Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
26. sep 2013

@lokalistin parada... na vsetkyx pozadiax, ale moj favorit je to posledne 😀

denisak77
26. sep 2013

@mysiatkoo krásna

lokalistin
26. sep 2013

@mysiatkoo ok dakujem za nazor, takze vzorova tapeta vypadava zostava ruzova alebo kremova,ta pojde potom na fb 😉

njonja
26. sep 2013

@lokalistin Su krasne obe! 🙂 A frajer - no ti dokazu len malokedy tisko sediet a pozorovat🙂

lokalistin
26. sep 2013

@njonja dakujem 😉

njonja
26. sep 2013

@lokalistin oo, mne sa brutal paci ta vzorova tapeta 🙂 Ale to budem asi jedina🙂A krasna tortucha!!

njonja
26. sep 2013

@mysiatkoo uplne je dokonala!

lokalistin
26. sep 2013

@njonja dakujem,mne sa ta vzorova tiez paci,ale moc odputava pozornost od torty-myslim 😀

njonja
26. sep 2013

@lokalistin hmn, odla mna prave na nej vyznie tak specialne🙂

lokalistin
26. sep 2013

@njonja prave preto som ju pouzila,aby to bolo take ine,len uz padli nazory na inej stranke, ze na nej torta velmi zanika 😒

lokalistin
26. sep 2013

@njonja a ja sama neznasam,ked je torta na nejakej podlozke,ktora je obalena obrazkovym papierom ,potom mi bije do oci len ten papier a tortu si ani nevsimnem

njonja
26. sep 2013

@lokalistin vies ako to je - kolko ludi, tolko chuti🙂 Ja tiez neobalujem podlozky papierom, keby som aj musela, by som davala len jednofarebny 🙂

lokalistin
26. sep 2013

@njonja ja ked nestiham davam papier,ale jednofarebny,ale viac sa mi paci, ked je na podlozke fondant

sticker
26. sep 2013

@lokalistin Krásna torta ale tá abeceda je úplne že naj 😎

lokalistin
26. sep 2013

@sticker dakujem, no po nej som uz veeeelmi dlho poskulovala a konecne ju mam strasne sa mi paci,ale nemohla som dneska marcipan z nej vydolovat tak som to urobila gumpastou,ta sla krasne von

79zuzana
26. sep 2013

@lokalistin krasna torta, mne sa paci ta vzorova najviac 🙂 je sice taka vyrazna, ale na obrazku to ukaze super podla mna 🙂

zuul
26. sep 2013

dievcata ahojte,
prosim pre 50 ludi aku velku tortu?
dakujem velmi.

jakelina
26. sep 2013

@zuul deset kilo

lokalistin
26. sep 2013

@79zuzana dakujem a zse som na vazkach

lucianas
26. sep 2013

@vladiella díky moc, jdu juknout

02veronka01
26. sep 2013

Ahojte babulky aj ja chcem vyskúšať prvú tortičku poťahovanú... 😉 pre moju neterku k 1 ročiku .. neviem ale aku sa mi tu jedna páčila bola poschodová tuším a každé poschodie bolo iné zvieratko ale nejako ju neviem nájsť v tej kope.... pomaly to tu pozerám ale tolko strááánok fuuuu.... 🙂 🙂 a ešte by som chcela poradiť ako urobiť dobrý marcipán so sušeného mlieka.. u nás doma iný nelubime 🙂 😖

stupacik
26. sep 2013

toto je môj prvý pokus o svadobnú tortu , sorry za pozadie.

adrika202
26. sep 2013

prvá tohtotýždňovka... z dela pojde ohnostroj po zapalení 🙂

nikolkaa
26. sep 2013

Baby prosim vás ked mam marcipan tvrdy dnes som ho kupila na potiahnutie torty tak ho mam zohriať v mikrovlnke alebo ako?dakujem

evicaka
26. sep 2013

dnes som popri chorobe vytvorila túto.... mám z nej radosť... samozrejme inšpirácia od Vás dievčatá 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuul
26. sep 2013

@jakelina dakujem.
myslite, ze ked dam 28priemer, 24 a 20tu moze byt?

zuul
26. sep 2013

tak najmensiu mam 18tku. moze byt 28,24 a 18? asi nie vsak?

jakelina
26. sep 2013

@zuul já moc neporadím, záleží i jaké krémy, já třeba svatební plním třikrát krém a čtyřikrát korpus a u toho posledního patra i pět korpusů a čtyři krémy. Tady tam měla deset kilo a dole byl průměr 28 cm a nahoře 16

zuul
26. sep 2013

@jakelina dakujem ti. kg mi az tak nevadia. ja kazdy robim 4x korpus, 3x plnka. tu mas tiez 28,24,16?
ide mi o to aby to dobre vyzeralo, tie rozdiely.

jakelina
26. sep 2013

@zuul já už nevím to prostřední patro, to jsem pekla v nastavitelné formě, tak to už si nepamatuju. Ale na to horní a spodní mám formu. Navíc jsem to posunula opticky, nejsou uprostřed, ale posunuté dozadu.