Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
5. máj 2014

@mamcas este nie je neskoro 😉 este si lezim v Turecku pri bazene 😎 😀 torta je az na 24.5. 😎 zatial je iba mojou nocnou morou... bo kolegyna chce nieco co sa mi absolutne nepaci 😒 este sa jej to skusim vyhovorit 😅 a prehovorit ju na nieco krajsie 😀
dakujem ti za recept 🙂

a pekny slnecny pozdrav Vam posielam holky moje sikovne 😵

sikag
5. máj 2014

@halienka preco myslis ze vsetci beru 10e za kilo? podla mna je to malo a ja beriem viac 🙂 a vobec nezalezi na tom ze pecies iba rok. a ak niekto od teba odide iba kvoli cene tak ta to nemusi mrziet. mne sa to teda za 10e neoplati (nechcem nikoho urazit, viem ze ani moje torty nie su zdaleka take paradne ako tu baby pecu). len tych 10e je pramalo za tolku robotu.... kludne si stanov cenu podla seba a uvidis ze budes mat klientelu. ja som si stanovila cenu podla cukrarne a tie nemaju vobec take pekne torty 😀 😀 😀 😀 a neverila by si ale mam klientov co mi aj pri tej vyssej sume nechaju aj 5e tringelt 🙂 a 11e vobec nie je vela, kludne pridaj 😉

sikag
5. máj 2014

@halienka ja som tiez citala ze 10e za kg ale to bolo pred rokom ale pozri kolko len maslo zdrazelo.... vsetko islo odvtedy hore, len praca nie 😉

mirka100911
5. máj 2014

@pristela Keby som ja mala obe ruky ako tvoja lava tak skacem po strop....... 😅

martuli
5. máj 2014

Holky, moc prosim zase po roce o radu - kolik potrebuju smartflexu na dvojpatrovy dort, spodni patro 24, horni 18 a cim malovat na smartflex? Syn chce dort masinku Tomas, tak bude bile potazen, pomalovan a nahore masinka Tomas, moc dekuju za rady

moicka
5. máj 2014

ked je tu taka tema ohladne ceny torty, mozno blba otazka 😀 😀 😀, ale 10 eur za kg beriete iba za robotu, alebo je v tom uz vsetko (myslim aj material) ak je torta 4 kg, tak stoji 40 eur? 😨

akapulko
5. máj 2014

@moicka ano tak 😝 malo vela?

moicka
5. máj 2014

@akapulko dakujem. ja som zacala tiez robit torty, ale zatial iba pre znamych a neviem kolko pytat, aby som to aj ja nerobila za pekne oci 😀 😀 😀 a prave to som nevedela ci je to aj s materialom cena 10 eur. Aj ja som zistila, ze tie co to neskusia nemaju ani potuchy co je to za robotu a este aby bola aj pekna, aj dobra a najviac, aby bola za par eur 🙄

vlada111
5. máj 2014

@halienka len 10? Ja našťastie nepečiem na zárobok, ale teraz tu čítam, že ani ty 😝

mamcas
5. máj 2014

@michaela3011 jeeeezis ako ja zavidiiiim 🙂 milujem dovolenky v Turecku 😉 uzivaj 😀

pristela
5. máj 2014

@halienka 😅 by si sa divila, ale niesu take len nemky , mne taký chodia aj slovaci , prídu aj z blavy dohadovat tortu aj s odstrižkami stúh akej farby ano , nie atd atd 😉

@moicka 😀 ved skus im dat sumu napocitanu z 10kg za 1kg torty praca + k tomu zvlasť suroviny+ energie+ papiernicke potreby a cistiace prostriedky a pak napis ako reagovali 😉
mna sa presne toto pytala raz holka, ale uplne presne 😉 ked som jej to vysvetlila tak sa spytala ze ci to nieje malo 10€ za 1kg a v tom aj robota aj matros, nuz je 😖 , tak som jej dala ze nech pyta viac, jej sikovnost ak si to obhaji a bude mat zakaznikov/ už nepečie, neoplatilo sa jej to /

@mirka100911 prosím ťa , vsak mas sikovne paprčky aj ty , aspon podla torticiek co vidim 😉

moicka
5. máj 2014

@pristela ja som si prave vypytala 10 za kg aj s matrosom a uz aj to sa im zdalo vela a prave ....kde je elektrika, voda, atd, atd,

zdeni.r
5. máj 2014

@karkana mohla bys mi prosím poslat recept na ten tvůj nepečený dortík? moc děkuju, vypadá senzačně!!

