Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucka_o
21. máj 2013

baby z coho vy robite kvety? ja zo smartflexu, ale mam pocit, ze niesu take pruzne...n aked robite kaly posypujete s cim tie vnutorne tycinky? s cukrom????dakujem!

dm1
21. máj 2013

@lucka_o pruzne? ved kvety nesmu byt pruzne musia vytvrdnut uplne. robim bud zo smartu alebo gumpasty alebo MMF

pipka
21. máj 2013

babulky z BA, nemate niekto este volny termin na nedelu 2.6. spravit jednu obycajnu krstinovu pre chlapceka? 😕 suuurne 😅
ja uz tam mam plllllnoooo 🙄

ajka82
21. máj 2013

@pipka jaaaj, tak to bereeem, bo tucniaci z madagaskaru sa ucili v noci lietat...jedneho uz mala dostala na zjedenie nech sa tesi 😅 ...s pingu problem nemam, tych uz aj poslepiacky ale hentiii 😖 🙄
@lucula73 heeej, ruzovy kitty ruksak bol nas 😀

ajka82
21. máj 2013

@pipka no daj co by si potrebovala? 😉 mam tam len jednu na 2.6 tak zvladam

florentina
21. máj 2013

Přidávám jednu "mini+rychlovku", dort nestihl před potažením ani ztuhnout, tak se to pak trochu zdeformovalo. Dort byl pro dcerku za to, že se naučila na nočník. Slíbila jsem ji, že když to zvládne, dostane dort, byla to pro ni velká motivace... a uběhlo pár dní a nocí bez nehod a včera si na to vzpomněla a přiběhla za mnou a křičela: "maminko, už to umím, chci doooooooooort !!!!!!!!!!" a samozřejmě hned a musí na něm být srdíčka...tak jsme ho spolu upekly a tu je. A ještě musím napsat, takovou radost jsem z dortu určitě ještě nikdy u nikoho neviděla, skoro hodinu tady skákala po pokoji, že má dort, chodila ho pusinkovat, pořád mi děkovala a říkala jak mě i dort má ráda a když zjistila, že je čokoládový, tak už se jen smála a smála....opravdový gejzír radosti, byla jsem z toho normálně dojatá....
Průměr 14cm, výška 6cm, váha 1,7kg.

kohutovci
21. máj 2013

@florentina 😀 😀 😀 mas uzasnu malu Sikulku.. torticka je naaadherna.. 😉 😵

kohutovci
21. máj 2013

maminky, ktore robite mmf hmotu.. viete mi prosim napisat presny overeny recept?.. ja ju robievam od oka.. a tak aj vyzera.. raz je vlacna, pruzna.. inokedy sa mi lame 😒

pristela
21. máj 2013

@karmenta napis mi do IP mail a poslem ti fotose co mam 😉

pristela
21. máj 2013

@dm1 Dani už to mááám 😀 😀 napis mi do IP sim ta este po milionty krat tvoju adresu a zajtra ti to dám poslať 😵 😵

sticker
21. máj 2013

@kohutovci Tak toto zaujíma aj mňa... Vždy som šla podľa receptu na prvej strane, ale teda to je moc cukru.. Naposledy som mala 175g cukríkov a preosiala som si 500g cukru a veru tam nešiel celý ani zďaleka....
http://tortysnov.sk/fotopostup/domaca-potahovka... Aj podľa tohto robím, si to tak nejako vyrátam 😀

florentina
21. máj 2013

@kohutovci děkujiiiiiiiiiiiii 😉 Oslavujeme dnes obě...dcerka, že má dort a já, že to tak zvládla. Ještě před třemi týdny jsem ji na nočník ani nedokázala posadit, jak se vzpouzela a teď za poslední týden měla jednu jedinou nehodu a to když byla zabraná do hry venku s dětmi a zvládá to rovnou i v noci, takže komplet bez plen, fakt z toho mám velkou radost....se všem omlouvám za mimodortový příspěvek, ale všechny maminky mě určitě pochopí, jaká radost to dokáže být, když ta naše sluníčka dělají pokroky....

sticker
21. máj 2013

@florentina Inak si to tak pekne opisovala, že som si ju vedela živo predstaviť, ako sa tešila z tej torty a poskakovala 😵

bosorka3113
21. máj 2013

Ahojte objednava niekto zo stranky korunaplus.sk ? Urobila som objednavku pred 2 dnami a nikto sa neozmyva a mobil nezdvihaju ☹ a teraz neviem ci funguju alebo co vrr nemate skusenost niekto?

