Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
29. okt 2013

@mamcas len potom daj tú vrchnú bielu trošku hrubšiu, lebo aby sa ti ak by bola moc na tenko rozvaľkaná na tej hrane na tej ružovej nepotrhala 🙂 Kvietky by si musela dať takto uschnúť do nejakého formovača, napr ja dávam do takej plastovej prenosky na vajíčka, kde sú pekné pologulaté také jamky a v tom mi tie kvietky uschnú do takéhoto tvaru.

zozo111
29. okt 2013

@mamcas dakujem ti velmi pekne!!!

mysiatkoo
29. okt 2013

@timuss jasne, kludne pouzi 😉 aj toto bol potah - hrozne sa mi s tym robilo, lebo som vtedy experimentovala s kakaom...uz si ani nepamatam co za hmotu to bolo, ale zjavne este zelatinovka, kedze to je z uplnyx zaciatkov torta..

mysiatkoo
29. okt 2013

baby medovnikarky, prosim vas - ako sa pohybuju ceny za medovniky? na kg alebo na kusy? zdobene aj nezdobene....

vampgirl
29. okt 2013

Ahoj kocky, prepacte ze vam leziem do diskusie, ale hladam niekoho, kto by mi na vikend 9-10.novembra upiekol tortu na oslavu dcerkinych narodenin. Chcela by som cca 4-4,5kilovu, nieco so Smolkami. Som z Bratislavy. Ak by ste niektora mali zaujem, prosim poslite mi spravu. Diky!

timuss
29. okt 2013

@mysiatkoo hihihi 🙂 bola som si istá, že to je čokoláda 😅 😝 a že z úplných začiatkov? nevidieť...podľa mňa je krásna...taká jednoduchá, ale ja som názoru, že v jednoduchosti je krása 🙂 ...1 kvet, jedna-dve farby, jedna mašľa, mne by to bohato stačilo na tortu, teda okrem detských, tie sú krásne keď sú farebné 🙂

moicka
29. okt 2013

ahojte sikulky, mam na vas jednu velku prosbu. Idem 1x piect poschodovu tortu. Prosim z kolkych vajec treba upiect korpusy, aby bola torta pekna, vysoka. Formu mam 26 a 16cm. Ak to tu aj niektora napisala, tak sa ospravedlnujem, ale pri skoro 6-tisic stranach to neviem najst ☹ Velmi pekne dakujem za kazdu radu. Pekny vecer

aduskatt
29. okt 2013

@moicka zalezi od toho, aky korpus ides piect, kazdy recept ma iny pocet vajec🙂

jakelina
29. okt 2013

@moicka záleží jak vysoké máš formy, ty rozevírací jsou nízké, tam moc vysoký korpus neupečeš. 😝 Já mám právě tu rozevírací 16 a pekla jsem v ní tady ten dort a na dvakrát, pokaždé ze tří vajíček. Kdybych to udělala jenom z jednou upečeného korpusu, tak by to bylo poloviční.

moicka
29. okt 2013

korpus ma byt mramorovy. Ja mam tiez tie roztvaracie formy. Na tu 16 je teda dobre 2 korpusy po 3 vajcia a na 26 cm? staci zasa 2x po 4 vajcia, alebo je to malo?

lamps
29. okt 2013

@moicka ja robím mramorák do 26 cm formy z 8 vajíčok, prekrojím na 3-krát a kúsok korpusu mi ostane aj do masla na omazanie torty

h2
29. okt 2013

@lokalistin
@meo
Ahojte dievčatá, ďakujem Vám veľmi pekne za povzbudenie, ale môj problém nie je v tom, že by som bola začiatočníčka, "na konte" už mám pekných pár desiatok tort, lebo už som si celé príbuzenstvo tak naučila, že nech má ktokoľvek akýkoľvek sviatok, tak ja upečiem tortu. Ani chuťovo sa nemôžem sťažovať, všetci mi ich chvália, aj si sama vymýšľam recepty, nikdy v živote som nepiekla podľa nejakého papiera a kuchynskú váhu ani len nevlastním. Trápi ma však tá estetická stránka a to je pri tortách minimálne tak isto dôležité, ako chuť, ak nie viac. ☹

jakelina
29. okt 2013

@moicka já mramorový nedělám, mně moc nechutná, je takový mastný, mám raději korpus bez oleje. On se hodně zvedá, tak do 16 je ze 4 vajec strašně moc, stačí fakt ze tří a na 26 asi tak jak píšeš a ještě ti asi trocha zůstane.