halienka
5. máj 2014

@aduskatt no uvidíme 😀 😀 si myslím ale že ona nebude mať problém, ani sa nepýtala, ale takýto ľudia podľa mńa nemajú problém priplatiť si, len aby to bolo proste podľa ich predstáv. 🙂 Horší sú tí, čo proste žijú stále nejak ešte v socíku akoby a prvá otázka po pozdrave je hneď čo to bude stáť 😀 A potom sa to spýtajú ešte 6x počas rozhovoru 😀

lucula73
5. máj 2014

Kočky,
ja som za posledné dva tri mesiace asi 6 tort odmietla,pečiem už iba pár dobrým kamoškám a rodine a posielala som to do pD nemenovaným kočkám,davala som viac tipov,nech skusia si inde objednať tortu ............a dve baby sa mi vrátili,že nikto nemá voľné 😀 čo som si následne overila a zistila som,že v oľné mali,boli to známe kočky..ale v našom okresnom neveľkom meste sa ceny ohybujú od 11-13 eur,tak sa vrátili akože ku mne,za 10 eur za kg........... som ich poslala kade ľahšie,argument,že nemajú voľné,nebol pravdivý....pravda bola v cene 😝 😝 😝 ,že sú drahé 😝
Ľudia sú fakt divní.......toľko práce s tým a nevedia to oceniť,česť výnimkám 😒 😉

halienka
5. máj 2014

@vlada111 neviem o čo ti ide, veď píšem, že s tým nie som spokojná... 😝

halienka
5. máj 2014

@sikag a ty berieš koľko? To je zvláštne, že vždy keď sa tu niekto nový pýta, tak mu mnohé povedia tú cenu 10E za kilo, rpi 3D 12 E za kilo, aj mne tak pred rokom. Dokonca v skupine som ešte nedávno čítala, že daktoré pečú aj za 8 E za kilo, čo mi prišlo úplne šialené. Keďže som bola nováčik tak som nemala šajnu ako to ohodnotiť a tak som si povedala, že teda začnem od tých 10 E a po čase uvidím a jasné že vidím, že je to málo 🙂

pristela
5. máj 2014

@halienka ja pokial som stihala citat vsetko tak viem ze holky zvacsa vzdy pisali ze baby si pytaju od 10€ vyssie , niekedy aj konkretne napisali 10 /15kg 1kg torty , aspon tak som citala ja 😕 je ale pravda ze kto berie10 tak ti napise 10 😀 ja ked som zacinala tak som brala 7€za 1kg torty, prosto som sa len ucila, nemala som odvahu za take nieco pytat hned sumu ako holky co pecu dlhsie 😉 takze ako novacik si si zapýtala dobre 😅 ale vlastne stale je to len a len na tebe kolko si zapýtas, ty sa mas ohodnotit 😉
mne u kadernicky jedna pani vravela ze objednava torty za 15€ 1kg torty,az mi oci vypadli, bo sme mini mestecko a ja tu neznam nikoho kto berie 15€ - no ako tvrdím stale, sikovnost holky, ktora si vie natolko ohodnotit pracu, stat si za tym a mat i tak svojich zakaznikov, klobuk dole 😉

halienka
5. máj 2014

@pristela jasné, že máš pravdu, veď to je ten vývoj u každej jednej, ja som si teda po tých radách pred rokom ešte aj drzá pripadala, že si pýtam rovno tých 10 E ako nováčik 😀 ale tak samozrejme skúsenosti ma tiež doviedli k tomu, že to treba pridvihnúť, ale na to človek nepríde za mesiac pečenia, že áno 😅 😀

sticker
6. máj 2014

@vlada111 @pristela @halienka Baby, ja tiež pýtam 10€/1kg a teda veľmi, veľmi dobrým známym dávam aj za menej. Ale tí zase mne pomôže inak 😉 A to sa ma minule pýtala mamina, či nepýtam veľa, či vždy pri zadávaní aj poviem koľko to bude stáť, lebo "že počula" o jednej pani z okresu PN, čo berie 5€!!!!!!!! 🙄 😠 No čo jej na toto povedať 😒

lucula73
6. máj 2014

@sticker za 5 eur ani náklady nemože mať pokryté 😝 😝 ,však nech sa ničia baby,ak im to nevadí 😉

sikag
6. máj 2014

@halienka @pristela baby na to ake robite paradne torticky sa treba pekne ohodnotit, @halienka niekedy to proste skus, vypytaj si 11e a uvidis. ked aj stratis jedneho zakaznika a spravis 4 torticky namiesto 5 zisk budes mat rovnaky a menej sa namakas 😀 😀 😀 ja ked vidim za kolko beru susedky torty z cukrarne tiez sa mi oci pretacaju 🙂 ked niekto chce robit za 5e nech sa paci 🙂 ja tiez robim kamaratkam iba za naklady. ale napriklad nepytam si vzdy cenu za kg ale mam uz stanovenu cenu za cm lebo ked spravis 24cm s ovocim alebo bez je to velky rozdiel vo vahe a namakas sa rovnako....

