Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

govinda
1. jún 2014

@mysiatkoo nádherná postavička, ako bábika a nie ako vymodelovaná, nechápem, ako to niektoré dokážete .... 😕 😕 😕 A tá čokolodová, to je čo za dielo umelecké? To ako si robila to obloženie? Ozaj nechápem, je to úžasné 😵 😵
@sikag ďakujem za popis 🙂 No ja s mojimi žiadnymi skúsenosťami s kvetmi ... uvidíme, ako to vyjde. Ten jeden postup mám naštudovaný, ten tvoj si veľmi neviem predstaviť, ako ten stred urobiť ... nebude to tam veľmi nahrubo? A ozaj, stačí to zliepať jedlým lepidlom?

akzuzs
1. jún 2014

@mysiatkoo Na čom si robila ten podklad čokolády?

blancagon
1. jún 2014

@mysiatkoo keby sa ti chcelo popísať ako to s tou čoko treba urobiť,čo máš na torte,bola by som rada a určite nielen ja 😲 🙂

jenie123
1. jún 2014

Kocky, paradne torty.. waaau.. ani nechcem vsetky menovat, aby som na niektoru nezabudla.. uzasneeee..

jenie123
1. jún 2014

Pridavam svoje tohtotyzdnovky:

sikag
1. jún 2014

@govinda nebude to nahrubo ak tam das viac tych kvietkov, praveze sa vytvori pekny detail. len musis valkat na velmi velmi tenucko a staci lepit vodou. tie stredne kvietky iba prerez po dlzke aby boli tie lupienky uzsie. a tie velke margarety - poloz na ne sparatko po dlzke a posulkaj. ked sa ti to nepodari tak to zamies a skus znova 😉. nie je to vobec narocne, ja som ich robila tiez iba 2.krat. skusim ti sem pridat detail kvetu

govinda
1. jún 2014

@sikag no uvidíme, že ako sa to podarí 😀 Niečo vyskúšam a uvidíme, ako to dopadne 😀 A ďakujem za pomoc aj za detail kvetu 🙂

sticker
1. jún 2014

@jakelina Určite ho ešte vyskúšam, lebo mne moc chutil. Deti trochu mali pripomienky k citrónovej kôre, ale mne to práve chutilo 🙂 Inak mne sa pokazil môj ručný šľahač a teraz používam babkinu starú etu a teda to je mašinka. Neviem, prečo sa nevyrábajú stále tak výkonné. Raz som sa zabudla a skoro som zgrcla šľahačku - zvyknutá na môj šľahač, ktorý dlho šľahá a tento 40 ročný to mal v momente.

pipka
1. jún 2014

@pristela ked ale ja som zas absolut nemala cas "sledovat cas" 😀 😀 😅 ja som ich bachla do rury a vtom "kakal soooom" ...a krajka v pr.... a potom dalsi pokus a zas "mamiiiiii, Tomasko mi robi zleeeeeeeeeee" 😠 😠 a takto to slo tri pokusy 😝 😝 😀 😀 takze tak u nas 😀

ale inak zdravi sme nastastie po dlhej dobe 😅 😀 😀 😉

pipka
1. jún 2014

@maya30 woooooow nemam slov, nadhera ako vzdy 😵

govinda
1. jún 2014

@sticker veru, kedysi sa vyrábali kvalitné prístroje, teraz len aby bolo, aby vydržalo aspoň tei 2 roky po záruku a potom koniec 😒

pipka
1. jún 2014

@mysiatkoo teda moja...klobuk dole, ta cokoladova je uchvatna 😵 😵 😵 to ma nauc 😀 😀 😎

jper
1. jún 2014

Tak jsem opět pekla, ale nejsem s sebou spokojená, jsem nějaká přetažená. S dinosaury mi musel manžel pomoct, už byla ko ani jsem oči neudržela otevřené.

