Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akzuzs
31. jan 2015

@sticker skús pod to jazierko daťšpajle a podlažku malinkú a na to znnova to jazierko a na to dinosoura
No a ja pridávam ešte moje dve
@dzejnus ja som teraz robila takú ako plánješ a mala 5,4 kg . Davaj pozor váha Ti rastie od počtu plniek a mnoťžsva ovocia. Možeš mať dve autentické torty a každá má inú váhu. V tej čo som robila na krstiny sú v každom poschodí tri pláty korpusu a dve plnky (mascarpóne s lesnám ovocím)Keby som dala tri plnky a štyri pláty no tak váha je určite väčšia a záleží aj od zdobenia. Keby tam neboli tie sarapatičky tak má menej na váhe (ale neviem o koľko) 😀
@pristela Och zasa krása. Ty sa len na tortu pozrieš a už je úplne úžasnáááááá
A musím povedať že ostatné súúúúúú túúúúúú kráááááásne

sticker
31. jan 2015

@akzuzs Ďakujem za radu, no na budúce budem múdrejšia. Aj keď teda dúfam, že tortu s dinom už nebudem nikdy robiť :-P Boli si už pre ňu, neskutočne sa im páčila, zbožňujem takých ľudí 🙂 len teda prevoz... Z dediny, čo by tu bola bežne tak cca 10-15 min. šla teraz vyše hodinu 😒

sticker
31. jan 2015

@jorsulova Ja som robila teda hlavu koňa iba raz, bála som sa neskutočne, ale dalo sa. A to som spravila jeden korpus obdĺžnikový a z papiera vystrihla maketu hlavy a tak vyrezala korpus a potom plnila. Mám ju aj v albume, ak by si chcela. Ale teda to bola prvá.

mimcak
31. jan 2015

Ahojky.Znova som sa pokochala na vaších nádherách ,krása. A tu su moje. Vláčik mal ísť z tunela a nie Tomáš,lebo toho mali minulí rok. 🙂 , srdiečko malo byť jednoduché s malými kvietkami.

adrika202
31. jan 2015

tak pridávam aj ja vikendovky a idem upratovať ,lebo moje dieťa sa činilo a popri mojom tortovaní narobilo taký bordel že hračky máme všade asi len v rúre nie 🙂 majte pekný víkend dievčatá 🙂

hana248
31. jan 2015

@pristela ta mažoretka bombova

hana248
31. jan 2015

@mimcak krasne si poriešila to srdiečko

hana248
31. jan 2015

@adrika202 krasne všetky a slnečnicova 100 bodov

mimcak
31. jan 2015

@adrika202 krásne tortičky 😵

mimcak
31. jan 2015

@hana248 ďakujem už boli preň a veľmi sa im páčilo takže mi odľahlo 🙂

peciemslaskou
31. jan 2015

moja ďalšia týždňovka

nika1985
31. jan 2015

Ahojte tak pridavam aj ja tento vikend mam dost asi si budem musiet davat toho menej alebo najst aspon na hodku dve denne spolahlivu opatrovatelku. Tie dve okruhle boli spresne nadiktovane panicka lezi v horuckach dufam,ze mi nebude pisat sms co malo byt kde 😠

woman04
31. jan 2015

@jorsulova Jeeeej..veľmi pekne ďakujem za pochvalu...poteší ...robila som bez predlohy,len z voľnej ruky,preto je každý kvet iný a robila som to s Kralovskou glazurou... 🙂

katarina51
31. jan 2015

@adrika202 kráááásne

katarina51
31. jan 2015

Ahojte baby. Mám jeden problém. Dcéra má svadbu a ja by som jej chcela urobiť tortu. Je to naša prvá svadba a pravdu povrdiac neviem, čo ma čaká. Takže... 😀 😀 😀 Pri pečení v paneláku to nie je také jednoduché a moje baby s tým moc nesúhlasia. (časový stres ).
Moja otázka teda je : Aké máte skúsenosti s mrazovaním torty (potiahnutú alebo len omaslovanú, aká plnka je vhodná na mrazenie). Lebo by som si to urobila týžden dopredu a potom vo štvrtok poprípade v piatok len potiahla a ozdobila. Ďakujem za odpoveď.
Pridávam aj moju jednu narodeninovú pre chlapca.