sikag
6. máj 2014

@pristela ty si kludne mozes pytat tiez tych 15 za kg ak tak uz nerobis, lebo mas nadherne torticky, premakane!!! a aj vy ostatne sa nebojte, ved uvidite ked konkurencia zisti ze niekto robi za viac, tiez zdvihne ceny, vsak kto by nerobil radsej za 11e nie? 😉

akzuzs
6. máj 2014

Čaute ja vždy keď volajú hneď poviem 10 eur za kilo. Ale poviem Vám vždy to zaokruhlujem . Keď má torta 3,8 kg tak 35 ečiek, keď 4,4 tak 40 ečiek a tak a pre rodinu robím za 8eur od kila (bratranec, sesterka, ujec, teta, ...) a pre najblihšiu rodinu ako je mama, oco sestra, švagrová, neter, synovec, .... zadara to je samozrejme a teraz idem krsniatku robiť na birmovku lebo som aj birmovná tak tiež zadara. No viem že u nás v meste všetke robia 10 za kilo pod nie a možno aj viac pýtajú ja zatiaľ nie aj keď mám dosť zákaznikov a už aj stálych ale ešte nechcem. Bojím sa že by som odradila a už dostávam aj tringelty. Za tento týždeň asi za 10 eur. Ale mňa to moc baví a nechcela by som pre zvyšovanie ceny o zábavu prísť 😀 😀 😀 😀

sikag
6. máj 2014

@akzuzs ale ved samozrejme je to na kazdom, ked ti to tak vychadza a vyhovuje tak je vsetko v poriadku... tiez sa oplati prepocitat si kolko stravis casu nad 1 tortou a kolko vlastne dostanes za hodinu prace. Napriklad taka @pristela ktora upecie, potiahne a ozdobi torticku za hodinku a pol na super urovni ma zisk 10e za hodinu 😀 😀 😀 😀 😀 tej potom staci pytat aj 10e na kg ale my co nam trva torta 8 hodin..... no matematika nepusti 🙂
prosim nechcela som sa nikoho dotknut, len chcem poukazat ze za skvelu pracu sa netreba hambit popytat si viac
a teraz neskromne pridavam jednu torticku.... (ale robenu pre rodinu 😉 )

aduskatt
6. máj 2014

@akzuzs no, len osem eciek je zalostne malo a ked pride niiekto k cukrarke, ktora pecie za desat, tak ona bude vyzerat ako nenazrana, kedze ty pecies za osem a pritom realita je taka, ze ty prudko prerabas, lebo aj energie nieco stoja, ona zarobi minimum, ale v ociach zakaznikov vyzera vselijak, takze nepriamo tou nizkou cenou robis zle nie len sebe

lucula73
6. máj 2014

@sikag a ostatné baby,.vy si myslíte,že ľudia tie torty vážia???????????? 😕 😕
A mňa by ešte jedna vec zaujímala......................vážite tie tory s podložkami či bez??????
lebo napr. tie kartonové podložky kupované tiež ne sú najlacnejšie a ja furt neviem,ako to mám zarátať.............naposledy som odvážila tortu samotnú a k tomu prirátala 1 euro za podložku.......lebo fakt neviem 😒

sikag
6. máj 2014

a viete co mi este manzel hovori? (on mi trosku do toho keca lebo je obchodnik 😀 😀 ) ze ked je na torte postavicka (napriklad ja som robila monsterky nedavno) tak by to malo byt za priplatok lebo to je dalsich 6 hodin prace navyse (teda pokial to neusulkas za 20min ako @pristela 🙂 🙂 🙂 s jej sikovnymi ruckami). zatial som to tak neuctovala, ale rozmyslam nad tym, ma totiz pravdu. ja mam totiz taku odberatelku susedku ktora chce minimalnu torticku lebo su na diete a len same postavicky a na cene jej nezalezi 🙂 tak a teraz to uctuj.... 😉

lucula73
6. máj 2014

@sikag no niekto si učtuje dajme tomu dve postavičky v cene a zvyšok za doplatok....ja som ešte nerobila viac ako dve,mňa sa to netýka,ale ako sa poznám,tak by som si asi nedokázala vypýtať za to navyše 😒

sikag
6. máj 2014

@lucula73 ja vazim bez podlozky, a podlozka mi znizi zisk, ale ako hovorim ja uz velmi neratam tortu na kg. a mas pravdu, nikto to nevazi 🙂 ja ked poviem cenu za kg tak ani nevedia o com hovorim 🙂 tak uz hovorim tak aby tomu rozumeli ze taka velkost za cca za tolko (plus/minus). inak teraz som objavila take nove slovenske podlozky, su pekne strieborne matne a maju dobru cenu. chcela som dat aj link ale este ich tam nevidim