jakelina
1. jún 2014

@sticker tak to jsi asi pekla nějaký jiný korpus, já tam citronovou kůru nedávám. To bude omyl 😒

sticker
1. jún 2014

@jakelina No ja neviem, či to bolo od teba 🙂 Ja som len tak tipla 😉 🙂 Tu je ten recept:
Bílý korpus z celých vajec - krásně nadýchaný, není problém mouku nahradit kakaem nebo ořechy či kokosovou moučkou a tím obměnit... krásně naskočí, je lehký, křehký, dá se mramorovat... klidně možno šlehat i dýl, já čas nehlídám...
# 200g krupicového cukru
# 4 vejce
# 100g mléka
# 100g oleje
# 290g polohr. mouky
# 1/2 prdopeč
# citr. kůra, vanilkový cukr
# - ušleháme celá vejce s cukrem (8min!), přidáme ostatní suroviny, pečeme na 180°C

Fakt netuším od koho ho mám, ale teda bol dosť tvrdý, aj napriek tomu, že som ho pokropila. Inak chutil super.

zz134
1. jún 2014

Babule tak ti je moja Tomas tortisko pre mojeho maleho vlacikara. A aj nejak jezovia aj ked netortaci;)

jenie123
1. jún 2014

Kocky mam robit tortu na kolaudaciu domceka.. mate nejaky napad okrem domu?

jakelina
1. jún 2014

@sticker to není můj recept. Já nedávám žádné mléko ani vodu a oleje jenom 2 lžíce.

mirka100911
1. jún 2014

Prosim vas, kolko moze vazit 6 poschodova torta (odhadom 34,30,24,19,15,10 cm)? Bez marcipanu, okolo ganache, na kazdom poschodi vrch jahody? Vobec to neviem odhadnut. Kazde poschodie take nizsie cca 7cm, len raz prerezane a plnka aj pod jahodami.
Dakujem aj za hruby odhad, vobec netusim kolko by to mohlo mat....

zuzka7512
1. jún 2014

@sticker ja som ti skopírovala ten recept na korpus od Majky @jakelina...recept na korpus podla @jakelina
Do šlehače dáme 6 vajíček, špetku soli a 250 g cukru krupice, necháme vyšlehat do tuhé pěny, ručně metličkou tam zašlehám dvě lžíce oleje a 110 gramů hladké a 110 gramů polohrubé mouky a v mouce rozmíchám 1/3 prášku do pečiva. Peču na 150 stupňů a pouštím ventilátor.
Na kakao odeberu mouku, na ořechovou verzi nechávám mouky stejně a přidám trochu ořechů, nevážila jsem, jenom tak odhadem.

denisak77
1. jún 2014

@adrika202 jaj super,už sa teším

sticker
1. jún 2014

@zuzka7512 Ja som si to uložila do pc, medzi korpusy a nenapísala som si od koho je 😅 😝 🙂

grasie
1. jún 2014

@adda789 @govinda kočky ste zlaté, ďakujem za milé slová 🙂

dagmarmustafa
1. jún 2014

@pristela Prekrasne,luxusne!!!!!!!!!Waw.

dagmarmustafa
1. jún 2014

@maya30 Maji bombove ako vzdy.Si uzasna. Maji,ked budeš mat sekundu....pisala som ti spravu ohladom fialovej.Dik

ikula2
1. jún 2014

Prosim vas dievcata co ste uz robili tortu GITARA mohli by ste mi napisat rozmery a vahu???? Chcem to ale na jeden podnost nie dva a chcu mensiu tortu, tak neviem ci prerezat 1x ci mozem aj 2x aby to nebolo hrube. Dakujem kraasne za rady...

vladiella
1. jún 2014

@maya30 ociam lahodia torticky, 😵 milujem krasne zladene farby, prosim, akymi farbami malujes kvietky? dakujem 🙂

lokalistin
1. jún 2014

Baby nejdu mi davat like, tak takto, kraaaaaasne torticky, vsetky a dakujem za pacitka

govinda
1. jún 2014

@sikag tak gerberky hotové 🙂 v porovnaní s tvojou je to bieda 😀 , ale môj prvý pokus a celkovo druhý pokus, čo sa týka kvetov, len kaly som predtým robila, takže ak to vezmem takto, tak celkom spokojnosť 😀 ďakujem za cenné rady

zz134
1. jún 2014

@pristela ja umiram z tych tvojich vytvorov!!! ty si pan!