Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
6. feb 2014

@nika1985 to sa im nepacila ta torta ze veduci vyroby???? ved je krasna !!!

evikj33
6. feb 2014

@pristela
@nika1985 Děkuji,fotku teda přidám,ale stydím se 😔 jinak žehličku a nějaká tvořítka dnes donesla kamarádka-Ali expres 😀 za pár kaček a dala darem.

nika1985
6. feb 2014

@sticker
@katrin21
ja som to zle napisala mala tam byt bola akoze sa mi myslim ze mohla byt aj krajsia jaj dokelu co spravi jedna bodka

nika1985
6. feb 2014

@katrin21 tak tu to skus nejakym sposobom ohriat napr nad parou alebo tak proste to musi byt teplejsie abyti to islo

katrin21
6. feb 2014

@nika1985 hm.. no skusim, uvidime.. ale kedze ta striekacka je len pozicana, nechcem riskovať, ze sa poskodi, alebo tak... takze moc sa mi to nezalieca.. okrem toho nahrievať plast... nic pre mna. asi sa na to vyprdnem a bude 😀

pristela
6. feb 2014

Holčiny pridávam dnešnu a tu rychlu čoko 😝 /s ťažkým srdcom 😒 / Srdcia bola poziadavka na dvojsrdce s menami v červenej a lososovej farbe 😝 + že nejaký jeden kvet ... to spojenie týchto dvoch farieb, nooo pre mna ee , ale tak ked chceli majú 😅

maya30
6. feb 2014

@adrika202 😀 no tak na taku kombinaciu by som neprisla 😀 ale uz som v obraze, dakujem 🙂

nika1985
6. feb 2014

@pristela jaj krasne su ty ze narychlo tu cokoladovu by som nedala ani za celu noc krasne 😉 🙂 ako vzdy

nika1985
6. feb 2014

@katrin21 inak pravdu povediac mne to s tou striekackou tiez moc nejde vzdy tu nervacim ked potrebujem nieco uz neviem ako to mam robit tiez je pre mna suklanie nocna mora sem tam sa mi podari ale to su vianoce. vsetko tu mam nacitane ako sa to ma robit ale..... vzdy sa snazim tomu vyhnut ako sa da

mimave
6. feb 2014

dievcata prosim vas pekne, viem ze take otravy ako ja sa tu vyskytuju urcite dost casto...🙂 ja by som velmi rada urobila nejaku tortu mojmu chlapcovi na narodeniny, piect viem🙂 ale nikdy som nezdobila, tak by som sa vas chcela len spytat tu potahovu hmotu odkial kupujete? alebo si ju vsetky vyrabate doma? idem si to tu aj popozerat kym spinka krpec, mozno po vasich vytvoroch radsej uprednostim kupit tortu od niekoho kto ju spravi naozaj dobre... ozaj , inak keby ste tu niektora bola ze co peciete niekde v okoli zalesia -ivanky pri dunaji, tak mi napiste prosim do spravy , dakujem🙂

sikag
6. feb 2014

@pristela tie magnolie su uzasne!

sikag
6. feb 2014

@mimave najistejsie je kupit si male vedierko smartflex velvet

katrin21
6. feb 2014

@nika1985 no, tak to ja radsej teda ani skusat nejdem, lebo presne ja take nervy potom chytim, kaslem celu striekacku, mrzelo by ma, keby som to pokazila kamoske 🙂. ale tak šulat skusim, ale tiez budu nervicky tiecť 😀

mimave
6. feb 2014

@sikag fu ha a to kde kupim prosim ta?🙂to je uz akoze hotova hmota a ju si mozem prifarbovat ?

katrin21
6. feb 2014

@mimave ano, kup si smarflex velvet, na jednu tortu trebars aj z internetu 🙂 alebo neviem, ci v Senci mate nejaky obchodik....
je to hotova hmota, len rozvalkas a a nacapis.. ja tiez robim torty malo, len pre nas na doma a vzdy robim z velvetu 🙂 alebo k2 som robila, ale velvet je lepsi...
Nabuduce vyskusam tu Pettinice ci ako sa vola, ta je maksia a clovek sa tolko nenarobi a chutovo mi velmi chuti 🙂 ze @aduskatt 🙂?

