Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. mar 2013

@bambula1307 a boky se normálně roztírají nějakou plastovou kartou??

aduskatt
27. mar 2013

@lussy23 mio mao je rozpravka, chodi to na detskom programe JimJam.....🙂)) asi si sa s tym nestretla, kedze nemas male detusky🙂

bambula1307
27. mar 2013

@jakelina Majka ja som to robila tak ze som trocha naliala na stred a potom som sa snazila tenkym pramienkom z hrnca liat tak aby to po bokoch tieklo..nakoniec som rozotrela hladkym dlhym nozom cez stred az ku krajom, nech stecie prebytok a potom boky som tym nozom zospodu z papiera co stieklo natrela....zamaskovala co bolo treba, je to dlho makke a mas dost casu na maskovanie...potom len prelozis na cisty papier a das stuhnut..trochu dlhsie tuhne. 😉

mamina1978
27. mar 2013

@vlada111 No ved najstarsi syn mi postrazi, aj 2-3 hodiny , ale vzdy len jedneho z malych. 😉 🙂 Aj mm si vezme aj polovicu deti do firmy 😀 no najmensieho mu este nedam !!!!! ☹ len tak na par minut ,aj to mi ho vrati poväcsinou s typlom na cele alebo odretym kolenom 🙄 ale o tych starsich troch sa v pohode postara. Lenze odkedy mame tych dvoch najmensich , co je uz tri roky, tak teraz prvy krat ich mal vsetkych styroch naraz 😝 😝 Nasi dvaja pubertaci maju teraz 2 tyzdne prazdniny , tak je u nas veselooooo 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
27. mar 2013

@pipka ooo dakujem pekne 🙂

aduskatt
27. mar 2013

tak a na dnes fajront, 3200g, orechovy korpus, parizska slahacka kokosova🙂 pre milovnika skupiny Tři sestry

wera.g
27. mar 2013

super 🙂 ako sa ti robilo s čiernou? mňa čaká čierna pre milovníka depeche mode, trošku sa toho desím 😅 @aduskatt

aduskatt
27. mar 2013

@wera.g uplne v pohode, obvykle na to miniem zvysky zafarbenej potahovky, to zmaglim dokopy a pridam extragelovku, robim to zo Smartflexu

wera.g
27. mar 2013

moja prvá ružička na stopke, ešte potiahnem tortušu a idem do hajan 🙂

wera.g
27. mar 2013

jáááj no super vedieť, ja tu mám plný kýbel bársjak zafarbených hmôt, no tak využijem 🙂) hoci šiknú sa, že si nemusím kvôli troške farbiť hmotu 🙂) a nepraská sa, nie je taká zašedlá? či si ju striekala leskom? @aduskatt

aduskatt
27. mar 2013

@wera.g ona ked chvilu postoji, este stmavne, ak myslis cierny sprej, , tak nie, je len naperletovana

katkak23
27. mar 2013

@wera.g to akoze prva...tak ta sa ti naozaj vydarila krasna je...

daducha
27. mar 2013

baby tak je to v kybli 😝 ,zaplatia tolko kolko bude stat torta aj praca na nej.Takze cez sviatky môzem zacat so 7 postavickami,holubmi a prasiatkami.Ale ako to bude vyzerat komplet, to este ani vevericky netusia 😀 ,ach jo,ani cena ich neodradila ...

aduskatt
27. mar 2013

@daducha no som zvedava na vysledok🙂)

woman04
27. mar 2013

@chavierka nie,nie...zelený kruh,papier na pečenie,červený kruh a až potom som celú potiahla...macko nie je ničím potretý...v mmf je čokoláda,tak asi preto a ruky si natieram cerou...jeeej...máme skoro rovnakých Tomáškov 😉

adrika202
28. mar 2013

práve dokončená,ráno do práce a večer zase piecť..no stojí nam to za to ? 🙂

ajka82
28. mar 2013

baby tak tu je moj vytvor...zadanie, okruhla, cesta ako na torte co som robila jednu, tak som pochopila ze okolo torty, znacka s prikazanou rychlostou, lamborghini a niekde meno... ale... mne sa tam ta znacka vooobec nehodi ☹ co ted? necham tak ked chceli, ci skusim vykecat bez znacky? 😒

lokalistin
28. mar 2013

@broucek2 jej ta je krasna aj mala je zlatunka

lokalistin
28. mar 2013

baby mna porazi z toho tomasa lieta mi kade tade,ako to,ze vy mate tie torty krasne rovne a drzia tvar?idem spat uz na to nemam nervy 😝 som zvedava co z toho bude aky mutant 😢

katkak23
28. mar 2013

@ajka82 ved je nádherná v pohode aj so značkou anozaj....a ked ju tam chceli isto by som ju tam nechala je dobrá

katkak23
28. mar 2013

dievčatá potrebujem zachrániť....na sobotu torta pre futbaloveho rozhodcu 😀 mam trapny navrh ale potrebovala by som zopar napadov lebo net 0 bodov 😒 rozmyšlala som okruhku zelenu ako travnik prehodit akoby male tričko pasikave rozhodcovske, pistalku zlatu a červenu a zeltu kartu ale sa mi to tam asi nezmesti koncept ziadny des

mamina1978
28. mar 2013

@ajka82 Mne sa praveze paci s tou znackou a cislom.........ozivy to torticku 😉 🙂 Bez znacky by to bolo take obycajne 😔

mamina1978
28. mar 2013

@lokalistin mne sa hybala ta barbie, lebo bola vysoka, tak som ju prepichla a zpevnil dvoma spajglami,Jedna vzadu a jedna vpredu....vid foto v dvojke v postupe, ta zadna spajgla nie je na fote, len tu vpredu je vidiet pretrcat 😅........ dala som zatuhnut a na druhy den, nez som ju isla natriet maslovym kremom, tak som tu vytrcajucu spajglu vytiahla, a uz bola total pevna 😉 🙂 Tak ked by som natrela Tomasa, dala by som tiez na dvoch miestach pretrcajucu spajglu, jednu dopredu a jednu dozadu 😉..... nechala zatuhnut a potom sa tie dierky tak, ci tak zamaskuju maslovym kremom a potahom. A nic sa ti nezosunie, nerozpadne 😉 🙂

sticker
28. mar 2013

Dobré ránko dievčence 🙂 Idem robiť mramorový do srdca. Je to celkom veľké srdce, v tej šírke ako sú oblúky má 30. Bude mi stačiť 1 a pol dávky, teda zo 6 vajec? Moc ďakujem 🙂

mishulle
28. mar 2013

holky jak velký problém je, když do bílkový polevy nedám citron? manžea ho dodělal a já si nevšimla a teď nemám kam skočit, je to jen pro domácí účely

jakelina
28. mar 2013

@sticker já mramorový nedělám, tak nevím, ale zdá se mi to málo. Já dělám jiný recept a to bych udělala z 8 vajec.

vecernicci
28. mar 2013

@wera.g jako živá 😉

jakelina
28. mar 2013

@wera.g moc krásná 😉

aduskatt
28. mar 2013

@sticker myslim, ze nebude, ja som davala zo 7do 26kovych

sticker
28. mar 2013

@aduskatt @jakelina Tak skúsim z tých 8. Bože ja sa tak bojím, že sa mi to nepodarí 😒 Ono to nemá ako vykypieť, však? Akurát by to šlo do výšky a to potom vyklopím naopak a sa to pekne zarovná....