nelly75
21. máj 2013

ahojte kočky, dlho som tu nebola, ani torty som nejako nerobila, ale čaká ma svadobná 3-poschodová v juni, tak si postupne chcem robiť prípravu... a tu je moja dnešná pre svokrušu k narodeninám. Chcem sa aj vás opýtať, s akou poťahovkou sa vám najlepšie robí, už som to preberala s babami na FB, kde mi radili že na tú svadobnú mi odporučajú smartflex velvet, ja som zatiaľ robila len z MMF 🙂

aduskatt
21. máj 2013

@nelly75 ja s babami suhlasim, Smartflex

sticker
21. máj 2013

Mňa by ešte zaujímalo, aký je rozdiel v smarflexe a pasta dama top special..... Teda okrem ceny 😝

aduskatt
21. máj 2013

@sticker pasta dama top je skvela utocna zbran🙂 to po niekom hodis, zabijes ho, tvrda jak kamen, mastna, nevymodelujes ani prd, ruze som mala este po tyzdni gumene, sadali, mala som kilo a som rada, ze som sa jej zbavila.........aj pri krajani to bolo ako kamen, proste zbrojak na tortu😀..........ale isto sa najdu babenky, ktore na nu dopustit nedaju a budu mat iny nazor🙂

maya30
21. máj 2013

@mamcas ano to je ta facebookovska stranka, ani ja to tam neviem najst, ale podla tejto foto sa to da spravit tiez 😉

maya30
21. máj 2013

@florentina to je krásne, fakt ze tie deti vedia prejavit radost najuprimnejsie 😵

sticker
21. máj 2013

@aduskatt To vážne? 😀 😀 😀 Fu, tak to potom jasne Smart vedie.... A preto je asi aj taký drahý 😝

aduskatt
21. máj 2013

@sticker asi to bude nejak tak🙂 ale ako hovorim, to je moja skusenost, moj nazor.........isto sa najdu baby, ktore maju inu skusenost a su s tou potahovkou spokojne ( veď inak by sa asi nepredavala).......

mrka2
21. máj 2013

@florentina to je kraasa! deticky su uuuzasnee, spontanne... krasna reakcia 🙂

jakelina
21. máj 2013

@florentina malá je šikulka, moc gratuluji k úspěchu na nočníku

lucka_o
21. máj 2013

@dm1 nie doslova pruzne, len mam pocit, ze ked vidim ako ich modeluju na youtube tak sa im upravia do hocakeho tvaru ihned a mne sa to nedari, ked robim zo smartflexu....

lucula73
21. máj 2013

babyyyyy........čo robievate karamelovú plnku zo salka a davate tam aj karamelový puding..................ako sa to správne robí?kedy to salko tam mám dať?mne sa to zraziloooooooo............akože skusim to napraviť,ale kde som urobila chybu??
@mia1111 nerobievaš ho do marlenky??

mia1111
21. máj 2013

@lucula73 - robievam, ale maslo, salko aj puding musia mať rovnakú teplotu, teda aspoň ja tak vždy robím, že ak robím poobede, tak ráno vytiahnem maslo aj skaramelizované salko z chladničky, urobím puding, nechám ho vychladiť na izbovú teplotu a potom si vymiešam najskôr maslo, potom pridám salko, zmiešam spolu. V druhej miske rozmixujem puding, aby neboli hrčky a potom postupne po troške pridávam puding do maslovo-karamelového krému a šľahám šľahačom. Vždy robím takto, klop-klop, ešte sa mi to nezrazilo, ale pri mojom šťastí, keď som to teraz napísala, tak nabudúce sa zrazí aj mne 😀 😅

reruna
21. máj 2013

@lucula73 taky nevím, i mě se to jednou srazilo, tak od té doby tam pudink nedávám...

Všem děkuji za liky k ježečkovému dortu, kolegyně byla nadšená, všem moc chutnal, celý ho na svatbě snědli a ten druhý jim zbyl...a už mám další objednávku🙂

maya30
21. máj 2013

@lucula73 ja ho robim casto - najskor vyslaham maslo, potom po lyzickach salko a nakoniec po lyzickach puding...musia mat vsetky rovnaju teplotu, aj mne sa casto zrazi, ale da sa to lahko napravit, dam do mikrovlnky, parkrat vyberiem, premiesam, to uz uvidis sama kedy je plnka znovu hladka a dam vychladit na polhodinku do mraznicky. Potom uz len preslaham a nic jej nie je 😉

florentina
21. máj 2013

Kočky, myslíte, že může být špatný krystalový cukr...minule jsem psala, že jsem měla nějaký divný korpus a teď se mi stalo to samé...nahoře po upečení takové jakoby krystalky, je to jak šupinky, na chuť nepříjemné...v krému se to rozleží, ale nikdy se mi to předtím nedělalo a teď mi došlo, že tyto dvě várky jsou z nového cukru....