Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
11. máj 2014

ja pridam len 2, 1 bola z pondelka pre kolegynky, len som ju cvakla az na dalsi den, lebo v noci bola tma, tak uz jahodky maju listky tochu oschnuté...
coko torta s jahodami
a druha pre manzelika k vcerajsim narodeninam.... teda uz nikdy viac vyrezavat tie pismena....radsej dam aj to oblatku, tvaohova plnka s mascarpone a malinami, malinový džem.

luciahromadkova
11. máj 2014

@pralinka tak vyskusane..... treba v robote robit korpusy takto:

vyslahat v robote bielky od zaciatku trocha soli a pol krystal cukru, potom zvlasť v robote zltky s cukrom do peny pridat olej, horucu vodu. Potom do zltkovej zmesi uz len rucne dať striedavo múka s PDP, a sneh, prípadne kakao a orechy. Potom vyliat do formy...a dat piect.
Skusala som to uz vselijako ale len takto mi vysli vysoke korpusy, jemne.... akurat potrebujem este jednu nerez misu do robota lebo nechce sa mi prekladat sneh alebo slahat rucnym slahacom sneh 😒

verunkah
11. máj 2014

@vepaga prosím Tě, když děláš tu mřížku kolem dortu vždycky Ti to vyjde? já to zkoušela jednou a ač jsem se to snažila dávat přesně, tak mi to na konci nevycházelo ( myslím ten spoj)

mamcas
11. máj 2014

@mysatkoo @lamps defcata moooc sa tesim, ze ste sa zase roztortickocali, Vasa praca je perfektna a uplne ze originalna 🙂 obdivujem Vaaaas

jenie123
11. máj 2014

@jakelina dakujem kraaasne.. si zlataa 🙂

svetlo55
11. máj 2014

Pre dcérku 😉

mamcas
11. máj 2014

Babulky este prosbicka, nemate nahodou ulozene nejake ine ako klasicke torty na psp? Budem prvy krat robit a sice tam chce daco z klasiky, ale ze necha na mna co 😅 tak zeby som skusila nakomvinovat... dakujem moc 🙂

timuss
11. máj 2014

@maya30 ja nemám slov....vau 🙂 🙂 🙂

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sticker
11. máj 2014

@mysiatkoo Miška, tak robila som ten mramor podľa teba do srdcovej 26 - že do žĺtok najprv vodu+cukor a tak... A asi to aj pomáha 🙂 Teraz mám v trúbe zase mramor v okrúhlej 26, tak uvidím, či to vyjde aj teraz 🙂 Ale už teraz tŕpnem, že sa mi vyleje 😝 A ešte sa ťa chcem opýtať, keď budem robiť celý kakaový, koľko tej múky dať preč a nahradiť to kakaom? Či to len tak od oka?

lamps
11. máj 2014

@jenie123 krása 😵 a to sa dá ako stihnúť pri 7-mesačnom bábetinku?

lamps
11. máj 2014

@mamcas ďakujem, teraz (aspoň zatiaľ) budem mať od tortičiek 2 týždne oddych a som doma do práce nechodím tak sa to dá

lamps
11. máj 2014

dievčence moje, ja sa tak veľmi tešíííííím, tieto dve tortičky, ktoré som včera a predvčerom odovzdávala si preberali s takou radosťou .... to bola radosť pozerať, ako sa z nich tešia 😵 😵 😵 😵 😵

mamcas
11. máj 2014

@luciahromadkova inak ja vmiesavam aj bielka mixerom 😉 na minime a je to ok 🙂 ale misu chcem aj ja ete jednuuu

mamcas
11. máj 2014

@lamps ani nevies ako by som sa ja tesila keby som dostala tvoju tvorbu 😀 tie postavicky mas nenapodobitelneeee a uzasne 😀 uzivaj si dobry pocit, viem, ze ho zazivame maaalo 😖

