Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
27. mar 2014

neviete ci je niekde platkova zelatina bez vzoru? lebo tu co mam ma diamantovy vzor, ale sikla by sa mi aj hladka 🙂

ajka82
27. mar 2014

@jakelina u nas vyberava navsteva...keby mi vsetci zjedli smotanovu tortu, tak by som babam dala piskoty nech sa hraju... no bohuzial... a zmrzku by zase baby zavideli...karinke moc nechcem davat, kedze ma nachylne mandle... 😒
ale hentie zakusky mam odskusane a teta-skoro suseda nasa(cez cestu byva oproti v panelaku) tak si dava pozor od koho co objednava... par uz zrusila s objednavkami, ked zacali pouzivat ina suroviny 😝

florentina
27. mar 2014

Tak jsem se tím nějak poprala. Poprvé jsem si vyfotila nepotažený dort, protože se mi konečně zdálo, že to není úplná hromada🙂, tak přikládám i jedno pracovní foto...

ikula2
27. mar 2014

@florentina podaril sa ti uplne perfektne

ikula2
27. mar 2014

@sticker ja som robila nejak tyzden do zadu oblatku, ale tu na fondan hrubsiu a docitala som sa ze nie je potrebne davit lepidlo zo spodu ani z vrchu a nedala som 🙂. Iba par uchyteni od spodu aby drzala na torte, ale davala som ju tesne predtym rano ako isla prec, bola to posledna vec na torte, nedavam oblatku skor aby nepopukala a pod...

sikag
27. mar 2014

@florentina paradne sa ti podarila

mirinecka
27. mar 2014

kočky idem robiť 3d Dubák a spodok chcem orechový korpus + vanilkový krém nad parou + skaramelizované orechy. Neviem čím potrieť alebo zvláčniť korpus aby nebol suchý, doteraz som väčšinou dávala ríbezľový džem, len teraz neviem čo sa k tomu bude najviac hodiť. 😖 Ďakujem za všetky rady.

halienka
27. mar 2014

@mirinecka ak je to pre dospelákov, tak korpus kvápem buď rumom alebo kávou pri takýchto neovocných kombináciách. Ale niekto má rád aj ku neovocným džem, tak ktovie ako by im to viac chutilo...

sticker
27. mar 2014

@ikula2 No tiež premýšľam dať to čo najneskôr. Len problém je v tom, že zajtra odovzdávam a oslava je až v nedeľu 😒 ☹ Spravím všetko ostatné a zajtra doobeda sa rozhodnem, možno zrovna sa zadarí...

mishulle
27. mar 2014

Tak dvojsrdce promazané tuhne a čeká na nejtěžší úkol, potažení, uá, bojim bojim

jakelina
27. mar 2014

Můj vláček, chudák se mi nevešel na podložku, tak jsem předek musela trochu zkrátit. 😒

jakelina
27. mar 2014

A měla jsem teda pěkné nervy, když jsem vyvalovala takový kus mléčného marcipánu, natahovalo se mi to jak kšandy 😒

govinda
27. mar 2014

Ahojte šikovnice 🙂
Predvčerom som sem písala, pýtala som sa na korpus a krém, teda na množstvo, ale možno sa môj príspevok prehliadol. Preto sa veľmi ospravedlňujem, ak vás týtmto otravujem, len či mi ozaj neviete poradiť, či ste niektorá náhodou nerobili v takej forme, či nemáte skúsenosti.
Idem robiť tortu v tvare slzy. Kúpila som si formu slzy strednej veľkosti. Mne teda príde veľká, ale mali od nej aj väčišu, tak asi je to fakt stredná veľkosť. Dĺžka je 35,5 cm v najdlhšom mieste a priečne je šírka 24,5 cm. Výška je 8 cm.
Chcem robiť mramorový korpus z dortomanie a neviem odhadnúť, z akej dávky, či bude stačiť dvojitá dávka z 8 vajíčok. Samozrejme, korpus nemusí byť taký vysoký, ako je forma, lebo ho budem plniť. A toť ďalšia otázka, mám v pláne robiť pribináčikovský krém a tiež neviem, z akej dávky 😒
A ešte jedna vec, robím na ozdobu kaly a chcem tam okrem nich hodiť aj niečo zelené. Ale kvety celkovo robím prvýkrát, listy som ešte ani nikdy nerobila, tak neviem, čo urobiť, aby sa to hodilo ku kalám. Chcela som niečo také, ale neviem, ako na tie zelené listy . Za otravovanie sa veľmi ospravedlňujem a za každú reakciu už vopred ďakujem. Vaše diela stále obdivujem a vaše šikovné ručičky nehovoriac 🙂

jakelina
27. mar 2014

@govinda já bych i poradila, ale já mramorový nepeču, tak nevím 😒

govinda
27. mar 2014

A ešte jednu otázku mám ku pribináčikovskému krému - manžela so mposlala kúpiť smotany na šľahanie a kúpi 30% - môžem použiť aj to? Lebo doteraz som robila len z 33% šľahačkovej smotany, ale 30% som nepoužívala. Vyšľahám aj tú a bude mi to držať - teda či to bude tuhé, aby sa mi ten krém neroztiekol.

