Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
3. mar 2014

@mamcas našla som len takúto, ale je tam voľná päta

muffinka8
3. mar 2014

@lamps ďakujem 🙂

sisika
3. mar 2014

Ja som teraz mala len take male,ale potesili
Dustin je ten konik na foto-torta bola pre trenera ako podakovanie 😉.

zuzka7512
3. mar 2014

@katrin21 mne keď sa sekne plnka,tak si dám do hrnca vodu a na to položím misku s krémom.Zohrievam a pomaly miešam a to sa mi krásne spojí...

katarina51
3. mar 2014

@eliska22 Zaujímavá farebná kombinácia, Pekné kvietky.

nika1985
3. mar 2014

baby prosim uz hladam od vcera prvy krat chcu odomna 3poschodovu svadobnu na stol normalne mam bobky ze smotanovu zo zlatou nic prezdobene len jednoducho nieco drobne a mna okrem stuh dokola a guliciek nic take jemne nenapada neviem moc robit take krasne kvety resp.nemam cas ani kedy si k tomu sadnut a skusat nemate nieco jednoduche efektne a pekne? DAKUJEM PEKNE

mamcas
3. mar 2014

@lamps si moc zlata 🙂 tu som nasla aj ja. rozmyslam nad improvizaciou, ale teda moc si netrufam :( neviem ci dokazem sama sablonu vymysliet, nakreslit... juj

mysiatkoo
3. mar 2014

@mamcas moja zbierka ked som hladala sablonu na topanku ... mozno nieco pouzijes 😉

katarina51
3. mar 2014

@maya30 ako to stíííííhaš? Ve´d sú všetky krááásne a roboty s modelovaním až až. Kráááááne 🙂 🙂 🙂

sticker
3. mar 2014

@nika1985 Nika ja mám len 2poschodovú takú "jednoduchšiu"... možno aspoň trochu pomôže.... A našla som takú aj 3 poschodovú...

lamps
3. mar 2014

@nika1985 toto sú inšpirácie z netu ... a jednoduchú svadobnú smotanovo-zlatú som robila aj ja, kukni mne do albumu

mysiatkoo
3. mar 2014

@nika1985 zopar... mozno ta to nakopne aspon co hladat 😉

pipka
3. mar 2014

babulky pomooooooooc, potrebujem poradit, ako spravit dobryyyy, ale ze fakt dobryyyy citrusovy krem, nie maslovy, naj by bol ten citronovy pribinacik, lenze na to potrebujem citronovy Olé a ten ja nemaaaam ☹ ☹ ☹
a netusim kde ho zohnat 😒

naaahodou neviete, ci ho nemaju v cechach alebo v rakusku? lebo do nemecka teda teraz absolut nemam cestu 😖 😒 @vlada111 mojko, ty chodievas do rakuska na nakupy..nevies, maju tam rakuski bratia citronovy ole ? 😕

alebo poradte nejaky dobryyy citrusovy krem (citron, mandarinka, pomaranc, limetka...) skratka osviezujuce, kyselkave 😉

dakujem moooooooc 😵

lamps
3. mar 2014

@daja55 a ako ho skalduješ? ja ho mám v sáčku a ešte v uzatvárateľnej dóze, pred modelovaním Smart riadne vypracujem vyguľkám a až potom modelujem

ewapepa
3. mar 2014

prosím vás, ktorá mamička piekla tortu Máša medveď, alebo neviete mi poradiť ako urobiť Mášu?ĎAkujem.... 🙂

mamcas
3. mar 2014

@mysiatkoo no kukam kukam a som z toho maly jelen 😝 je tam aj taka ze lodicka plna? Ak kukam dobre tak nie 😅

@pipka ja mam citronovy ole este, nakedy ho potrebujes?

lamps
3. mar 2014

@pipka Janka, ja mám zapísaný takýto recept: 750 g jemného tvarohu, 500 g mascarpone, 120 g cukru, 2 - 3 PL citrón. šťavy, 1 vanil. cukor. Všetko spolu vymiešať, ak je krém riedky pridať želatínový stužovač za studena. Keby si ku nemu dala nejaký citrónový džem, tak by to mohlo byť fajn. Ja som ho chcela vyskúšať do Terezkinej torty, ale keďže som si zarobila veľa plnky do Jurkovej torty, použila som do oboch jednu plnku.

