nemam na niektore veci oko, technicky a tak../..., alebo napravi priamo mne ked nieco robim...ale pochvali a tesi sa a ked mu chuti torta vychvali...
a podla mna aj ten chlap sa na tu tortu tesi.../ a aj ked to zadanie ☹ uff/, mozno hodi kriticku poznamku a bude si ju obzerat skumavym pohladom 😖 , ale nakoniec mu hlavne torta od teba bude chutit... 😵

79zuzana
13. mar 2013

@chavierka ja jednoducho buchnem celou listou (jemne 😉 ) of roh linky a pismenko krasne vypadne 😀

pipka
13. mar 2013

@jenie123 torta bola rozmer ako A4 papier, a na tom ten iPhone na dlzku cca rovnako ale mierne uzsi, cca o 3-4 cm uzsi 😉 preto som ho davala šikmo, aby to nevyzeralo cudne 😅 😉

mizulienka
13. mar 2013

@aduskatt eshop este nefunguje zatial? 😉