Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
6. mar 2014

@mamina1978 drzim palce, nech si cim skor fit... inak moja mama mala dooost podobne priznaky pred par rokmi a zistili jeedine ze ma vysoky tlak, tak brala lieky a ze vraj to ma zo stresu...lebo ona taka povaha, ze so vsetkymi by bola za dobre ale v skolstve asi tazko ako zastupkyna a chodia za nou fakt ze s blbostami plus dalsich XY veci... takze jej nakazali klud a presny denny harmonogram nech dodrziava s poobednym oddychom 😀 😅

sticker
6. mar 2014

@aduskatt Adi "vsjo" prišlo v poriadku, ďakujem 🙂

aduskatt
6. mar 2014

@sticker ja dakujem za info🙂))

jakelina
6. mar 2014

@aduskatt to mě štve, že jsi na Slovensku, taky bych potřebovala takový rychlý a spolehlivý obchod jako máš ty 😉

aduskatt
6. mar 2014

@jakelina dakujem Majka🙂 hlavne @sticker Janka je velmi zlata, ze mi hned da info o balicku( ale to robi vacsina), vcera poobede o tretej som ho niesla na postu a dnes mi pise, ze ho dostala, tak sa tesim aj ja 🙂

lucula73
6. mar 2014

@aduskatt adi ahoj,a prvou triedou to príde na druhý deň?

aduskatt
6. mar 2014

@lucula73 Ak nebyvas niekde, kde si postari flakaju svoju robotu a posiela sa zasielka ako list, tak ano. Janka sticker mi rano o smej pisala este, co potrebuje, poobede som davala balicek na postu a dnes ho ma doma

lokalistin
6. mar 2014

@jakelina ja tiez robim mrkvove muffiny,je to rychlo a vyjde ale 12 ks a to je rychlo zbastene 😉 https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...
https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...

jakelina
6. mar 2014

@lokalistin děkuji, vypadají krásně. Já nevím proč jsem je ještě neudělala, my jsme doma na vánoce dělali i takové mrkvové cukroví, byl to takový šáteček s marmeládou a moc dobré a já to vůbec nepeču. Musím se polepšit a vyzkoušet. Odpoledne budu dělat muffiny pro návštěvu na zítra a peču korpus na dort, tak mám co dělat zase až do půlnoci 😝 😀 😝 😀 Zkusím ten acidkový korpus a dám to do košíčků na muffiny 😉

lokalistin
6. mar 2014

@jakelina no ja som taky trulo ja furt nieco skusam a nosim to potom do roboty nech to pojedia 😀

lokalistin
6. mar 2014

@jakelina a ten recept na vianocne by si mohla hodit 😉

jakelina
6. mar 2014

@lokalistin no já ho právě nemám, moji rodiče už ani jeden nežijí a recept jsem si neopsala, bohužel. 😝 To mě mrzí, pokusím se najít nějaký podobný.

jakelina
6. mar 2014

@lokalistin vypadalo to podobně, jenom jsme zahýbaly jenom dva rohy proti sobě a ne všechny čtyři a bylo to moc dobré. Nevím jaký je tento recept, někdy zkusím udělat, jestli to bude podobné chuťově.
http://www.toprecepty.cz/recept/25255-mrkvove-s...

jakelina
6. mar 2014

@lokalistin takhle to vypadalo

jakelina
6. mar 2014

@lokalistin já nemám komu nosit, jsem v práci většinou sama a nebo dělám z domu. 😝 Manžel mi už nadává, že jak peču, tak přibral pět kilo 😀 😀 😀 A vím, že jsme to dělaly z másla, tam v receptu je tuk, to bych asi nedělala, raději najít nějaký recept s máslem

lucianak
6. mar 2014

@muffinka8 Veď áno, skúsila som a bol to otrassssss 😖
@pristela tak najprv som vykrojila asi zo 3 kúsky, tak medzičasom mi to obschlo a bolo to fakt hrozné, ale včera mi to už išlo lepšie. Na vás tu sa nechytám ani zďaleka, ale na začiatok obstojné 😉

jakelina
6. mar 2014

@lucianak zlatko když vykrojíš, tak na to polož sáček, aby to tak rychle neusychalo 😉

mimcak
6. mar 2014

kočky dobre že ste tu. Ako by som čo najrealnejšie urobila akože bubliny vo výrivke? viem,že niekto dáva iba tzaké biele gulky z hmoty,ale chcela by som to trošku inak.

lucianak
6. mar 2014

@jakelina sáčooooooooooook... to by ma ani nenapadlo. Ale si super, ´dakujem 😵 Dúfam, že nie som otravná 😅

nika266
6. mar 2014

Pridávam dnešnu tortičku,ktorá zajtra ráno pocestuje do Jihlavy

jakelina
6. mar 2014

@lucianak nejsi 😉 Na to je i taková originál pomůcka, taková složka, ale dá se to nahradit sáčkem a nebo eurofolií, dáš to dovnitř a než ztenčíš, tak to nestihne obeschnout.

zuul
6. mar 2014

@mamina1978 dufam, verim, ze to nie je nic vazne! nech si cim skor fit so svojou rodinkou.

@pristela drahusku sup sem s tymi acidkovymi mafinmy. pls.
idem robit na pondelok.

nech sa dari dievcata. 😀

lucianak
6. mar 2014

@jakelina Mne je zbytočné takéto origoš pomôcky kupovať, ja nepečiem tak vo veľkom ako vy tu. Veď vy ste už napiekli za horu tôrt 😉 Toto bude pre mňa druhá zatiaľ. A len tak pre rodinu plánujem piecť. Ak sa dokopem k stiahnutiu fotiek, tak pridám tie moje chúdence kvietky 😀

jakelina
6. mar 2014

@lucianak určitě přidej fotky, těšíme se 😉

lokalistin
6. mar 2014

@jakelina diky, to si lahko zmenim za maslo,ja tu takcitak nepoznam hentie nahrady,takze do vsetkeho davam maslo 😉

lucianak
6. mar 2014

@jakelina 😅 až sa to sem hanbím pridať, že takéto chúdence medzi vašimi super výtvormi

chvapilu
6. mar 2014

krásný den a děkuju moc za pochvalu minulého dortíku a dnes přidávám dort na který jsem se těšila /4.5kg/ čoko s banánem

jakelina
6. mar 2014

@lucianak pěkné to máš, na sušení se dají použít i podložky na vajíčka, dáš na sáček a krásně se vytvarují

akzuzs
6. mar 2014

@chvapilu uuuuuu aaaaaa peknééééé

lucianak
6. mar 2014

@jakelina Tie som práve nemala 😅 ale vidieť, že sú troška tie okraje rozstrapkané 😖

sticker
6. mar 2014

Tak včera som sa potrápila s mojimi troma ružičkami a dnes mi najprv na jednu z poličky spadla farba v tube a druhá mi z ruky vypadla na linku 🙄 😠 ☹ Teraz neviem či to nejako zamaskovať a či vyrobiť rýchlo nové... Jáj, začiatočník a ešte sa mi takto "darí" 😒