bubobubina
3. mar 2014

@pipka pipka ja som cez vikend robila pribinaka a vytlacila som don citron...

mysiatkoo
3. mar 2014

@mamcas no podla mna to nepotrebujes ... vyrezes si spodok a z toho kusku, ktory ti ostane uz len vyrezes tie boky spojene... neviem ci sa xapeme 😝 ale stejne si myslim, ze sa ti bude robit lepsie so spevnenou patou a 2ma bokmi samostatne... ci? to len tipujem, ja som robila sandalu a snad topanku uz nikto nebude xciet 😀 😀

mamcas
3. mar 2014

@mysiatkoo ale jo🙂 aj na obrazku to je z dvoch casti 🙂 a tvoje vysvetlenie ma silnu logiku 😀 spravim tak, hadam sa podari 🙂 a ten opatok si ako robila? Orezala sulec hmoty, ci? 😨

sisika
3. mar 2014

@nika1985 kamaratkine dielo

pipka
3. mar 2014

@mamcas na zaciatok aprila, len ja by som dva kusy potrebovala 😒 😉

daja55
3. mar 2014

@lamps skladujem ho tak ako ty, ale myslím si , že som natrafila na nejaký divný, pretože sa mi zdal od nova mäkký , čo ma tešilo, že sa s nim robilo ľahko, ale čím som ho mala dlhšie /1-2 týždne/ tak bol dajaký čudný. Po čase mi počas rozvaľkávania vráskavel. Dnes som modelovala s MMF, tak uvidím, čo s tým. Viem, že existuje špeciálna hmota na modelovanie, ale nemala som ju ešte, neviem posúdiť rozdiel. Asi ju vyskúšam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pipka
3. mar 2014

@lamps vidiiis, to znie dobre 😉 dakujeeem ti Andrejka, mam zapisane, tak ak nezozeniem dostatok Ole, tak spravim tento 😉 cmuk 😉

nika1985
3. mar 2014

@mysiatkoo
@lamps
@sticker dakujem baby mne osobne sa naviac paci ta skladana len to bude asi dost potahu ale aspon by drzala pokope kedze to bude leto🙂 ale aj ostatne su super uvidim poslem par nech aspon viem aky maju vobec vkus lebo zatial mi toho moc nenapisali to je tak ked moja maminka dohadzuje a vymysla,prehana 😒 uz som ju zvozila nech da iba kontakt a ostatne si poriesim sama lebo takto ona nieco slubi a ja teraz rob 😠

katarina51
3. mar 2014

Kráásne diela ste popridávali. Ja som dnes dokončila jednu na 50tku pre speváka z Ayi, mali dnes koncert na oslavu. Dalo mi to zabrať, len sa mi nepodarilo trfiť naplno farbu. Byby dnes som miesila Pastu Dama a bolo to hrozné, skoro mi ruky odpadli. Musela som zavolať muža a potom ešte farbiť. Normálne posilka je šuvix proti tomu. Doteraz som robila so želatinovkou. A jedna rychlovka pre exsusedu na včerajšiu oslavu.

lamps
3. mar 2014

@pipka ale čoby si nezohnala Olé veď Rakúsko ani Nemecko nie sú tak ďaleko 😀 😀 😀 😀, a Majka @jakelina si robí dobrý citrónový džem s ním by mohol byť aj tento, čo som dávala super

mamcas
3. mar 2014

@pipka mam este tri 🙂 kludne posuniem, odo mna nikto taku plnku nechce odkedy ich mam a pre nas skusam stale nove 🙂 v stredu som v ba, donesiem niekde?

katarina51
3. mar 2014

obrázky samozrejme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mysiatkoo
3. mar 2014

@mamcas neorezavala som... najprv som urobila sulec a potom som to na jednej strane len prstom uhladzala.... tusim 😀 ja si skor pamatam na to, ako som pri tom nadavala nez na to aky postup som pouzila 😀 😀 😀