Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
21. júl 2014

@marianna2468 Ja na zafarbenie používam gélové farby. S práškovými nemám skúsenosť. A vaľkám bez cukru aj tak je tá hmota sladká až joj. Vaľkám vždy a zo zásady na pot. fólií, nemusím otáčať a keď je dosť uvaľkané tak aj s tou fóliou to capnem na tortu a zahladím. LEN DAJ POZOR keď si budeš dávať tú fóliu, dbaj na to aby si ju položila na handričkou umytú a ešte mokrú prac. dosku. Ona sa krásne na ňu prilepí a neohýba sa. No a posledné razy som urobila že som si v kuchynke kúpila gumenný priesvitný obrus a je to rovnaký efekt a nemusím aspoň v jednom kuse kupovať fóliu., Gumenný si tiež polož na umytú a ešte mokrú prac. dosku a utierkou si potom prejdi po obruse. Prilepí sa pekne a myslím že je to ešte lepšie ako fólia. Ja ju používam aj v malých kúskach keď modelujem

akzuzs
21. júl 2014

Zdá sa i to alebo sa tu momentálne pečú menej torty. Buď pre horúčavy alebo dovolenky. 😅

sticker
21. júl 2014

Babenky nemáte prosím vás niektorá uložené ako sa robia čísla z obdĺžnikového korpusu? V dvojke téme som zatiaľ našla iba jedno také, len sa mi to zdá zložité a viem, že ich je viac tých postupov... Moc ďakujem. Príp. ak ste niektorá robili tortu v tvare č. 4 či viete poradiť ako na to 🙂

mimusa94
21. júl 2014

@marianna2468 200g cukru..210g vyb.muky..1kyp.prasok 1vanilkovy cukor..4vajcia 1dcl oleja...1dcl vody...zltka od bielok oddelit bielka vyslahat a vsetko ostatne mixovat zo zltkami nakoniec zlahka primiesat bielka 🙂

mirka100911
21. júl 2014

Takze po infarktovych stavoch nakoniec pridavam moju prvu svadobnu. Radsej uz nepozeram na original inspiraciu, lebo sa to ani neda porovnat, ale tak chvalili si. Sefko z cateringovej spolocnosti povedal, ze este nevidel tak rychlo zjedenu svadobnu tortu, hned zmizla... Ani svadobna mama nestihla ochutnat... 😀 Tak aspon to ma tesi. Mala cez 10 kil...
Pri prevoze cez Babu som skoro zomrela, aj pri vyklimovanom aute sa mi zacalo posuvat poschodie, lebo moj drahy chot ju drzal na nohach NAKLONENU prosim pekne!!!

evicaka
21. júl 2014

@mirka100911 perfektná, teda obidve..... čím si to prosím ťa obmazávala? vypadá to krásne 🙂 🙂 🙂

laumi
21. júl 2014

žienky, úúúplne úžasné tortičky ste stvorili 🙂 v tom teple je to úplna katastrofa ☹ pridávam aj ja svoje "pokusy " 🙂 🙂 + jeden koláčik - narýchlo pre nás - taká improvizácia, no bol úplne úžasný 🙂 každý sa pýtal odkial mám recept 🙂 gaštanová plnka + mascarpone + parížska šlahačka 🙂

romy01
21. júl 2014

Ahojte dievcata. Viete mi niektora hodit tip na tortu DUSTY ? Ale taku nejaku super, lebo na nete je kopa modrych s lietadielkom hore ale v podstate tie torty nemaju napady a nejake to zdobenie z okolia,. Neviem najst nieco take na dvojposchodovu tortu. Dakujem

romy01
21. júl 2014

Pre moju neter

mirka100911
21. júl 2014

@evicaka je to samrolova pena. 🙂 dakujem

mimusa94
21. júl 2014

baby ridavavam svojho psika ktoreho som spravila za dva hodky pretoze moja mamina si zmyslela tobit oslavu o den skor takze nestihol ani stuhnut takze ta psia hlava sa pomali borila s borila az z toho vzniklo toto :D som z nej sklamana ale co uz druha bude lepsia :D 🙂 aspon dufam

eliska22
21. júl 2014

diefčatá, ja cez prázdniny len takto, že sama pre seba 🙂 a hlavne nie marcipánovú, to už ušami ide 😀

akzuzs
21. júl 2014

@eliska22 mňááááám
Ja idem robiť domácu zmrzlinu a dúúúfam že od stredy bude snežiť lebo sa tu v kuchyni uvarím pri pečení. Ak bude v správach oznam že sa nejaká ženská to neprežila pri sporáku som to ja. Teraz tu je sahara a nie to po tom ako zapnem trúbu 😀 😀 😀 😀 😀

akzuzs
21. júl 2014
eliska22
21. júl 2014

@akzuzs no ja som si dnes dobre prikúrila, toto sa pečie 1,5 hodiny 😝 a to som ešte robila potom bábovku 😀

muffinka8
21. júl 2014

@marianna2468 Ja mám sil. podložku od Tupperware a nikdy nepodsýpam. Práve preto používam smartflex, že ho nemusím podsýpať.

vlasta80
21. júl 2014

@mimusa94 zlepila som 3 tortove oblatky s cokoladou...

dagmarmustafa
21. júl 2014

@jakelina Dakujeeeem!

dagmarmustafa
21. júl 2014

@vlada111 Dakujem Vladi!

dagmarmustafa
21. júl 2014

@artepf Dakujeeeeeem! Vazim si to!

dagmarmustafa
21. júl 2014

@maya30 Dik Maji. Na muffinky mam overeny recept od Mišky Králikovej z Masterchef.Velmi jednoduchy.Ked je trosku kopček-tak len zrezem 🙂

dagmarmustafa
21. júl 2014

@govinda O,dakujem! Velmi to potesi a nakopne dalej dopredu.Si zlata 🙂

dagmarmustafa
21. júl 2014

@mysiatkoo Uzasna!!!

laumi
21. júl 2014

@sticker myslís toto?

lamps
21. júl 2014

@mirka100911 tá ríbezľová tortuša je úúúúúúžasná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mirka100911
21. júl 2014

@lamps Jeeej, dakujem!!!!!!!!!!!!!! 😲 😵

romy01
21. júl 2014

@99deni Ahoj, lakava ta citronova torticka , prosim ta aky to je krem ? Slahacka alebo samrolovy ?

vladiella
21. júl 2014

Dievcata, prosim, s ktorou modelovacou/potahovacou hmotou sa Vam najlepsie modeluje kvietky a postavicky?? mimo lepkovych : smartflex a bakels, vyberat budem z svetpeceni.cz
Dakujem 🙂
@jakelina
@mysiatkoo

sticker
22. júl 2014

@laumi Hej, toto som našla. len ma zaujímalo, či nie je ešte aj niečo iné... Zrovna tá 4 sa mi zdá trochu zložitá 😝 Desím sa poťahovania tých rohov tam. Aj som premýšľala, či to M a N dať neskôr, alebo či to spolu poťahovať...

maya30
22. júl 2014

@sikag hehe srandicky 😀 vsak som toho nemala az tak vela 😎 tento aj buduci tyzden len po jednej 😉 strasne sa tesim, lebo ked si predstavim ze by som v tomto teple stala v kuchyni... 😝 namiesto toho nahanam po dome pavuky, triedim skrine a tak 🙂