lamps
11. máj 2014

@mamcas juj, ďakujem je dobré, že nemáš môj pohľad na vec 😀 😀 😀 😀

mimcak
11. máj 2014

Ahojte .tak pridávam svoje. Ta ružová s ružou inšp. @lamps bola do rodiny švagrine k meninám takže jasné do rodiny odfláknuté. 😝 No a podelím sa s vami o nepríjemnú skúsenosť. Pani si objednala tortu tu s jahodami ,že prídu v sobotu večer,alebo v nedeľu ráno,že nevie ako bude stíhať. Že či nevadí či budem doma. Tak ,hovorím si nevadí ved aj tak budem zatvorená v kuchyni v sobotu večer a že ráno budeme v nedeľu tiež doma. No a ja vám v sobotu,ráno tortu naplnila ,ale ,hovorím si,že jahody tam nedám,že až tak okolo 15 hod,aby tak neobschli,no a žeby bola hotová aspoň na tu 17hod.,že ak by prišli skôr. No a bolo 14.30 makala som na tortách a niekto zvoní. Pozerám a chlap, hovorý manželka ma poslala pre tortu s jahodami ,ja mu vravím ved sme boli dohodnuté až na večer alebo až v nedeľu ráno a nie teraz o 14.30,že ja ju nemám hotovú,že ak chce nech počká 30min a bude hotová.Takže nie,že on ide preč a že sa dohodnú s manželkou ,že kedy prídu. No ja nervy taká som bola rozklepaná. No a večer a ony nikde,prišlo ráno a ony nikde o 11.30 mi prišla správa,že si prídu pre tu tortu o 16-17 hod. 😕 😨 😨 😨 ,ja kukám jak puk do mňa nervy ,tak som odpísala ,že bohužial ja o hodinu odchádzam buť nech si prídu pre tortu ,alebo čo,lebo ja prídem až večer domov. No našťastie to dopadlo dobre a došli pre ňu za pol hodky. 😠

mimcak
11. máj 2014

No a foto

govinda
11. máj 2014

@mimcak krásne torty všetky a aj tá s jahodami 😉 A aká plnka je pod jahodami?

mimcak
11. máj 2014

@govinda Ďakujem pekne. 🙂 Je tam mascarpone krém.

jper
11. máj 2014

Tak moje díla - no to vykrajování postav jsem podcenila, teda zlaté modelování, tohle byla děsná piplačka. A jak jsem nestíhala, tak nebyl nazdobený ani trochu jak jsem chtěla ☹

muffinka8
11. máj 2014

@mimcak parádne všetky 🙂 a do tej jahodovej by som sa hneď zahryzla 😵
Inak ja som robila tortu že "na nedeľu" a čakala som ešte aspoň, že zavolajú kedy prídu pre tortu, lebo nebola reč o tom, či v sobotu alebo v nedeľu. A v sobotu večer už stáli pri dverách. Mala som ju hotovú, no ale aj tak kebyže som doma v KE tak ani zďaleka by hotová nebola 😀

cherry1981
11. máj 2014

Baby ked robite poschodovu tortu, aj nieco davate na spevnenie? Medzi tortu? Aby vrchan nesplasla spodnu? Alebo to tak krasne drzi bez spevnenia

mimcak
11. máj 2014

@muffinka8 Ďakujem. 🙂 ved ja normálne mám vždy urobenú skôr,ale kôli tým jahodám som to chcela robiť neskôr,že však do večera ďaleko. A tiež mi vždy každy zavolá,či môžu dojsť,alebo sme dohodnutý presne na čase.

evelin82
11. máj 2014

ahojte baby ja by som sa chcela naucit piect torty kvoli mojim deturencom, mozte mi dat rady ako ste zacali ? ci ste si urobili nejake kurzy lebo ja niesom od fachu ale bavi ma to 🙂 mozte mi dat nejake typy? dakujem za rady Eva

ejkula
11. máj 2014

@lucula73 ma nestraš 😖 😒 , ja budem robiť o 3 týždne svadobné (3) a na všetkých troch má byť len na vrchu prilepený potlačený fondán. Lepila si Decorgelom, či niečim iným?

lucula73
11. máj 2014

@ejkula hm............ja som to práveže ničím nelepila,lebo mi tu jedna kočka,Vierka povedala,že ona tým gelom to natrela a sa jej to zvlnilo,tak aby som skúsila len položiť na tortu.......bola trochu vlhká,sa mi to pekne nalepilo...........a dnes miestami zdvihnuté,tak nerovnomerne.......... 😒
idem zajtra napísať,kde som to objednala,že čím sa to má správne natrieť,som zvedavá,čo mi napíšu,dám ti vedieť 😉 😉

ejkula
11. máj 2014

@lucula73 super vďaka, lebo už teraz mám z toho strach, ako to dopadne, lebo nič iné na tých tortách nemá byť, iba ten fondán vo veľkosti cca 30x30 cm ☹

aduskatt
11. máj 2014

@lucula73 ja som fondan len prilozila na tortu, nelepila som nicim. Nemoze to byt napriklad prilisnou vlhkostou v chladnicke?

lokalistin
12. máj 2014

Kocky nemate nejake inspi na cerveno-zlte akoze svadobky? moze byt aj jednoduche narodeninove zlo-cervene, take jednoposchodovky-dakujem