jakelina
29. okt 2013

@h2 ty jo a jak to odměřuješ?? Jenom podle oka??? 😲 😲

moicka
29. okt 2013

@jakelina a kde najdem recept? Niekde medzi receptami na korpus?

h2
29. okt 2013

@jakelina Používam lyžicu, koľko je vajec, toľko lyžíc múky a cukru, ľahko sa to pamätá a vždy to vyjde. 🙂 No a do krému dávam cukor naozaj len od oka, prípadne ochutnám a podľa toho.

moicka
29. okt 2013

@aduskatt @jakelina @lamps velmi Vam dakujem za pomoc

luciahromadkova
29. okt 2013

@zozo111 skus si zavolat http://www.cukrarskepomocky.sk/kontakt, robia tu oblatky, a ci na pockanie neviem, opytaj sa

jakelina
29. okt 2013

@moicka korpus z celých vajec, recept tam někde je.

jakelina
29. okt 2013

@h2 aha, tak to se dobře pamatuje, to je pravda

jakelina
29. okt 2013

@moicka tohle je 24 forma a je to z 4 vajíček.

meo
29. okt 2013

@h2 tak to seš dobrá, já bez receptu neupeču nic. I když už ten samej recept dělám stokrát, tak si to nepamatuju 😨

h2
29. okt 2013

@meo Nepamätáš si to práve preto, že sa spoliehaš na recept. Moja mama už za celý svoj život upiekla hory koláčov, zákuskov a tort, ale keď ide piecť, vždy najprv vytiahne svoj zošit s receptami, vždy pri tom prevraciam oči, napríklad keď pred Vianocami pečieme spolu, 100x už to všetko piekla, ale recept aj tak potrebuje. Ale nič zlé na tom nie je, väčšina ľudí pečie podľa receptu, aspoň na nič nezabudneš. (Mne sa PRAVIDELNE stáva, že zabudnem dať do jablkovej štrúdle škoricu, ak si na to spomeniem včas, tak ju ešte rozmotám, ak nie, posypem dodatočne škoricovým cukrom, fakt neviem, prečo na to stále zabúdam...) 🙂

lokalistin
29. okt 2013

@h2 neboj aj to sa spravi a hod uz konecne neaku foto ja furt skusam nove veci takze miliony receptov toto bolo v poslednej torte cuketovo ananasovy kolac a makovy sichtovy kolac so slivkovym lekvarom a vanilkovo-tvarohovym kremom obe dobre

lokalistin
29. okt 2013

@jakelina musim skusit ten tvoj recept niekedy, krasny korpusik 😉

akzuzs
30. okt 2013

Ahojte tak včera som dostala objednávku na tortu . Pani dala požiadavky na synovú meninovú tortu. Že 5kg a keď som jej povedala že 10eur za kilo tak odpísala kôli mojej kalkulácií ruší objednávku 😀 Dávam draho? To mám za tú radsť z dvojeurového tringeltu 😠

eliska22
30. okt 2013

@akzuzs veď neboj, keď jej dajú v cukrárni cenovú kalkuláciu, tak to ani nerozdýcha 😀

sticker
30. okt 2013

@akzuzs To bude ďalšia z tých, ktoré by chceli megasuper tortu za 10€ celú 😝

jakelina
30. okt 2013

@akzuzs nic si z toho nedělej, raději ať si koupí jinde, takoví zákazníci jsou pak většinou problémoví a ještě by ti dělala nějaké jiné problémy. 😝 🙄

mima595
30. okt 2013

@akzuzs - nic si z toho nerob..ja som sa pocula tu u nas v robote...ked niekto vola, ze kolko to stoji, kolega mu povie cenu, a on , ze inde to maju lacnejsie..tak kolega z fleku..Tak nech sa paci, kupte si to tam...

ty si za tolko vazis svoju pracu a bodka...ked sa jej nepaci, nech si to skusi sama