Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
27. jún 2013

@florentina Katuška, kvietky sú neskutočné a ja mám o čom snívať 😀 😀 😀 😀

lamps
27. jún 2013

@mamina1978 och, ďakujem, práve som písala na FB, že som ju oproti originálu pomenila, tak snáď to teta predýcha 😀 mne sa ten originál nepáčil a až teraz mi doplo, že som po torte zabudla urobiť ťapky - stopy po cickách musím ich ísť urobiť.

pristela
27. jún 2013

@florentina joo , viem ze presne takto stoja , este tusin zuzka na inchebe vravela /@dm1/ ze by chcela ist na ten pobyt/školu/kurz/ co robi alan dunn -teda ak si spravne pamatam 😕 vyslo to nejak 1000€ bolo to na tyzden alebo vikend s ubytovanim a v anglicku samozrejme , tak to musí byt neskutocny zazitok, aj kedby si sa nic nenaucila 😀 o com pochybujem, pretože viem že tí co"vela" pytaju za kurzy si stoja za tym ze za tie peniaze prosto musis odist s krasnym kvetom aj keby ta to douca celu noc sám 😅 , no ale vidiet ho pri praci, a v tych priestoroch to musi byt neskutočny zážitok 😀

pristela
27. jún 2013

Baby robili ste niekto falosnu parizsku ale karamelovu ? 😕 vyjde mi to ? 😕 sa odstrelim ak napisete ze nie , bo uz sa mi to chladi a poobede chcem plnit 😕 teda hned ako upeciem korpus 😀
Urobila som karamel rozpustila ho v slahackach , po odstaveni supla do toho jedno maslo a ted sa chladi , nerobil to niekto ? teoreticky by sa tam nemalo co nevydarit no ale predsa len 🙄

sticker
27. jún 2013

@aduskatt Inak Adi ja som si tiež kúpila zelenú fixu a ako som robila mená na muffinky tak prvé tri super a potom tak slabunko písala, aj som trepala (a to som ani nečítala tvoje rady, keďže to bolo v nedeľu ), aj hmota bola stuhnutá... V záruke je, tak neviem. Už len ten alkohol skúsiť keď budem na budúce písať....
A ja nemôžem poprosiť ten postup 😅

amadora
27. jún 2013

@aduskatt tak som nakoniec aj ja robila, že som hrot namáčala do gélovky 😀

aduskatt
27. jún 2013

@sticker myslis na vlci mak?

katkossko
27. jún 2013

@pristela ja som tak robila raz karamelovú plnku, ale mne sa zdala dosť sladká, tak robievam 300 g kr. cukru upáliť na karamel + šľahačka + 500 ml mlieka s 2 zlatými klasmi , nechať vychladnúť a pridať 2 maslá. 🙂

sticker
27. jún 2013

@aduskatt Adi už som to našla na FB, na tvojej stránke 🙂 Len som FB zapla neskôr ako koníka 🙂 Tak idem tam pozrieť 🙂 😉

pristela
27. jún 2013

@katkossko jo jo ja robim asi 4druhy karamelovych plniek 😀 ale teraz som chcela ani nie cisto slahackovu a ani nie cisto maslovu 😀 robim este jednu kedze mam dve karamelove torty ted 😀 a tam uz robim puding+maslo+salko

lamps
27. jún 2013

@pristela ja robím karamelovú tak, že do upáleného cukru opatrne vlejem šľahačku, nechám úplne rozpustiť karamel, vychladním a vyšľaham so stužovačom ako parížsky krém, je super a zatiaľ sa mi vždy podarila

aduskatt
27. jún 2013

@sticker ja vsetky postupy hadzem na moj web🙂

pristela
27. jún 2013

@lamps jj aj ja ju robim , je super , ovela lepsia nez maslove salko 😝 len som chcela vediet ci prave tuto konkretnu niekto nerobi 😕 nevadi , vsak vyslaham a uvidim ci budem vecer letiet do tesca 😀 😀 😀

daniela09
27. jún 2013

pre pani učiteľky sladké orchidejky od mojich synov. Dufam že sa budú páčiť.

evicaka
27. jún 2013

Pridávam tú moju krstinovú

florentina
27. jún 2013

@daniela09 tak ty se budou páčit stoprocentně, jsou fantastické!!!

daniela09
27. jún 2013

rýchlovka zo soboty. O 9,30 som začínala piecť korpusy, a o 14,30 bola torta hotová. Sestra mi totiž zabudla oznámiť že oslava sa preložila o den skôr. No čo nezrobím pre môjho synovca.

daniela09
27. jún 2013

@florentina dakujem pekne, to sú moje prvé takto na drôtiku

mojmacik
27. jún 2013

@daniela09 waaaaaaaau ako trojickyyyyy 🙂...krasne ukladam .....cim robis orchiejky?

mamina1978
27. jún 2013

@daniela09 Krasnucke kochlikove orchidejky. 😵 😵 Urcite sa budu velmi pacit 😉 🙂

daniela09
27. jún 2013

@florentina nemám slov, sú nádherné. Na lístky si použila akú farbu?

florentina
27. jún 2013

@blcha děkuji moc 😉, to je pro mě velkou motivací do dalšího pečení....tak vidíš, jsme na tom úplně stejně 😉 a právě ta naše nespokojenost nás posouvá dál. A toto téma, to je moje jasná srdcovka, našla jsem tu spoustu milých, ochotných, sladkých ženek a je mi tu dobře a hrozně mě baví pozorovat pokroky, vždy když někdo začíná, jak se v průběhu času zlepšuje /ať chce, nebo ne🙂/.

blcha
27. jún 2013

@daniela09 krasne kvety urcite sa budu pacit 😉

akapulko
27. jún 2013

pridavam aj ja svoju dnesnu mozno niekomu posluzi na inspiraciu🙂)

florentina
27. jún 2013

@lamps děkuji 😉 , sladké sny 😀

@daniela09 děkuji🙂 ty lístky jsou z světle zelené hmoty, vystínované světlou a tmavou práškovou zelenou barvou a na těch od růže je ještě tmavě rudá prášková barva...a celé kouze vzniklo tím, že na závěr jsou přestříkané jedlým lakem...ten to zafixuje a tak jako oživý...

florentina
27. jún 2013

@pristela jj, je to tak, jsem toho důkazem 😎 ...taky jsem nevěřila, když jsem viděla tu fotku co budeme dělat a na stole ten váleček bílé hmoty, že si toto odnesu domů a bude to moje práce 😀 ...a ještě jak jsi psala, i na lektorkách byla večer vidět únava.

daniela09
27. jún 2013

@florentina a aký je to odtieň zelenej, neviem akú práškovú zelenú si kúpiť, môžeš mi napísať jej názov. dakujem

florentina
27. jún 2013

@daniela09 nemůžu, protože název neznám. Barvičky byly zapůjčené z Itálie, od lektorky co s nimi přijela a tady se ta značka těch barviček ani neprodává. Ale mám doma světle a tmavě zelenou práškovou a zkoušela jsem na kousku hmoty a jde to dobře, jde opravdu o ten kontrast barev, vystínovat a zafixovat...

mamina1978
27. jún 2013

@florentina No teda Katka, to ake uuuuuuuzasneeeeee kvety 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Wauuuuuuuuuuuu nadherna praca 😵 😵 😵 😵 nemam slov 😵 😵 😵 😵 😵