Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo do robotu mi vejde maximálně deset celých vajec, tak když dělám dva stejné korpusy, tak ušlehám najednou a hned dám do trouby oba ráfky najednou.

mysiatkoo
27. feb 2014

@jakelina mna stale mata to otvaranie rury....raz si tu tvoju pasovku pridem pozriet 😝 😉

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo přijeď 😀 😉

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo fakt si myslím, že je to i o druhu korpusu. Asi ty s olejem a vodou budou reagovat jinak na otevírání a přehazování v troubě než obyčejný piškot

mysiatkoo
27. feb 2014

@jakelina jj urcite... ja som u mamky nedokazala upiect mramorak a teraz som tu poslednu zase piekla v PO a obycajnu piskotu a bola super... hotova veda 😀 😀

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo no právě a kdo nám ten vědecký výzkum zaplatí?? Haaaaaaaaaaaaa, požádáme o nějaký grant 😀 😀

mysiatkoo
27. feb 2014

@jakelina tak do toho idem s tebou 😀 😀 a mozme to rovno poziadat v CR aj na SVK 😝 ...len sa obavam,ze nenajdeme taky urad, co taku ziadost prevezme 😝

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo 😀 😀

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo Abychom se pak spolu nepotkali na pokoji někde na psychině 😀 😀

mysiatkoo
27. feb 2014

@jakelina 😀 😀 😀 bohnice mam rada! tam som bola rok na intraku, tak okolie poznam, bude nam tam fajne, neboj nic 😀 😀 😀

mysiatkoo
27. feb 2014

ok, koniec srandy... idem si plnit povinnosti 😉

mimcak
27. feb 2014

No baby od včera tu čítam tu záhadu s korpusom a asi som sa nainfikovala,alebo čo 😠 Jeden korpus skončil v koši robila som redvelvet dvojitú dávku a vôbec sa nepodaril ☹ ,nevyrástol a bol po 2 hodkach stále akoby surový. Fuuuuj skončil v koši. A to som ho už 3x robila tak neviem čo teraz sa stalo. Volám zákazníčke ,že sa nepodaril či môže byť mramoráktak som robila ten a od tých nervov som zabudla dať prdopeč ,takže korpus z 8 vajec nevyrástol a je znova akoby nedopečený. 😠 😠 😠 😠 .Musela som z kuchyne normálne von tak sa Vám žalujem. Ale rúra je ok ,lebo však jeden som už ráno piekla a skúsila som rozrezať či je ten ok a je normálny. 😅 Normálne sa bojím začať druhý,že čo zas pos...m 😠 ☹

jakelina
27. feb 2014

@mimcak to tak někdy je, den blbec

mimcak
27. feb 2014

@jakelina ☹ No ved hej,ae ved to už tak prerobím,že až .A som sa tešila,že 6-7 kg auto,že niečo,nejaklé eurko kapne navyše aj mne. 😠

sikag
27. feb 2014

no tak sa pridam k teme padnute korpusy aj ja 🙂 stale dookola robim mramorak - biely aj coko, urobila som ich uz desiatky a minuly tyzden som robila 2 obycajne a oba mi spasli ako vankus.... ten isty postup ako vzdy... skoncili v kosi 😀 😀 😀 a vedla sa piekol cokoladovy a ten bol vyborny. zahada 😎

njonja
27. feb 2014

@jakelina dakujem moja🙂 vystrihnute z papiera 😀 😀 cista improvizacia 😀 😀 😀

jakelina
27. feb 2014

@njonja moc krásné fakt, hned mi padly do oka

jakelina
27. feb 2014

Já nevím co se děje, ale už půl hodiny mi najíždí program v práci, prý tam dělají nějakou údržbu dat a nemůžu nic dělat. Tak si zajdu nakoupit, chci zkusit ten acidkový korpus, jak se to jmenuje v Čechách, nevím co mám v regálu hledat. Acidko je co česky?? Ptám se jak blbec, ale nikdy jsem to nekupovala a nebo i kupovala, ale nevěděla jsem, že je to acidko

mysiatkoo
27. feb 2014

@jakelina to je kysle mlieko... neviem presny cesky vyraz teraz... mate tam podmasli a este nieco... to podmasli je cmar, ale acidko je inak tucna odroda tusim... a naslo mi to aj acidofilni mleko...tak nieco na ten sposob hladaj

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo tak asi něco jako Kyška?? Fakt netuším, podívám se v Lídlu, tak prý to mají. A nevíš jaký to má obal?? Litr v plastu??

lucula73
27. feb 2014

ahojte kočky,aj ja som sa zapojila do súťaže,ak sa vám tortička páči,tak si prosím lajk........ďakujem.L. 🙂 🙂
https://www.facebook.com/176260092476540/photos...

aduskatt
27. feb 2014

@lucula73 mas🙂

mysiatkoo
27. feb 2014

@jakelina kunin ma ten nazov presny, ale podla mna kyska je o tom istom 😝

muffinka8
27. feb 2014

Môj aktuálny korpus. Mramor v 24cm forme z 5 vajec. Od kedy robím s robotom tak sú korpusy rovné. Na spodku je papier a boky vymazávam maslom a vysypávam múkou.

jakelina
27. feb 2014

@mysiatkoo koupila jsem to první co je na obrázku, jiné tam neměli. Děkuji moc.

sticker
27. feb 2014

Baby môžem zmiešať white icing a smart? Ostalo mi z každého pol kila a strašne sa mi nechce cukríky zarábať 😒

jakelina
27. feb 2014

@sticker já míchám všechno 😉

timuss
27. feb 2014

@jakelina ja som piekla piškótové cesto orieškové keď mi tak splasol ten korpus...a som si potom myslela, že či náhodou deti nepootvorili rúru, lebo sa tam motali pri mne....no ale zase ako čítam ty otváraš zatváraš a nič sa im nestane...tak ja už fakt neviem...asi náhoda 😝
som zvedavá, či ti bude chutiť tan acidkový korpus, lebo ak sa dobre pamätám raz si tuším písala, že tebe mramorový nechutí, mne tiež vôbec nie, tak uvidím, akú dáš recenziu, a ak ti bude chutiť vyskúšam aj ja 😉 už som chcela, ale manžel stále nadáva, že načo skúšam stále niečo nové, keď mi to nakoniec aj tak nechutí a mám svoje osvedčené 😅

jakelina
27. feb 2014

@timuss napíšu pak jaký byl. Udělám o víkendu z poloviční dávky pro nás jenom tak na chuť. 😉

timuss
27. feb 2014

@jakelina ďakujem....to bude skvelé 🙂