Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
30. máj 2013

@jakelina tak tieto fotky si dobre odloz... 😀 uvidis ake budu vzacne ked budes varit v krasnej vonavej novej kuchynke 😵 😵 😵

katkak23
30. máj 2013

Tak a dobojovane...este tri 😕 sice nie uplne vydarena napodobenina...mam sa este co ucit 🙂 @dm1 a da kujem za rady 😀

z.junasova
30. máj 2013

Ahojte, tak dnes idem robiť korpus a pribináčikovú plnku s ovocím. Korpus chcem spraviť kakaový, zatiaľ čo som dva spravila do formy 28cm s 8 vajec tak sa mi zdalo že sa až tak veľmi nezdvihla, ale robila som chybu že som natrela boky formy, takže mi to spravilo trošku kopček. A chcem sa opýtať:
1. zatiaľ som vždy robila cesto na korpus tak, že som vyšlahala žltky a bielka zvlášť a potom dala dokopy aj so všetkým, teda sneh naposledy. myslíte že je nejaký rozdiel ak to urobím takto alebo naraz z celých vajec? Či je to jedno?
2. To množstvo na pribinák - 500g tvarohu, 2 šlahačky, smotana, 2 creme ole, atď. stačia na plnenie na dvakrát? Predtým som robila len jednoduchú tvarohovú plnku a to som použila tri tvarohy a tri kyslé smotany zmiešané s vanilkovým cukrom.
Veľmi pekne ďakujem za každú radu 😀

p69majka
30. máj 2013

@stankapk dík za tip! 🙂

florentina
30. máj 2013

@z.junasova já bych určitě do 28cm udělala minimálně z 750g tvarohu atd...ale já mám ráda vysoké dorty a dávám hodně krému /teda pokud není máslový/. A co se týká toho šlehání bílků, nevím, taky to dělám zvlášť a chystám se to někdy vyzkoušet udělat dohromady, ale to až budu něco dělat pro nás....

z.junasova
30. máj 2013

@florentina Ja mám tiež rada vysoké torty a viacej krému, tiež nie maslového 🙂 radšej si dokúpim viac surovín a uvidím, ale asi to urobím z tých 750g tvarohu 🙂 Ja mám kruhovú formu a chystám sa z nej vyrezať srdce, tak dúfam že sa mi to podarí a budem mať dosť korpusu 😀

florentina
30. máj 2013

@z.junasova jasně, že podaří. Vezmi si papír, nakresli na něj jednu půlku srdce, ohni, vystřihni srdce /budou tak obě půlky stejné/, přilože na korpus a jen ořízni. Promiň, možná je to jasné, ale kdyby náhodou pomohlo....já vše vyřezávám dle šablony co si udělám na papír a pak se neseknu....a když nemám tak velký papír, tak si slepím víc dohromady....

z.junasova
30. máj 2013

@florentina Ďakujem za radu, s tou papierovou šablónou to bude aspoň presné. Len chcem to asi urobiť tak aby som čo najmenej z korpusu zrezávala, teda hore vykrojím špic z korpusu - horná časť srdca - oblúky a dole dorobím zo zostatkov korpusu tú špicatú časť srdca. Bojím sa aby nebolo to srde inak príliš malé. Fuuuu, dúfam že som sa vyjadrila aspoň trošku zrozumiteľne 🙂

artepf
30. máj 2013

@z.junasova nevím, podle jakého receptu pečeš korpusy, já dělám mramorák jako většina holek tady a šlehám pokaždé celá vejce s cukrem, korpus mám pokaždé krásně vysoký a není v tom žádný rozdíl, takže je to o dost ulehčená práce se stejným efektem 🙂 . A pribinák dělám ze dvou tvarohů do 25 cm průměru, teď třeba budu dělat svatební třípatrák a chtějí jen pribinák, do spodního čtverce 30x30 budu dělat ze 4 tvarohů, takže jak ti poradila @florentina, nejlíp asi ze třech tvarohů 😉

artepf
30. máj 2013

@z.junasova ještě jsem zapomněla, já dělám teda pribinák: 2 tvarohy, 2 šlehačky a 1 Creme Olé

z.junasova
30. máj 2013

@artepf Ďakujem za radu 🙂 ja robím klasický piškótový korpus plus dávam aj kakao.