lucula73
27. mar 2014

@govinda ja som tvoj príspevok čítala,ale myslím,že takú formu má veľmi málo kočiek.........a ťažko je poradiť,že aký korpus a koľko plnky.........však si upeč trebars zo 6 vajec mramorák a uvidíš,či sa dá aspoň raz prekrojiť.ak hej,tak si dorobíš trebars z polovičnej dávky ešte jeden plát a máš to 😉
Inak neviem ako na to................ja som to tak zo začiatku robila,časom prídeš na to,že koľko vajec kam 🙂
A plnky ..............radšej viac ako menej.......ale ako čítam,tak asi z dvoch dávok by som urobila a ak ostane,dáš deťom do misiek 🙂

lucula73
27. mar 2014

@govinda nemusíš nič šľahať.,všetko nasyp do misky ,zapni šľahač,zmiešaj dokopy a tým olé to zahustíš na ako bude potrebovať 😉

govinda
27. mar 2014

@lucula73 no tú plnku som aj ja myslela, že z dvoch dávok, tiež som toho náízoru, že radšej viac, ako menej. A pôvodne som na formu myslela, že z 8 vajíčok by som urobila a prekrojila, no len som dala otázku do pléna, či niekto nerobil 😉 Ďakujem za postreh a radu 😉

govinda
27. mar 2014

@lucula73 Fakt? Ja som predtým vyšľahala tú šľahačku 😀

lucula73
27. mar 2014

@govinda fakt 😀
aj ja zo začiatku a teraz už nie,.......vobec to netreba...........ale keby si veľmi chcela,tak určite vyšľaháš aj 30%.......ale zbytočná robota 🙂

abriela
27. mar 2014

@jakelina ten dym na vlaciku je vata?
@govinda mramorovy korpus s olejom? Ak ano z 8 vajec bude obrovsky. Na okruhlu 26cm, davam 4 vajcia.
30% smotana je v pohode.
@ludkas31 nestras. Ja som si tiez objednala.

abriela
27. mar 2014

BABY to vsetky ste zaneprazdnene??? Ked som este pred 2 rokmi chodila do prace, a ked som aj pracovala a klikla tu po par hodinach, bolo tu zapisanych uz niekolko stran 😀 .
Takto je to pre mna aj fajn, mam menej casu, ale aspon vas stiham citat aj ked tu niesom kazdy den.

muffinka8
27. mar 2014

@govinda nalej do formy vodu potiaľ, pokiaľ by si tam dávala cesto na korpus a napíš mi objem. Poviem ti z koľkých vajec treba mramor a aj z akej dávky pribináčikový krém.

muffinka8
27. mar 2014

@abriela to fakt 4? Ja do 26 robím zo 6 vajec

simasa
27. mar 2014

@vlada111
Potrebovala som vytlačiť erby obcí a upevniť ich na drôtik alebo špáradlo (preto ma zaujímalo, či by sa to dalo ohnúť), ale už som to poriešila inak. A tiež mapu Čiech aj Slovenska, ale to môže byť aj na oblátke.
Ďakujem za všetky odpovede.

jakelina
27. mar 2014

@abriela ano to je vata

abriela
27. mar 2014

@muffinka8 no nenapisala som, ze mam domace mega vajcia 😀. Naposledy ked mi ich nasi poslali v plastovom obale dosli popucene, kedze to matka zavrela nasilu.

hankyt
27. mar 2014

@govinda neskusala som ale mam napisane ako zistit mnozstvo do formy Naliat vodu do formy zmerat objem a na 2.l objemu Bohusov piskot zo 4.vajec

govinda
27. mar 2014

@muffinka8 No cca 3 l vody to vychádza. Strašne hebedné mi to príde 😒 Asi ešte porozprávam so svokrou, lebo to je fakt obrovité tortisko v tom prípade 😀 Ale ak môžeš , skús to prerátať a uvidím 🙂

lucula73
27. mar 2014

@abriela tak teda ja tiež robím do 26cm formy minimálne 6 vajec............niekedy ešte jedno prihodím,ale už bez muky a ostatného.............to musíš mať veľmi nízke zo 4 vajec 😕 😕