katarina51
31. jan 2015
florentina
31. jan 2015

@dagmarmustafa krásná čistá práce

florentina
31. jan 2015

Ahoj, přidávám výsledek a děkuji za rady. A ať se taky pobavíte, jak jsem se ptala na ten dekor dřeva, tak jsem doma hrabala vykrajovačku na růži a zjistila jsem, že mám na to doma otlačovačku...takže až takhle těžké to sama se sebou mám 😀
Jo a ještě mini čokodortík pro mamku k narozkám. Vůbec mi ta zlatá nešla odfotit a na stole při oslavě se to náhodou povedlo, tak takto. Ale je to můj první celočokoládový dort, tak prosím o shovívavost. Zvlášť když vidím tu dokonalou práci co před přiadala @pristela 😉

florentina
31. jan 2015

jo a ten dort

florentina
31. jan 2015

@katarina51 jako pokud bych měla mrazit dort, tak rozhodně už hotový, potažený. Nikoli hotový, ale potahovat až před, myslím si, že by to šlo hůř. Vím, že už tu někdo celé dorty takto mrazil, já mám zkušenost od kamarádky, dělala jsem jí svatebák a celé jedno patro zamrazila a vyndala po měsíci na after párty. Já to vůbec netušila, kdyby se mě zeptala, tak bych jí to zatrhla, ale takhle jsem pak koukala jak puk a vůbec nic mu nebylo a byl v tom pribiňákoý krém. Na mražení jsou určitě ale vhodnější máslové než tvarohové. Ale jinak za sebe, já bych dceři na svatbu určitě dort nemrazila. Chápu časový pres, ale já bych si to naplánovala tak, že pokud je svatba např. v sobotu, tak bych v úterý upekla korpus, ten v lednici v pohodě vydrží, ve středu udělala krém, ve čtvrtek sestavila a v pátek ozdobila. takhle rozkouskované se to časově dá, ale s tím, že komplet výzdobu bych měla předem hotovou /kytky můžeš udělat i čtrnáct dní dopředu/ atd. I když to je teorie, já vždy vše plánuji a pak to honím na poslední chvíli 😖 . Každopádně chápu, že chceš mít svůj dort, ale zase aby jsi tam nebyla úplně hotová a svatbu si pak užila. A co se týká toho mražení, mě by se ani klasický svatebák do mrazáku nevešel. Každopádně gratuluji a užijte si to.

adrika202
31. jan 2015

@katarina51
@mimcak
@hana248 ďakujem krásne 😉

gumidekmomo
31. jan 2015

Ahojte kocky pridávam moje vcerajsie ..robila som tri ale jednu uz takú istú ako som robila nedávno :D

akzuzs
1. feb 2015

@katarina51 ja som raz piekla pre jednu pani tri torty,chcela ich pre známych do Viedne. Hneď na zaciatku má upozornila že ich bude mrazit keď tam docestuje. Tak som jej nerobila plnou kde ide slahacka.Bol to puk ruže,futbalová lopta a jedna taká klasika okrúhly.Bála som sa ci to vôbec prežije tu cestu,lebo od Viedne sme vzdialený vyše 200km ale ku podivu vydržali a mrazili ich hneď také aké boli celé do mraz.boxu a odmrazovali ju tak že ju vytiahli deň vopred a pomaly postupne a ze bola super.

maya30
1. feb 2015

kocky pridavam moje z tohto tyzdna, trochu som to prehnala s mnozstvom, uznavam 😅 Prvykrat som robila nahu tortu, no neviem, bola som z nej na prasky, aj ked bola cela vystuzena, tak sa cela kyvkala lebo ju nemalo co drzat, navyse po tejto skusenosti viem, ze nabuduce jedine so zivymi kvetmi, lebo ta kyticka na 1. poschodi sa vahou zabarala do korpusu a mam obavu ze do svadby im to mozno vypadlo aj s korpusom...no aspon som skusila 🙂

mimcak
1. feb 2015

@maya30 waaaaaaaaaaw nooo čo dodať nemám slov jednoducho nádhera 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mimcak
1. feb 2015

@florentina pekná tortička 😵

sticker
1. feb 2015

@maya30 Neskutočné, nádherné, úžasné..... presne ako @mimcak nemám slov.... len zíram s otvorenými ústami... 😵

elamaslakova
1. feb 2015

@maya30 Nádherné tortičky

elamaslakova
1. feb 2015

@pristela Perfektné ako vždy

79zuzana
1. feb 2015

@maya30 nadhera, kazdy tyzden sa tesim na tvoje torticky, pre mna si tu jedna z top ;) Velke mnozstvo toriet a napriek tomu, kazda jedna prepracovana do detailu 🙂 tlieskam ;)