z.junasova
30. máj 2013

@artepf a ten recept na pribinák mám z druhej témy - fotopostupy, píše sa tam 2 creme ole, takže stačí aj jeden? Či na tie tri tvarohy mám dať radšej dva?

artepf
30. máj 2013

@z.junasova no správně podle receptu přijdou do 2 tvarohů a 2 šlehaček 2 creme olé, ale potom je to tak tuhé, že se to skoro nedá rozetřít na korpus, takže bohatě stačí 1 olé a je to i tak pěkně tuhé, na 3 tvarohy dávám 1,5 olé 😉

z.junasova
30. máj 2013

@artepf Ďakujem 🙂

mrka2
30. máj 2013

@jakelina dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved, urcite vyskusam 😵 nevadi,ze je lahky 🙂

svetlo55
30. máj 2013

Žienky, potrebujem súrne vedieť: Keď pečiete v elektrickej rúre 2 korpusy naraz, zapínate aj ventilátor?

sticker
30. máj 2013

@artepf Vážne robíš mramorák a nedelíš vajíčka? Lebo ja teda pečiem na 90% iba mramorák a poctivo všetko zvlášť a tak rada by som všetko spolu dala, len sa bojím... 🙂

muffinka8
30. máj 2013

@svetlo55 niektoré korpusy ako mramorový tak tým nerobí dobre ventilátor ... ja pečiem normálne keď ich mám viac, samozrejme v jednej rovine sú ... maximálne o 10 minút dlhšie ale to budeš sledovať a uvidíš.

benjik
30. máj 2013

Ahoj šikulky!
@jakelina Takové vaření ti i závidím.Já první dva týdny po nastěhování vařila venku na ohni.

artepf
30. máj 2013

@sticker opravdu šlehám celá vajíčka s cukrem, vždycky na nejvyšší otáčky cca 4 minuty, potom přidám olej, teplou vodu a mouku smíchanou s práškem popř. s kakaem, oříšky, kokosem atd. a vždycky je výborný 🙂 . Ze začátku jsem to taky dělila, ale pak jsem to jednou zkusila takhle a nevidím v tom žádný rozdíl 😉 .

jakelina
30. máj 2013

@benjik to jsi mě rozesmála 😀 😀 Já jsem taky myslela, že budeme grilovat a víc času trávit venku, ale vždyť pořád prší. Vrrrrrrrrrrrrrr. 😝

lokalistin
30. máj 2013

Ahojte,kuknite co som prave nasla na FB,to je ta zenska co chcela odo mna minuly tyzden tortu,bola som na SK tak si musela zohnat niekde inde. Neviem, kto ju robil,ale vyzera dost lacno,tak dufam,ze nestratim koli nej teraz objednavky
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5692955... lepsi zaber tam tusim neni

jakelina
30. máj 2013

@svetlo55 když peču vedle sebe dva korpusy tak ne, ale když mám třeba jeden na plechu a druhý ve formě ve dvou různých výškách tak ano.

svetlo55
30. máj 2013

@muffinka8 no práve mramorák robím ☹

benjik
30. máj 2013

@jakelina no u nás to bylo naštěstí dva roky zpětně - to léto bylo fakt léto.Ale jako ohřívat manželovi večeři v 10 večer při svitu hvězdiček mělo něco do sebe.

jakelina
30. máj 2013

@lokalistin je to špatně vidět, ale i tak nic moc to není. Tvoje dorty jsou určitě krásnější

artepf
30. máj 2013

@svetlo55 já dělám korpusy jen podle receptu na mramorový a vždycky zapínám ventilátor, ať už mám v troubě jeden korpus nebo víc a nikdy jsem neměla problém, zapínám troubu na 150 st.. a po 45 min zkontroluju, ale většinou ještě tak 15 min přidávám. Včera jsem zrovna dělala 30x30 korpus a nad tím 25x25 a přidávala jsem celkem 3x10 min, takže dohromady se pekly asi hodinu a čtvrt, protože byly z 12 a 8 vajec a trvá to, než se pořádně propečou 🙂

svetlo55
30. máj 2013

@jakelina aj mramorák?

jakelina
30. máj 2013

@benjik to byla romantika co, já hodně používám mikrovlnku, už jsem v ní i vařila brambory a těstoviny, což jsem předtím nikdy nedělala. 😀 😀

jakelina
30. máj 2013