Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tertery
1. nov 2013

@pristela 1 pytlík pudingu (prášek + 300ml mléka) s 250g másla... 😒

pristela
1. nov 2013

@tertery no a mas to tu ☹ masla musi byt v pomere viac nez mlieka !!!!! /alebo niecoho z neho ako tvaroh, slahacka atd .
... @sticker - ty si trdlo 😀 máš kraaasne torticky !!!! a šikovná si uplne tak isto ako ja , v matike teda milion krat sikovnejsia dokonca 😝 😝

pipka
1. nov 2013

@pristela NO JEDINE ZE TAAAAAK 😀 😀 😀 😀 😀 tak to potom hod vzdy na tu istu stranu 😀 😎

aaano, pisali sme na Fb, cakam na crn a tešiiiim na teba 😵 😵 😵 a potom na tie trhy dojdes este raz? 😉

sticker
1. nov 2013

@pristela No som trdlo, lebo som nepochopila tú matiku 😀 😀 😀 😀 😀 A na tvoje torty sa nehrabem, to je pre mňa scifi...to je vzdialená dimenzia 😀 😀 😀

lamps
1. nov 2013

@eliska22
@luciahromadkova babuľky ja mám recept na karamelový krém, kde ide na 1 šľahačku až 300 g kryšt. cukru, ale táto karamelová šľahačka sa ešte pridáva do masla, možno preto je tam toľko cukru. Ja keď robím karamelový krém tak dávam cukru tak "od oka" ale keď idem pridávať šľahačku, dám si upálený karamel preč z ohňa a šľahačku, ktorú si vyberiem z chladničky skôr, aby mala izbovú teplotu, len pomaličky prilievam a zároveň miešam, dobre si to premiešam a dám na chvíľku na oheň, odstavím a na druhý deň dobre vychaladenú vyšľahám so stužovačom presne ako parížsku šľahačku, robím ju často a vždy sa podarí

bubobubina
1. nov 2013

@nika266 dakujem nika, no kazda mame to svoje, ja sa napr. zatial vooooobec nekamaratim s krajkou 😖

vlada111
1. nov 2013

@mariann2 krásna tortička, krásne ruže

vlada111
1. nov 2013

@pipka krásna, musím už aj ja hodiť tú krstinovú, mám veru resty :(

vlada111
1. nov 2013

@pipka aká krásnunká punčová. Aká bola? Podarila sa?

vlada111
1. nov 2013

@mariann2 ach krásne, a tá ružová kabelka...

vlada111
1. nov 2013

@florentina úžasný hrniec

vlada111
1. nov 2013

@mia1111 ako sa máš? Ako bábatko? Už sa to kráti 🙂

pristela
1. nov 2013

@pipka joo, na trhy dojdem pak s detvákmi , nech maju zazitok, ze idu s maminkou tiež niekam /teda hlavne ten najmensi 😀 pubos to má na sláme 😀 /

@sticker 😀 😀 😀 sa vykrútiš zo vsetkeho 😀 😀 😀

vlada111
1. nov 2013

@pipka a ja som zase totál kávičkárka a nič iné kávové okrem kávy doslova neznášam. Až mi to smrdí :D

vlada111
1. nov 2013

@pipka suprová je, porazilo by ma z toľkých postáv

vlada111
1. nov 2013

@muffinka8 tá sovičková je krásna

nika266
1. nov 2013

Dievčatá nemáte nejake inšpirácie pre záhradničky,má tam byť veta hore malinákom,vymodelovala som už zahradničku ako spi ležiaca na zemi a viac ma nenapadá,hodte niečo keď máte Ďakujem

luciahromadkova
1. nov 2013

@nika266 neviem ci ti pomoze, ja mam tieto zahradnicke...

pipka
1. nov 2013

@vlada111 dakujeem 😉
no sup sup hod foto, nech sa pokochame 😎

aaano, puncova bola vraj vynikajuca, mi volali, ze fantastikus 😉
ja som spravila aj nam na kostovku, aby som im macku vo vreci nedavala a teda mnaaam, ja som maniak na puncove, takze som si brusko pomastila 😀 😵

nika266
1. nov 2013

@luciahromadkova Ďakujem niečo z toho povyberám

moicka
1. nov 2013

zienky, posielam moj dnesny vytvor. Vdaka za rady @jakelina @lamps 🙂

florentina
1. nov 2013

@vlada111 děkuji 😉

vlada111
1. nov 2013

@zuul rásne tortičky, teniska je perfektná

moicka
1. nov 2013

@aduskatt dakujem 🙂

vlada111
1. nov 2013

@pipka tak mi ju konečne môžeš pripraviť keď sa ohlásim dopredu? :D

pipka
1. nov 2013

@vlada111 tak tomu ver moja 😎 😎 😎 uz nech si tu! 😀

aduskatt
1. nov 2013

dufam, ze si pre nu pridu 🙂
orechovy korpus, kavovoorieskovorumova plnka

vlada111
1. nov 2013

Ahojte kočky, tak som vás po dvoch týždňoch dočítala a pridávam moju najnovšiu ku krstu.

vlada111
1. nov 2013

@pipka oki, ja si to nejako zorganizujem. Do kelu, ale ty si už v robote

pipka
1. nov 2013

@vlada111 no ved som...ale vzdy len doobeda alebo poobede...ak das vediet zavcasu, tak sa zladime 😉