Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
26. apr 2013

@lussy23 buď si to do takého tvaru orežeš ešte pred potiahnutím, alebo priamo na torte. Ja som podobné robila, nie je tam toľko tých vlniek, ale princíp ten istý.

aduskatt
26. apr 2013

@lussy23 ja som najskor potiahla boky a potom vrch zvlast a vykrajovala som skalpelom take klucky ake som chcela

aduskatt
26. apr 2013

@pralinka25 moja stvorcova 28cm, 20 cm a 15 cm mala 9,5 kg

dm1
26. apr 2013

@lokalistin no len by k tym foto tusim vzdy mali napisat aka bola vyska poschodi 😝. lebo napr. tu na obrazku hore som videla jednej kocke na torte a mala to na celom boku a to mala tusim 4 korpusy a 3x plnene 😝. malokedy robim veru viac ako 4 korpusy v jednom poschodi 😝

nika1985
26. apr 2013

@pristela vsetko len to najlepsie vela sil a napadov a nazdravie s mojitom daj si aj za mna 😉

mnamuela_aduskatt
26. apr 2013

🙂 tak trosku zmenena fotecka a identita🙂

mnamuela_aduskatt
26. apr 2013

povodnu fotku, ktoru tu mam neviem za zivy svet najst v notebooku ☹

sticker
26. apr 2013

@mnamuela_aduskatt A ja pozerám že čo to za nick, že oba názvy poznám len nie dokopy 😅 😀 Super 😎

mnamuela_aduskatt
26. apr 2013

@sticker no sak kym si albumy porobim a tak, budem takto zapnuta a potom sa casom zasa prepnem na "normalneho cloveka" xixi

79zuzana
26. apr 2013

@amadora no vidis super si si poradila ;)

aduskatt
26. apr 2013

@pristela Žanetka všetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj🙂))

luciahromadkova
26. apr 2013

@muffinka8 neboj sa stuhne trocha..., ja tiez robim len z tolko cukru, lebo potom je to strasne sladke...a tiez sa da, ze vyslahas a das stuzovac za studena dr. oetker, ak potrebujes hustejsie...

luciahromadkova
26. apr 2013

@muffinka8 strasne zlata mys 😵

muffinka8
26. apr 2013

@luciahromadkova chuťovo to bolo fajn aj s mascarpone, nie presladené a karamel bolo pekne cítiť.

mnamuela_aduskatt
26. apr 2013

babyyyyyyyyyyyyyyyyy ja mam doma Magoraaa🙂)) ja sa taaaaaak tesim.......... a som naho hrdaaaa, konecne sme zavrsili 5 rokov snazenia 🙂

vecernicci
26. apr 2013

ahojda děvčata, nějak jsem poslední dobou nestíhala ani číst, natož přispívat 😝 ale teď mám volný víkend, mám dělat jen dort tank pro našeho prcka k svátku, ale ještě si prý musí vybrat přesně jaký typ chce 😝 to jsou trable 😉
A jen tak mmch u nás má ťaman nové sol. podložky, jsem si koupila jen dvě, ale má pět nových 😉 má tyhle http://cukrarske-pomucky.cz/silikonova-forma-di... http://cukrarske-pomucky.cz/silikonova-forma-do... http://cukrarske-pomucky.cz/silikonova-forma-or... a ještě dvě a ty jsem nikde nenašla, tak je vyfotím a dám sem 😉 a jsou jen za 149 korun

luciahromadkova
26. apr 2013

@mnamuela_aduskatt blahozelame, dobre oslavte a dufam ze problem v skole vyriesený...

mnamuela_aduskatt
26. apr 2013

@luciahromadkova dakujeme v pondelok mame aj vyrocie, tak oslavime dvojnasob....... u maleho v skole sa to stale riesi☹ uz som tam bola 6 krat kvoli tomu, ale cochvila bude rodicko, tak snad to pomoze

luciahromadkova
26. apr 2013

@muffinka8 🙂

vecernicci
26. apr 2013

tak ještě mám tuhle a ještě tam má další, ale tu jsem nikde nenašla 😝 jen kdyby byly penízky, tak koupím všechny 😀

jo a mých pár výtvorů za poslední dny 😉

pralinka25
26. apr 2013

@lamps @aduskatt dakujem dievcata presne toto som potrebovala

@aduskatt a kolko krat si tie poschodia plnila nepamatas sa? a manzelovi gratulujem 😵

aduskatt
26. apr 2013

@pralinka25 pamatam🙂) dvakrat🙂 a vo vrchonom a spodnom bolo ovocie.rovnake rozmery bez ovocia a s puncovym vrchom bola 8250 g.a ze dakujem zanho🙂 este nedorazil zo skoly, je v Blave, uz sa neviem dockat, kedy pride🙂

pralinka25
26. apr 2013

@aduskatt dakujem. ja budem mat spodok tu tvoju kavovorumovo orechovu bez ovocia potom pribinak s mandarinkami chce a kokosovu s ananasom na vrchu tak to by mohlo sediet na tu prvau. dakujem mooooc.

dobre to oslavte 😉

aduskatt
26. apr 2013

@pralinka25 dik, v pondelok to roztocime🙂 teraz mam rozrobene tri tortuchy, takze oslava nehrozi. Akurat mi volala teta, ze ako to vyzera s ich tortou, jej zabehlo, ked som povedala, ze este nijako 😀 😀 😀

pralinka25
26. apr 2013

@aduskatt 😀 dvihas tetuske tlak

aduskatt
26. apr 2013

@pralinka25 aspon jej nebude zle🙂

pralinka25
26. apr 2013

@aduskatt 😀

aduskatt
26. apr 2013

@pralinka25 no ved ale vidis ako sa staram o verjene zdravie, xixi

pralinka25
26. apr 2013

@aduskatt by ti mala dat za to priplatok

aduskatt
26. apr 2013

@pralinka25 tak toho sa nebojim, povodne chcela toertu ze dva apol kila a na nej 8 veci..........takze to ratam , ze bude typ vela muziky za malo penazi......ale tak ministerka zdravotnictva by mohla nieco prihodit, ked sa staram o to verejne blaho🙂)