mimave
6. feb 2014

@katrin21 jaj tie skratky baby zacala som to tu citat a konec 😀 to ako ked sa chcem zasvatit do latkovych plienok 😉 ja prave do senca vobec nechodim, nemam tam ziadne spojenie od nas zo zalesia , ked idem tak do ba, hlavne ze sme okres senec... 🙄 a neda sa tam dostat ked nemas auto.

katrin21
6. feb 2014

http://www.cukrarskepomocky.sk/produkty/potahov... len tak narychlo kupis kdekolvek... smartflex kup si mandlovy, alebo vanilkovy
my sme raz mali omylom ceresnovy, ale aj ten bol normalny, nic ceresnove som tam necitila 🙂
staci ti vedierko 1,4kg an 1 tortu

katrin21
6. feb 2014

@mimave tak znetu objednaj

aduskatt
6. feb 2014

@katrin21 ano🙂)) ja potahujem uz asi tri tyzdne len tou🙂

abriela
6. feb 2014

Pisala som do fota, ale pisem aj tu. Kočky čo tomu chýba??? Zeby dečka na vrch, ale akej farby???

pipka
6. feb 2014

@pristela no uuuplne ze obycajna coko 😅 😅 ty kks..ked ja takuto dam, nebudem od stastia spavat 😅 😀 a ta kvecinka..ani nehovorim 😎 😀 😉

katrin21
6. feb 2014

@abriela ja by som dala este take kolieska , ako mas na bokoch, tak aj hore kludne sem tam 🙂

elamaslakova
6. feb 2014

@pristela nádherné tortičky , magnólie sú prekrásne a čokoládová nemá chybu

elamaslakova
6. feb 2014

@zuul krásne tortičky
@nika1985 krásna tortička

jakelina
6. feb 2014

@abriela a zkus dát ty medvídky nějak jinak uložit na dort, ne tak do řady a zase to bude vypadat jinak 😉

lokalistin
6. feb 2014

@muffinka8 rychlo to nepotrebujem tak do velkej noci lebo som takcitak neni na slovensku, ja rozmixujem broskyne a varim z nich puding s tym, chcem to tak skusis potom vymiesat s mascarpone- robim tak jahodovy a je skvely, len uz nemam fruttinu alebo z broskynoveho dzusu je to krasne oranzove, nie priesvitne mne hrozne chuti

muffinka8
6. feb 2014

@lokalistin a z toho obchodu ti odpisali?

nika1985
6. feb 2014

Babeny robila ste alebo robite tortuse aj pre diabetikov prababka bude mat narodky a je mi jej tak luto na kazdej oslave len smutne hladi co si nemoze dat ani kolacik lebo nesmie mlieko a cukor tak som jej slubila ze jej nejaku spravim ale aku jedine co ma napada je puncova tam nejde mlieko len zmenit cukor za nejaky pre diabetikov a potom by som ju len nejako potrela cokoladou neviete mi nieco poradit????

sticker
6. feb 2014

@pristela Keď ja dám takú čokoládovú tak budem skákať minimálne meter dvadsať!!!!!!! Ja si chcem sama sebe urobiť na narodky, ale nijako si netrúfam..... A tie srdcia sú super, veľmi zaujímavý nápad 🙂

jorsulova
6. feb 2014

@chvapilu som unesena z tej tvojej coko torticky, som rozhodnuta ze ju urobim, teda aspon vyskusam 🙂 ja viem ze otravujem, ale cim je zvrchu obliata ta torticka? je tam nejaka zelatina? mozem vediet aj aku plnku si robila? z bokov tie coko hobliny, je tiez ta horka cokolada z lidla? ako si ju sekala? len struhadlom? dakujem velmi velmi